Вижте резултатите от анкетата: Моля за мнение - коя е по-добрата комбинация

Гласували
8. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD TV

    2 25.00%
  • TFT+TV Tuner (built-in)

    6 75.00%
Резултати от 1 до 4 от общо 4

~20" LCD TV или ~20"TFT+TV Tuner

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1

    ~20" LCD TV или ~20"TFT+TV Tuner

    Моля за мнението Ви - коя е по-добрата комбинация - виждам, че 19-20" вървят по 6-7-800 лева, а при липса на място търсим някакво компромисно решение?

    //eidt
    От отговорите установявам, че съм бил леко неясен - под TFT+TV Tuner имам впредвид няколкото модела с ВГРАДЕН тунер - извинявам се!

    И проблема е по-скоро в мястото, което ще заемат 2 дисплея, затова търся решение

  2.  
     
  3. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #2

    Re: ~20" LCD TV или ~20"TFT+TV Tuner

    Гласувах за TFT+TV Tuner, защото:
    1. по-ниска цена
    2. възможност за директен запис на предаването
    ...

    Недостатъци:
    1. ако жената щъка из интернвет, а ти искаш да гледаш мач - трябва да ходиш при съседите
    2. дистанционното не е толкова удобно
    3. за звук трябва нещо допълнително да се мисли
    4. шум от пц-то
    5. 20' са си малко
    6. все пак доста "студентско" решение
    ...

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #3

    Re: ~20" LCD TV или ~20"TFT+TV Tuner

    По-добре си вземи един 19-21" CRT монитор втора употреба за 150 лв. и отделно вече мисли за телевизор. При всички положения ще е по-скъпо, но поне ще имаш отделно компютър и телевизор.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #4

    Re: ~20" LCD TV или ~20"TFT+TV Tuner

    В момента се чудя над същия въпрос. Трябва ми телевизор под 20 инча. 15"-20" тв-та са от 600 кинта нагоре като за тези около 600 марки НЕО и т.н. не мисля че може въобще да се говори. От друга страна хем ТФТ-тата са по-евтини, хем ми се намира и един 15" Филипс "излишен"

    Моето мнение
    - зависи от тунера! Преди години имах един външен тунер АСУС който се включваше като "байпас" между монитора и компютъра. Кеф ти телевизор, кеф ти монитор, а самия компютър можеше и да не се вклчва въобще. Не зная дали в момента се предлагат подобни тунери, но смятам да разуча въпроса.

    - звука не е проблем - едно че има монитору с вградени колонки (разбира се съвсем непретенциозни) и изход за слушалки, второ че активните колонки съвсем не са скъпи ...

    Извода:
    - ако може да се намери подходящ тунер, а парите и мястото са проблем варианта с тфт монитор е разумен компромис
    - все още ЛСД телевизорите с диагонал под 20 инча, а и тези с диагонал над 20 инча са безумно скъпи.

    За да изпреваря тези които ще ми кажат че цените са нормални само да уточня - в момента най-доброто СРТ е на цена от около 1200 лева. Преди "бума" на ЛСД-тата и плазмите добър СРТ пак беше на същата цена. В момента ВСИЧКО което е под 1400 лева е буквално трагично, а за да получиш нещо което се приближава до качеството на СРТ при ТВ сигнал мисля ти трябват над 3000 лева разход ... възможно е и да не сте съгласни с това ми мнение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 30
    Последно: 26-05-12, 21:44
  3. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 18:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе