Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 78

Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #1

    Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    ЧНГ на всички!
    Да е спорна и Щастлива, напук на Евро Съюза!

    Имам няколко въпросчета към miro_vampiro.
    На 31.12 купих за квартирата на брат ми Daewoo DTX-21U7K от промоцията в Техномаркет на "Цариградско". Не искам да коментирам самия процес на покупка, защото се наложи да отворим още един кашон, преди да си харесам бройка.
    Интересува ме има ли разлика между DTX и DTY вариантите, защото в Бургас са DTY, пък не открих никакви видими разлики? Ако е възможно да ми напишеш шасито на DTX-21U7K, че искам да оправя някои неща, но не зная как се влиза в сервизното и искам да си потърся Service manual за модела.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    33
    #2

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Преди години мислех че телевизори освен JVC ,други няма.Сега като гледам средния им клас ми е чудно малко как съм си го мислел - дали щото наистина бяха телевизори - у нас най стария е на 11 години JVC - бледнее вече,ама старост нерадост.Четох доста от постовете до тук и не ми е понятно какво не сте доволни от Samsung- имам такъв 29 инчов модел CW-29M206V три години някъде го имам - прекрасен телевизор:перфектна развивка,сходимост ,идеално бяло. Иначе при условие че градивните елементи в телевизорите са основно филипс и тошиба,може би тези телевизори да са по сигурни,знам ли? Май май ,повече избора трябва да натежава от външния вид на телевизора вече

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #3

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Здравейте
    evilzet честито за покупката, иначе няма начин, винаги има за какво да се хванеш в един телевизор, важното е че си доволен !
    И прогресив скен функцията се активира през комп. вход, не съм я пробвал скоро, но така май ставаше !

    Gena_bs привет
    разлика в моделите не съм видял и аз, и аз имам такива с означение DTX и DTY и не виждам каквато и да е разлика
    За съжаление не знам как се влиза в сервизното меню на тези телевизори, предполагам че искаш да корегираш геометрията на тв то ?
    flammen явно твоята бройка на CW-29M206V работи прекрасно, което е учудващо, като я погледна моята в работата не съм доволен, белия цвят е заминал войник,геометрията я бива горе долу,сходимоста грам я няма!
    За съжаление не си прав че трябва да избираме телевизори по външния вид само, дори и при използвани едни и същи компоненти резултата винаги може да е или много добър или много лош, така че който иска да си вземе приличен телевизор, мисля че аз и колегата LUDIA както и други хора назад в темата сме обяснили кое е добре и кое не, оттам нататък избора е за клиента !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #4

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    ЧНГ на всички!
    Да е спорна и Щастлива, напук на Евро Съюза!

    Имам няколко въпросчета към miro_vampiro.
    На 31.12 купих за квартирата на брат ми Daewoo DTX-21U7K от промоцията в Техномаркет на "Цариградско". Не искам да коментирам самия процес на покупка, защото се наложи да отворим още един кашон, преди да си харесам бройка.
    Интересува ме има ли разлика между DTX и DTY вариантите, защото в Бургас са DTY, пък не открих никакви видими разлики? Ако е възможно да ми напишеш шасито на DTX-21U7K, че искам да оправя някои неща, но не зная как се влиза в сервизното и искам да си потърся Service manual за модела.
    Благодаря предварително!
    За тарикатлъци по сервизните менюта пита тук
    http://forum.eshop.bg/viewforum.php?f=3

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #5

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Здравейте на всички...
    След доста четене спрях избора си на Philips 9521 заради HDMI входа и HDTV redy функциите му тъй като ще го ползвам и за цъкане на игрички от NextGen конзолите (ps3 xbox360) , интересува ме каква е native разделителната способност на кинескопа му, защото не намерих съответната информация нито на сайта на производителя нито с ровене из търсачките. Моля някой ако има тази информация да помогне ... Благодаря предварително.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    26
    #6

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Здравейте!
    Притежавам телевизор Philips 9521 който закупих пролетта . Взех го без да го оглеждам, без да правя проучване...ей така по препоръка на консултанта в магазина и без да искам дефакто май съм уцелил не лоша марка и модел ТВ и може би читава бройка.
    В момента проучвам за приятел 29''/32'' телевизори. Изчетох темата......като изключим евентуалните разлики в отделните бройки и екстрите на 9521....чисто като картина някой от моделите отличава ли се от другите, ако цената не е фактор?

    PHILIPS 29PT8521
    PHILIPS 29PT9020
    PHILIPS 29PT9521

    В темата повече се говори за 29'' на тази марка, но не прочетох впечатления за 32'' модели. И съответно там ме интересуват дали са сходни с моделите от 29''.

    PHILIPS 32PW8651
    PHILIPS 32PW9520
    PHILIPS 32PW9551
    Кое бих предпочели ако не използвате HD екстрите?

    И имали конкурентноспособни модели телевизори на Philips (може би някой модел на панасоник?) в ценовия диапазон до 1000-1100лв.


    п.с. Meki_Kru6i ако не се лъжа някъде мярнах за резолюзията (физическа?) на 9521 в книжката му......довечера ще едитна поста ако го намеря.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #7

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Оооо благодаря ти много , да точно тя ме интересува

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    37
    #8

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Цитат Първоначално публикувано от Meki_Kru6i
    Здравейте на всички...
    След доста четене спрях избора си на Philips 9521 заради HDMI входа и HDTV redy функциите му тъй като ще го ползвам и за цъкане на игрички от NextGen конзолите (ps3 xbox360) , интересува ме каква е native разделителната способност на кинескопа му, защото не намерих съответната информация нито на сайта на производителя нито с ровене из търсачките. Моля някой ако има тази информация да помогне ... Благодаря предварително.
    Виж този линк малко инфо за Philips 9521 http://www.electron.bg/product_info....sort=2a&page=2

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #9

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Разглеждал съм го този този линк, но не съдържа информацията която ме интересува.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    26
    #10

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    И в книжката нищо не пише за резолюзията......къде и какво съм видял един господ знае.......вече почвам да се съмнявам...въпреки, че имам спомен че търсех да видя каква ми е резолзцията на ТВ-то.....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #11

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    с риск да се изложа, някъде мярнах в книжката 640х480 ,ноо дали е толкова ???
    при повече търпение може и да се преброят

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    4
    #12

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Philips 32PW9551 EDTV

    15:34 часа
    Днес го купих ! Излезе ми много добра цена : в магазина струва 1149лв. , аз го взех с 10% отстъпка = 1034лв. , ще си взема ДДС-то 20% = 860лв всичко на всичко !
    Още не съм пробвал нищо. Имам предвид, че нямам кабелите, които са необходими за добра връзка - HDMI, COMPONENT RGB...
    Наистина проблем с геометрията има, като бъчва седи малко. В ъглите е размазан. ( blur )
    За сега мога да кажа само толкова, но като го тествам - настройките, кабелите, ще включа PC-то 720p , Nintendo Wii на 480p , DVD-то 480p и ще видим за какво иде реч !
    На пръв поглед телевизора е добър, разбира се има какво да се желае за телевизор CRT и то за 1150лв. , но след като аз съм дал 860лв. би трябвало да съм доволен ! Нали, така ?

    Кажете какво мислите ?
    Благодаря .


    18:25 часа
    Днес следобед отидох до Техномаркет и си купих DVI>HDMI кабел.
    Взех го за 33 лв. ! Невероятна цена ! Немски, последен беше.
    Прибрах се и включих компютъра. Доволен съм ! Предава що годе добре на 1260x720p . На 1080i обаче е много зле. Направо не се гледа . Прескача картината и е размазано . Не че на 720p е много по-добре, и там картината е размазана в края на четирите страни. Но все пак се вижда доста добре за кинескоп ! Геометрията е зле в такава резолюция на Desktop-а . Но когато си пуснах
    Need For Speed : Carbon - нещата изглеждат много добре ! Играта се играе плавно и се вижда невероятно за CRT телевизор ! В игрите не се забелязва толкова кривата геометрия ( тип - бъчва ) и замазаната картина в краищата.
    Става дори за четене в интернет ! Разбира се очите ти се натоварват след 1 час, ама нейсе . Доволно е за такива пари . Обаче на 800x600 се вижда супер ! Laughing
    Друго си е едно прилично LCD за 2000лв. Сигурно картината на 720p и 1080i е съвсем друго нещо на LCD Display. Rolling Eyes
    Пробвах някои настройки в менюто, и нещата се подобриха чувствително. Имам предвид много по-ясна и красива картина . Телевизора е наистина добър модел . Пуснах и DVD-то, разбира се не на 480p или 576p, но с настройките изглежда много добре .
    Звука, който симулира DoulbySurround е впечатляващ ! Наистина звучи surround ! Е, може би малко преувеличих , но е много добър. Wink
    Утре ще си пусна оригинално DVD от компютъра на 720p и ще ви пиша за качеството . Надявам се да е върховно . Idea
    Тези дни мисля да си пускам цифрова телевизия. Не съм сигурен дали ще е от ИТПартнерс или БулСатКом. И тук имам големи очаквания ! Разликата с кварталната кабеларка би трябвало да е в пъти по голяма.
    За сега всичко изглежда много добро. Що се отнася до кривата геометрия - един от най неприятните проблеми с такъв тип телевизори - ще се обърна към гаранционния сервиз, което ми се полага по право, и ще ги помоля да ми я пооправят колкото е възможно.
    Истината за този телевизор е, че той подържа 480p ( NTSC ) и 576p ( PAL ), което е най върховото качество на телевизията до идването на HDTV ! ( 720p , 1080p )


    ************************************************************************************************************************
    Искам да кажа нещо относно Philips 29PT9020/12 и PixelPlus II - Това според хората е най доброто възможно, но от моя страна PixelPlus I + Прогресивно сканиране е в пъти по-добро от само PixelPlus II !

    Малко история : 1960 година е пусната цветната телевизия . Така наречената SDTV - стандартна телевизия. Близо 40 години SDTV беше световният стандарт за телевизия. Дойде ред на огромен скок в технологията : EDTV или Прогресивното сканиране ! Специалисти твърдят, че в сравнение с SDTV , EDTV е революция в телевизията ! Следващата стъпка в технологията е HDTV. Което пък от своя страна е пъти по добро от EDTV и това е ОЧЕВИДНО ! Та мисълта ми е, че EDTV или Прогресивното сканиране, е космически по-добрата технология от всякакви PixelPlus и тем подобни изкуствени подобрители на картината !
    Philips 29PT9020 е просто един превъсходен SDTV телевизор и нищо повече. Това е.
    ************************************************************************************************************************



    Това е за сега. Ако има нещо повече ще пиша. Надявам се да помогна на хората, които си тарсят добър телевизор в границата до 1000лв. - 1200 лв.

    Оценката ми по десетобалната е : 9 / 10
    Exclamation ! Ако имаше PixelPlus II , картина в картината (PIP) и по добра фабрична геометрия, щях да му дам 10 / 10 ! Exclamation

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #13

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Има само един модел сред 29'-ките който заслужава купуване и той е на Филипс модела е 9020. Е та този телевизор е убиец. Колкото до Pixel Plus 1 или 2 разбира се 2! А колкото до прогресивното сканиране то съществува реално в самата технология на Филипс PIXEL PLUS, така, че да се говори за имане и нямане е глупаво безхаберие.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #14

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Има само един модел сред 29'-ките който заслужава купуване и той е на Филипс модела е 9020. Е та този телевизор е убиец. Колкото до Pixel Plus 1 или 2 разбира се 2! А колкото до прогресивното сканиране то съществува реално в самата технология на Филипс PIXEL PLUS, така, че да се говори за имане и нямане е глупаво безхаберие.
    pexel plus тегнологията най-просто казано добавя изкуствено пиксели и изобщо не е прогресивно сканиране. Иначе модела 9020 наистина е добър.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #15

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Технологията PIXEL PLUS е комплекс от 6 нива в това число и прогресивното сканиране е неразделна част в нея!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 703
    Последно: 23-12-18, 18:15
  2. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 14:55
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 20:16
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 18:34
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 13:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе