Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38

Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #31

    Re: Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?

    Това е от руски форум-днес!!!Аз оставам без коментар.
    написано 01.12.2006 00:51 Инфо • Приват • Правка • Ответить • Известить модератора • IP

    --------------------------------------------------------------------------------
    Сегодня в ящик кинули рекламку магазинов "ЭТО" .Эльдорадовская тема как я понимаю. Четыре дня распрадажи и в числе прочего за 29999руб. LG42PC1RV
    ...или около 1667 лв.,за справка в Бг сега същият е 2600лв.Разликата е 1000лв.-и после върви дебелей!?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #32

    Re: Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?

    .

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #33

    Re: Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?

    Цитат Първоначално публикувано от nocToRHHo 3JIo
    Еми пичове, цената на барел петрол е паднала с около 15 долара от края на лятото. Това е между 1/5 и 1/6 от цената му. На практика сега е такава, каквато е била и преди 2-3 години!
    За това време колко пъти се вдигна бензина в България? Колко пъти таксиджиите вдигаха цените?
    А колко пъти ги свалиха???
    Е на какво се дължи това? Ще ви отговоря: на потребителското поведение. Щом потребителят не си е намерил алтернативи и до ден днешен продължава да псува на ум и да купува, значи това го устройва. А алтернативи бол; има и градски транспорт(даже ако не е по - бърз), и дизел, и газ, и метан, и електромобили се появяват вече.
    Друг въпрос е дали това е реална пазарна икономика.
    Трети въпрос е дали за това са виновни продавачите. Не са!
    Това с електромобилите ми хареса определено ... те някои твърдят че из щатско и летящи чинии се появяват ама в България не искаха да се преземят, въпреки че през далечната 1995та им бяха организирали тържествено посрещане на някакво летище (мисля и министри присъстваха) ...

    Освен това гледам че не си коментирал това дето писах по-горе - защо според теб пазарна европа шамароса Сони, Филипс, Панасоник и още 1-2 фирми за олигополни цени .... ама не, аз тез неща не ги разбирам и ти си спеца по истинските пазарните механизми а аз искам социалистически цени ...

    Та тъй, то не е реална пазарна икономика но в реалните пазарни икономики държавата е безкомпромисна с хитреците ... време е и българската държава да стане такава защото в противен случай, мисля можем да разрешим свободното притежаване на леко стрелково оръжие и да разпуснем държавните органи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #34

    Re: Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?

    Аде поспрете се малко, какво сте се задърляли като две дърти клюкарки. И аз искам да няма вдигане на цените след 1.01.2007г, но уви както винаги в нашата мила родина, интересите на няколко човека, карат другите хора да се въртят като маймуни за един банан. Има по малко от месец дотогава и ще видим. Аз казах каква ми е информацията и от кого.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #35

    Re: Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?

    .

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #36

    Re: Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?

    Споко бре хора , това са единствените цени дето няма да се вдигнат след влизането в ЕС , освен ако не се измисли "нещо" на правителствено ниво.
    Не забравяйте , че всичко се произвежда в Китай , и например Германия(както и други европейски страни) няма да допуснат да избягат всички представителства на японски компании (Toshiba , Fujitsu , Konica Minolta и др. ) на които 95 на 100 от производството е в CN.
    Единствено таксата ЕЕО (електрическо и електронно оборудване) , която се отнася за готови изделия (не включва части за копютри , принтери и всякаква периферия) внесени или произведени и пуснати на пазара и размера и за повечето техика за 2007 г ще е 1.71лв. на нето килограм , и както се досещате - тежките неща ще поскъпнат(например копирна машина тежаща 300 кг ще се дължи такса в размер на 1.71 х 300 = 513 лв) за разлика от едни лаптоп тежащ приблизително 6 кг - 6х1.71 = 10 лв. , дали ще платиш 2500 или 2510 за лаптоп - все тая , ма за машината идва малко повечко.
    Все пак - нека да поживеем , да сме живи и здрави , пък да видим какво ще стане.
    Май се забих много в темата , стига толкова ...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #37

    Re: Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?

    Не е съвсем по темата, но само да споделя, че сестра ми, която е Маями си е купила по Нова гадина тв Sony - KDL40XBR3, което аналог на Х серията в Европа. Това е най-високия, дизайнерски клас на Сони Full HD и смело мога да кажа най-красивия, който съм виждал досега. Забавното е, че й е струвал 2400$ + 100$ да й го доставят до тях. Това цифром и словом са 3750 лева /ТРИ ХИЛЯДИ СЕДЕМСТОТИН И 50 ЛЕВА/. За справка тука струва над 6000 лева.
    Много добре знам защо е така /пазара, кокуренцията, долара, Саддам.../, но просто се ядосах. Не стига, че си го купуват за около 1 заплата, ами и почти на половин цена спрямо БГ.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #38

    Re: Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?

    .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 03-01-11, 22:57
  2. 11.09.2007 - 6г след атентата !!!
    От Mr.TECHNO във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 19-09-07, 02:55
  3. Отговори: 12
    Последно: 11-01-07, 10:38
  4. Отговори: 36
    Последно: 08-11-06, 15:36
  5. Отговори: 7
    Последно: 27-09-06, 02:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе