Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
Цитат:
Първоначално публикувано от noon
Здравейте,
Днес минах през ISU на Стамболийски, за да видя въпросния модел SHARP LC-32X20E (
http://sharpbg.com/index.php?productID=244), но за съжаление го нямаше в наличност.
Още не съм се спрял на конкретен модел, въпреки че специално при мен избора е ограничен може би единствено до този модел или някой 37" FULL HD. Много исках да го видя този модел, въпреки че преди това бях прочел ето това ревю, което честно казано ме притесни:
http://www.thg.ru/display/sharp_lc32x20/index.html
По-точно притеснява ме цветовата палитра и по-специално проблемите в червения сектор. Палитрата така или иначе не отговаря на моите изисквания, но с тази загуба в червения цвят направо не знам:
http://www.thg.ru/display/sharp_lc32...c32x20-02.html
Стойностите на DeltaE не ме притесняват. След една калибровка с Eye One Display този проблем ще се реши, но остава проблема с червените цветове. Ако някой има достъп до този модел може ли да каже дали палитрата на този модел отговаря на това, което от SHARP са заявили - 92% от NTSC?
До колкото ми е известно Тошиба са телевизорите с най-точни цветове, но скоро четох в някакъв руски сайт че това се постига след калибровка, която ако не се лъжа се прави от сервизното меню. Мисля 4е проблема ще е да се намери някой да ти я направи. Успех
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
Здравейте на всички ....гледам ,че помагате на хората при избор на LCD телевизор,та
реших и аз като доста останали да се посъветвам с вас преди покупка на такъв.
Тези дни съм решил да се сдобия с един около 40 инчов LCD телевизор като разполагам с около 1800лв.
Въпросите са няколко:
* Към кой модел да се насоча за момента?(Някой ми беше казал ,че трябвало задалжително да има FUL HD)
и вход за цифрова телевизия.
* На какво трябва да обърна внимание като го купувам?
* Телевизора ще се гледа от 3 метра,размера който съм избрал добар ли е или да търся нещо под 40инча?
и последния въпрос е ....сега покрай коледа и нова година цените дигат ли се ,че нали знаете в ква странна държава живеем :yahoo:
предварително благодаря и весели празници на всички!
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
http://www.thg.ru/display/sharp_lc32...c32x20-02.html
гадни руснаци само червеното им е в акъла.. кумунисти... :-)))))))))
тв-то е супер
хора..., тука в пловдив е лудница всичко живо купува телевизори лсд и кинескопи.
докато си прибирах моя тв в интермаркета продадоха още два 42"-ки , а кво ли ще става в ТМ и технополис.....
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
Как во ви е мнението за SAMSUNG LE-27S73BD http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09029345
И още нещо да попитам- търся и едно лсд с формат 4:3 , тъй като на него ще се гледа предимно ТВ с формат 4:3, но в техномаркет има такива телевизори само до 20инча, на друго място имали такива ТВ-та с диагонал по-голям от 20 инча :Google:
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
От известно време следя тази тема. Много (и като количество) полезна информация има тук. В един момент настава объркване. Бях се спрял на 37" размер, но след като ги поразгледах, мисля че необходимият ми размер е 40-42". Дистанцията на гледане е около 3,5м. Акустиката на ТВ-то няма да я ползвам, така че тя не е критерий. Бюджета е ограничен около 2000лв., макс.-2500лв. Източника ще е ДВД с HDMI, ако някога Дядо Коледа не се отбие и у нас с BD или HDDVD. :)
В бъдеще предвиждам и цифрова ТВ. Още не съм решил коя. Днес обикалях и оглеждах, но така и не се престраших да взема нещо. В този ценови диапазон има голямо разнообразие от марки. Гледах и Самсунг, но никак не ми хареса картината им на кабелна ТВ. Оглеждах SONY KDL-40U2520K, 40U2530, 40S2510. U - май са най-ниския клас? Можете ли да ме насочите в избора на конкретен модел?
:oops: Зная, че въпроса ми е един от многото такива глупави, наивни и досадни. За което се извинявам и благодаря предварително, ако някой отдели от празничното си време за да отговори!
Притесни ме един случай - гледах конкретен модел SONY KDL-40D3500AEP (не за мен). От цялата редица, той беше най-зле. :2guns: Размазан образ, насича, лоши и промити цветове. Отписах го. Консултантите казаха, че са вързани на един източник на HD сигнал. В друг магазин - от всичките, точно този беше идеален - кристална картина, цветове и т.н. angel Направо ме грабна. Нито един от сравняваните в предишния магазин непоказваше онези дефекти?! Това съвсем ме обърка! Как да съм сигурен, че това което виждам е максимума за даден ТВ?
:help Помагйте!
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
аве аз ви казвам че всичките ги правят на една и съща джонка вие не ми вярвате
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
Бъди сигурен, че това което виждаш в магазина не е най-доброто като качество. Там сигнала е отвратителен и настройките са както дойде. Съветвам те да тестваш с двд сигнал всеки модел. Качството на работа и приблизително съото като на цифрова кабелна.
Опитай се да изкрънкаш дистанционното от консултанта и избери някой от запаметените режими Cinema и цветен баланс Warm/Low или както там са го кръстили. Намали на минимум всички филтри и така сравнявай.
Хубаво е да се откажеш от S серията на Сони.
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
Здравейте на Всички,виждам,че тук наистина помагате много на хората,та реших да Ви попитам и аз нещичко.Искам да си направя подарък за празниците-LCD.Не съм се спрял на марка,защото ми е за първи път,търся си 32 инчов до около 1400лв.,да има pip,хубави цветове......абе кое е най-доброто за тези пари в момента.Поздрави от с-с-с-тудена Варна :)
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
Цитат:
Първоначално публикувано от noon
Ами най-големия CRT за който знам и който поддържа 1920x1080 резолюция е 24 инча само. Освен това ще ми вземе здравето и не е вариант. Модела на Dell, за който споменах мисля може да се сравнява като качество с CRT монитор. Само че не мога да чакам месец докато го доставят. Затова си мислех за някакъв LCD TV като компромисен вариант. Този модел на SHARP, за който говорим се рекламира, че поддържа 92% NTSC цветови обхват.
NTSC e доста близко до Adobe RGB като стандарт, на тази картинка от сайта на EIZO добре се вижда, въпреки, че е малка:
http://www.eizo.com/products/lcd/sx3031w/images/RGB.jpg
Това, което ме притесни относно телевизора на SHARP е материала на руснаците, на който се вижда, че според техните тестове голяма част от червения обхват е орязан, което доста отклонява телевизора от NTSC стандарта.
Интересува ме дали някой който е си е купил SHARP LC-32X20E забелязва някакъв проблем с червените цветове? Съзнавам, че ще е трудно да се провери конкретно това, но дори и субективна преценка пак би била добра. Иначе бих се радвал да го видя някъде този телевизор в София на живо.
Калибрирането става чрез компютър. Тук има информация по въпроса:
http://www.northlight-images.co.uk/a...display_2.html http://www.camerahobby.com/Digital_G...th_Eye-One.htm
Иначе има и някакви колориметри специално за телевизори, например SpyderTV, но предполагам, че каквото и да се ползва, би свършило добра работа.
Значи днеска ходих да сравнявам 42XL1 и 42X20 в ИСУ и ако не се лъжа 32x20 го имаше изложен. Та днеска половин час сравнявах тези два телевизора. Еми какво да кажа просто на XL2 на 50 Hz предава по добре отколкото на 100 Hz. И не видях някаква разлика между двата телевизора. Лошото беше, че освен кабелна и двд-та които пускахме друго нямаше как да пуснем. Бях се настроил за XL2 обаче нещо не видях да е оправдана разликата от 1000 лева. И един приятел си бях взел за да стане по обективно ама и неговото мнение беше същото :D. Та отнесох последния направо от витрината :P. С Булсат съм и картината е същата като на двд, не съм вярвял че такава картина може да извади. За HD-тата няма нужда да казвам мисля. Имам монитор Dell 2407 FWP-HC и не мислех, че някой друг монитор камо ли телевизор може да предава по добра картина. Нямам думи просто....
noon кажи какво те интересува да тествам.
С Нвидия видео карта съм някой знае ли как мога да пусна телевизора да ми е продължение на десктопа. Като бях с Ати си я имаше тази опция. Тука имя само clone и други които не ми вършат работа.
И само да питам калибровката на цветовете поради каква причина се прави.
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
bokanegra до тези пари ти препоръчвам този телевизор:
http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09033244
Колко са разликите и приликите
А бе някой може ли дами каже - що така с просто око се наблюдават разлики :016: между:
http://www.sharpbg.com/index.php?productID=245
и тук
http://www.sharp.co.uk/invt/lc37x20e#
А иначе: някой да ми каже защо ДА НЕ СИ КУПВАМ този телевизор?
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
Цитат:
Първоначално публикувано от stivig
Този мисля, че има само аналогов тунер.
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
lazarus18, мерси за линка. Бях го пропуснал това ревю, понеже не гледах за 42”.
В този случай, възможно е на руснаците да им е попаднала по-кофти бройка или да не са донастроили нещо.
Аз пообиколих малко из Метро и Техномаркет, но за съжаление този модел на Шарп го нямаше. Нямаше го и 37”. За сметка на това в мост-а видях три Benq-a (два 32” и един 37”) вързани към компютри и ги разгледах от любопитство. За съжаление 37” не беше на FULL HD резолюция пуснат. След като се порових из нета, се оказа, че май не може да му се пусне 1080p сигнал през компютър. Четох, че има и други модели, при които това не става. Може би са по-стари.
shpeksi, ти този модел ли си купи - LC-42XD1E, понеже не го видях този 42XL1 някъде да се продава. Успя ли да му пуснеш 1080p резолюция през компютъра? Ако да, на какво разстояние горе-долу може да се гледа нормално при тази 42" големина?
Dell 2407 WFP-HC е много хубав монитор. Специално за 30”-те модели знам, че са правени със същата S-IPS матрица на Филипс, която се ползва в Apple 30” Cinema Display, а последните струват 4000 лева само :) ... След като си успял да клонирараш образа и към телевизора, виждаш ли някаква разлика в цветовете? Кой от двата показва по-добро черно, контраст, цвят и т.н. Dell-a или Шарп-а?
Аз Nvidia карта нямам, взех си преди известно време една ATI, не е нещо особено, но идеята беше да я сменям ако се наложи. Пробвай да обновиш драйверите на тази Nvidia, може да се оправи. Аз имах разни подобни проблеми едно време като се опитвах да си продължа дисплея на ноутбука към допълнителен монитор. Възможно е самата инсталация на драйвера да се е прецакала нещо. Или направо потърси за твоя модел в нета, да разбереш дали е предвидена такава опция към картата.
Колкото до калибровката, поне при мене, тя ми е необходима, понеже се занимавам с видео и от време на време фотография като хоби. Затова ми е необходимо да знам какви точно цветове показва монитора, да му създам профил и т.н.. Сега ако си купя телевизор, за фотография няма да е удачен, но за видео обработка ще е добре. Ако цветовете в момента ти харесват и ако не се различават драстично от тези, които показва Dell-a, то поне според мен няма нужда от калибровка. Но нека, някой, който разбира от телевизори да даде също мнение:)
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
shpeksi, аз съм с 42X20E и NVidia GF7300GT.Пробвай да вържеш ТВ-то с PC-то преди да стартираш PC-то. При мен кабела е HDMI-DVI Би трябвало при тази операция Шарпа да е разпознат. После в Display Properties\Settings ще видиш как да направиш тв-то продължение на десктопа. Упех!
Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
Момчета здравйте,
Преди седмица си взех SHARP LC-32WD1E и както можеше да се очаква картината рути :016: Булсаткома изкарва добра картина на доста от каналите (има и такива с жестока компресия и там не е толкова добре). През PC HDMI пускам HD сигнал в 1280/720 резолюция без проблеми и на НВидиа и АТИ .....на един филм на BBC - Planeth Earth просто си оставам с отворена уста и безмълвно ме изпълва щастие :yahoo: Цветове, контраст, черен цвят.....невероятно качество, а още не съм си играл особено с настройките.
Само един въпрос.....през HDMI не чувам звук от телевизора. Какъв е най-добрия начин за изкарванен на звук.... и кабелите, които ще ми трябват.
Благодаря,