Резултати от 1 до 6 от общо 6

Показване на снимки на LCD или плазмен телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    3
    #1

    Показване на снимки на LCD или плазмен телевизор

    Здравейте.
    Решил съм да си взема 40" или 42" LCD (плазмен) телевизор. Освен за гледане на филми и TV смятам да го използвам за разглеждане на цифрови снимки най-вече с приятели и гости. Тъй като фотографията ми е хоби от години, аз съм доста взискателен към качеството на изображението. Освен хартиени разпечатки досега ползвах 20" монитор (1680х1050) или екрана на лаптопа.
    В момента на пазара се предлагат доста модели FULL HD TV с USB или card reader. В тази връзка имам няколко въпроса:

    1. Показва ли се снимката (JPEG) с FULL HD качество и какво е субективното усещане за качество в сравнение с комп. монитор?

    2. Има ли модели TV с вграден софт за разглеждане на снимки (thumbnails, slide show и др.)?

    3. Защо при вход от компютър максималната резолюция почти винаги е по-ниска от тази, която телевизора поддържа?(Пример: http://www.consumer.philips.com/cons.../42PFL7603D-10)

    Някой има ли телевизор с подобни опции? Ще бъда благодарен, ако споделите лични впечатления и съвети.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2

    Re: Показване на снимки на LCD или плазмен телевизор

    Здравей, red_dot. Добре дошъл във форума, надявам се да получиш правилната и точна информация, която търсиш.
    Втпроса ти е интересен, защото и е лесно, и не е лесно да стане. Първо добре си се насочил към full HD, определно на статичните изображение ще се вижда доста по-добре от колкото на HD Ready. Първият ти проблем е в това самите снимки да са 16:9 и/или full HD размер, защото в другият случай когато са в 4:3 размер или ще бъдет разпънати или ако ползваш 4:3 екран на самият ТВ ще ги гледаш с черни ленти отстрани. А за това как се вижда на 20" и на 40/42", просто няма как да няма разлика, на различен диагонал на екрана, различна подсветка, различни цветови гами използвани в двете устройства. Не ти препоръчвам PLAZMA ТВ за точно тази работа, просто хмм ще те заболи главата и теб, и гостите ти, в буквалният смисъл. За тази работа си е LCD ТВ-a.
    Всички Тв-и които имат USB вход си имат софт за разглеждане на снимките. Проблема с филипса, който си посочил, е че те дават по ниската резолюция само за през аналоговият VGA вход на ТВ-а, а през HDMI нямаш никакъв проблем да си получиш full HD сигнал от компа.
    Относно ТВ, който има подобни характеристики, ами всички SONY BRAVIA от D3500 нагоре имат специално разпознаване и софт на SONY фотоапаратите. Последните пък си имат заснимане на full HD снимки, а някой даже вече имат и HDMI мини изход от тях, за директно свързване към SONY ТВ. За момента май само сони имат тази опция, но понеже това е стара информация от миналата година, вероятно и Panasonic може да са направили нещо такова, но лично аз не съм чувал.
    Засега това можах набързо да ти нахвърлям, че окъснявам за бачкане. Ако имаш въпроси, пиши. Ще ти помогнем с каквото можем.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #3

    Re: Показване на снимки на LCD или плазмен телевизор

    Ами какъв е проблема да си вземеш една мемори карта с няколко снимки и да се замъкнеш да тестваш? Първо си набелязваш няколко телевизора, виждаш какъв тип входове имат - примерно USB, SD, Memory Stick и носиш съответната медия и тестваш дали ти харесва. Хората цели лаптопи мъкнат по техно-полис-маркетите, пък за една SD карта ще правим проблем.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    8
    #4

    Re: Показване на снимки на LCD или плазмен телевизор

    Преди да си взема ТV и аз го обмислях тоя вариант, но отпадна по ред причини.
    1. От USB възпроизвежда само JPG формат - следователно трябва да си преобразувам на компютъра снимките /80% работя в RAW, а със сапунерката снемам в 16:9+RAW/.
    2. Моделите с четец обикновенно подържат само 3-4 вградени цветни режима, докато само TOSHIBA /доколкото имам представа/ имат по-финна настройка по RGB и CMY.
    3. когато е свързан към РС, монитора може да се калиброва.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    3
    #5

    Re: Показване на снимки на LCD или плазмен телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от XpacTa
    Ами какъв е проблема да си вземеш една мемори карта с няколко снимки и да се замъкнеш да тестваш? Първо си набелязваш няколко телевизора, виждаш какъв тип входове имат - примерно USB, SD, Memory Stick и носиш съответната медия и тестваш дали ти харесва. Хората цели лаптопи мъкнат по техно-полис-маркетите, пък за една SD карта ще правим проблем.
    Вчера отидох в Технополис с една флашка със записани двайсетина JPG и пробвах 2 LCD TV с USB вход. Първият беше Philips ( http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037173) а вторият някакво LG. Като цяло резултатът беше задоволителен. Резолюцията е добра т.е. FULL HD. Цветовете бяха пресилени, но това явно е от настройкта на самия ТВ. Файловете бяха с размер около 2МВ и при модела на Philips се зареждаха мигновено докато LG бавеше зареждането около 10 сек. За съжаление дистанционните на ТВ бяха прибрани и не можах да оценя софтуера за показване (Zoom, Original size, Fit image).
    Ясно е, че ТВ не е монитор и има ограничения в качеството на изображението и настройките, но както писах в началото целта ми е да показвам готови снимки на гостите си , а не да им правя обработка на екрана на телевизора.
    След дълго ровене из нета се спрях на един модел на SONY. Това e SONY KDL-40W4000 и в момента е на промоция в www.electron.bg. Според описанието този модел има специални опции за показване на снимки наред с другите си достойнства. Освен това се вмества напълно в бюджета ми за ТВ. В понеделник ще го разгледам и ако си го купя ще споделя впечатления.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    40
    #6

    Re: Показване на снимки на LCD или плазмен телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от red_dot

    Вчера отидох в Технополис с една флашка със записани двайсетина JPG и пробвах 2 LCD TV с USB вход. Първият беше Philips ( http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037173) а вторият някакво LG. Като цяло резултатът беше задоволителен. Резолюцията е добра т.е. FULL HD. Цветовете бяха пресилени, но това явно е от настройкта на самия ТВ. Файловете бяха с размер около 2МВ и при модела на Philips се зареждаха мигновено докато LG бавеше зареждането около 10 сек. За съжаление дистанционните на ТВ бяха прибрани и не можах да оценя софтуера за показване (Zoom, Original size, Fit image).
    Ясно е, че ТВ не е монитор и има ограничения в качеството на изображението и настройките, но както писах в началото целта ми е да показвам готови снимки на гостите си , а не да им правя обработка на екрана на телевизора.
    След дълго ровене из нета се спрях на един модел на SONY. Това e SONY KDL-40W4000 и в момента е на промоция в www.electron.bg. Според описанието този модел има специални опции за показване на снимки наред с другите си достойнства. Освен това се вмества напълно в бюджета ми за ТВ. В понеделник ще го разгледам и ако си го купя ще споделя впечатления.
    Правилно си се насочил. През УСБ входа, тв-то изкарва перфектни снимки (около 3 MB снимка я отваря приблизително за секунда) от флаш памет. Иначе си включих директно фотоапарата (не е Sony) през УСБ входа и всички снимки се показаха с идеално качество (без да ги свалям). Не съм пробвал дали ще подкара и видеоклипчета от флаш или директно от фотоапарата, но довечера ще пробвам!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с плазмен телевизор philips 42pfp5332_10
    От vladovd във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-14, 18:14
  2. проблем с плазмен телевизор SAMSUNG
    От Metodi851 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 16-10-13, 19:30
  3. Плазмен телевизор PANASONIC TX-P42U20E
    От golbanan във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 06-12-12, 20:43
  4. разработване на нов плазмен телевизор
    От iliqborisov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-09-11, 18:31
  5. Плазмен телевизор и видеоигри
    От Frost във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 06-07-07, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе