Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 111

LCD JVC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #1

    LCD JVC

    Някой знае ли как да променя настройките на приемания сигнал от външно устройство от прогресивна в презредова развивка,или същото за приемник Булсатком.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #2

    LCD JVC

    Зне ли някой как да вляза в сервизното меню на LCD JVC.Благодаря

    Разбирам, че ти е проблем това назъбване на ТВ, но не е чак толкова наложително та да пускаш 2 теми за едно и също нещо!!!

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re: LCD JVC

    ЛСД телевизорите са с прогресивни панели и се налага сами да си правят деинтерлейсинг. Има различни методи за това. Това че при теб липсва този процес /както разбирам от няколкото ти поста/ е странно. Вярно, че не всички се справят еднакво добре с процеса, но чак пък видимо да се забелязват...
    Мисля, че декодера на Булсатком няма такава опция, но ако имаш двд плеър, който поддържа прогресивно сканиране ще можеш да подадеш прогресивен сигнал.
    Само при цифрова телевизия ли имаш този проблем?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: LCD JVC

    plkochev, ти каккъв кабел ползваш от приемника до ТВ. Защото го виждам същият дефект при ман на 42LC 25R около кривите повърхности и около хората. При мен проблема е от гадният SCART кабел, я си вземи един хубав кабел за минимум 10-15 лева и пробвай. От опит съм се убделил че при аналогов сигнал между кабел и кабел има 1000% разлика в това което се предава по тях.

    Поправка: объркал съм марката и модела, защото писах по памет, става дума за 40S2510К на SONY. Днеска ще си поиграя да сменя кабела и да видим

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #5

    Re: LCD JVC

    LUDIA,
    същия ефект е и при мен, препоръчай ми марка аз си взех май беше hama за 6лв.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #6

    Re: LCD JVC

    Ами какво да ти кажа, хубав дебел кабел с филтри от поне едната страна ако не и от двете, с позлатени накрайници. В метро предлагаме един за 9 лева с позлатени пинове и накрайници, но е без филтри. Ползвам го да си подам сигнал от Приемника на цифровата ТВ на Мустанг към 29" кинескоп. Просто на работа за ТВ ползвам мега евтини кабели, защото инак няма да имам и кабели, много скъпо им се вижда да дадът пари за хубави кабели и т.н. Ебахти селската сметка дето си правят, но това е положението, няма аз да ги копувам я, тея кабели. Определено на ХАМА евтините боклуци(made in China) са боклуци защото са евтини. Има и доста по-скъпи кабели виждал съм такив а филтрите т двете страни в ТМ за 50-60 лева или там някъде. Което според мен си е супер много за един 2м. кабел. цена от 10-до 25 лева за мен е приемлива за качествен и добре направен кабел. Но го взимай с опцията да го върнеш ако не ти върши работа.
    Ето ти линкове на които да видиш снимки на такива кабели, да знаеш какво да търсиш:
    http://www.av-cables.dk/scart/scart_...d_1092_da.html тука чукни върху снимката;
    http://www.profigoldcables.co.uk/cat...2e0aa2a52d4a31 избираш си и гледаш пак снимките.
    Но пак изчакйай да видя дали ще се промени нещо като сменя кабелите днеска. Да не даваш пари навятъра.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #7

    Re: LCD JVC

    Ок, ще изчакам да кажеш дали има ефект от по качествен кабел.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #8

    Re: LCD JVC

    Днеска се надявам да имам достатъчно време да го видя това нещо дали е от кабела

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #9

    Re: LCD JVC

    LUDIA,
    пробва ли с друг кабел че вече не издържам да гледам назъбени образи

    LUDIA,
    да не ме забрави има ли време да пробваш с друг кабел дали се махат назъбванията по твоя ТВ, сори за големия зор ама се надявам че ме разбираш

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    28
    #10

    Re: LCD JVC LT-32A80ZU

    Телевизор LCD JVC LT-32A80ZU. Перфектно качество на кабелна ТВ и на филми от компютър. Обаче има един проблем който е при връзка с компютър. Някой път се ошашава. В сервиза го оправят само с дистанционното но не казват как. Ошашаването се е че някои бутони от дистанционното не работят и се променя потребителската настройка на подредбата на каналите.

    Както разбрах в настройките на телевизора се променя типа/вида на дистанционното и затова някои бутони не работят и типа трябва да се промени за това дистанционно което имаме.

    Вероятно има комбинация от клавиши с която се влиза в сервизно меню. Някой знае ли как?

  13. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #11

    Re: LCD JVC

    Става с код ,който задейства сервизния режим на телевизора,чрез комбинация от бутони
    При кинескопните JVC-та,тя беше:MUTE & Info-едновременно!!!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #12

    Re: LCD JVC

    centurionX,
    това е кода за сервизното меню и за LCD, благодаря.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #13

    Re: LCD JVC

    gydi,
    ако не те затруднява влез в твоето сервизно меню и ми препиши твойте настройки че аз променях и нищо не се получава.Ще съм ти мн благодарен

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    28
    #14

    Re: LCD JVC

    Цитат Първоначално публикувано от plkochev
    gydi,
    ако не те затруднява влез в твоето сервизно меню и ми препиши твойте настройки че аз променях и нищо не се получава.Ще съм ти мн благодарен
    По4ти нищо не се разбира от сервизното меню без ръководство. Сега не ми работи част от дистанционното и трябва пак да го нося за пренастройка. Мога да ти ги напиша и сега ама да не те объркам. Довечера ако искаш че до 8-мия избор има много писане -или кой точно екран те интересува.
    Ще видя да изкопча от един познат ръководството.
    Всъщност някой няма ли ръководството? ->georgi_georgiew@yahoo.com

  18. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #15

    Re: LCD JVC

    Между другото факта,че до момента 544 човека са разгледали темата-говори само едно:доста хора не са безразлични към марката-JVC
    Дайте по смело -и без това марката е много слабо засегната като тема в форума!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе