Резултати от 1 до 14 от общо 14

Плазмен телевизор и видеоигри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #1

    Плазмен телевизор и видеоигри

    Четох в едно списание, че плазмените телевизори не се препоръчват за видеоигри, защото се получават така наречените "изгаряния" от тях. Вярно ли е това, защото мисля да си взема PS2 и плазмен телевизор?

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    Лелее! Съжалявам, че няма да внеса яснота по темата, ама ако туй нещо излезе вярно, ще се гордея още по-малко, че съм инженер И какво, нещо по ел.характеристики на входа ли да го прецака, смяна на резолюция или динамиката на изображението? Вчера наминах през един от*маркетите и с изненада установих колко напред са дръпнали плазмите - първо ги обърках с lcd... Лошо, ако се окаже истина...

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #3

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    Ще цитирам. "... на плазмата на Panasonic дълго показваните мотиви могат да "изгорят" и след това да останат на екрана като сянка. Затова телевизорът не се преоръчва за видеоигри. При гледане на телевизия не се очакват проблеми." Става въпрос за модела PV45EH.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    Проблема идва когато играеш някоя игра, която има някакъв елемент, който стои постоянно на екрана и не се променя. Тогава след 3-4-5 часа се получава т.нар retension /временно отпечатване/, което изчезва без проблеми след гледане на телевизия например. Според компетентни хора по чуждите форуми, постоянно прогаряне се получава чак след 10-12 часа показване на статично изображение. Но и тогава трябва доста да се постараеш защото обикновено се включва някакъв скрийнсейвър. Горното се отнася за последните модели Панасоник /60 и 70/ за 45 не знам, но тука не се споменава с добро като модел. Така че взимай смело някой от по-новите модели и Плейстейшъна.

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #5

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    А става ли този кабел и за PS2 или е само за PS3? Защото нали трябва да имам качествена картина, а доколкото знам това е най-добрият начин.
    http://www.pulsar.bg/prodDetails.php?prod_id=9767

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #6

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    В Технополис продават компонентен кабел за PS3 и PS2, тоест става и за двете. Официален на Сони - цена 49 лева. Аз съм с такъв и картината на моя Панасоник 42PV70P е супер. Този който си показал изобщо не е същия, затова те съветвам да си купиш като моя.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    А пък аз те съветвам да не бързаш ами да ти пуснат на ТВ-а който си избрал конзолата защото после да не плачеш. Незнам колко от вас са виждали по разните аеро и авто гари сложените плазми как гадно бачкат и как трептят яко на компютърен или подобен сигнал. Така че първо тествай и се убеди, че няма да се прецакаш и тогава копувай. Има и други проблеми, но няма сега да седна да те разубеждавам. Само ще ти кажа по-отдалечко гледане/игранее на тея плазми, да не те заболи главата.

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #8

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    Цитат Първоначално публикувано от modem
    В Технополис продават компонентен кабел за PS3 и PS2, тоест става и за двете. Официален на Сони - цена 49 лева. Аз съм с такъв и картината на моя Панасоник 42PV70P е супер. Този който си показал изобщо не е същия, затова те съветвам да си купиш като моя.
    А този официалния ли е: http://konzoli.com/sony-ps3-componen...ble-p-142.html , щот ходих до Технополис в Плевен, но там нямаха такъв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #9

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    Цитат Първоначално публикувано от Frost
    А този официалния ли е: http://konzoli.com/sony-ps3-componen...ble-p-142.html , щот ходих до Технополис в Плевен, но там нямаха такъв.
    Точно така изглежда.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #10

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    Модел SCPH-39004 поддържа ли progressive scan, за да знам дали да си купя кабела?

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #11

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    По темата , имам плазмен ТВ на Самсунг , но на която и да е марка е ПАК ще има BURN IN. Съвет: НЕ КУПУВАЙ ПЛАЗМА АКО ЩЕ ИГРАЕШ или ще го ползваш със конзоли например. Когато играя на моя 360 да кажем на NFS aко играя по-дълго от 3-40 минути километража например се проектира на екрана , или ако играя някоя игра в която имаш амуниции или живот също се проектира. Изгарят се също и логотата на телевизиите. както и субтитри ако гледаш филми с такива....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    Цитат Първоначално публикувано от BobyTT
    По темата , имам плазмен ТВ на Самсунг , но на която и да е марка е ПАК ще има BURN IN. Съвет: НЕ КУПУВАЙ ПЛАЗМА АКО ЩЕ ИГРАЕШ или ще го ползваш със конзоли например. Когато играя на моя 360 да кажем на NFS aко играя по-дълго от 3-40 минути километража например се проектира на екрана , или ако играя някоя игра в която имаш амуниции или живот също се проектира. Изгарят се също и логотата на телевизиите. както и субтитри ако гледаш филми с такива....
    Чакай сега, изгарят или се отбелязват?

    Под burn in се има предвид, че остават трайно /завинаги/ на екрана. Никой не отрича че остават ВРЕМЕННО на екрана /retension/ след няколко часа игра /гледане/ с неподвижни обекти по екрана. Но за да прогориш плазма от последно поколение ще трябва доста да се постараеш.
    Разбира се, никой не отрича проблема, особено при компютърни игри.

  16. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #13

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    Цитат Първоначално публикувано от Frost
    Модел SCPH-39004 поддържа ли progressive scan, за да знам дали да си купя кабела?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #14

    Re: Плазмен телевизор и видеоигри

    От моят опит с 42" плазма Philips - плазмите не са много подходящи за десктоп приложения. Картината им леко трепти и по тази причина не са добри за някакви статични картини с дребни детайли и дребен текст. Ако пуснеш изображението на десктопа на плазмен ТВ - дребният текст под иконките е невъзможно да бъде разчетен, от трептенето е като размазан. Това от една страна, а от друга - при дълго показвано статично изображение наистина, поне на теория е възможно да се получи прогаряне на пиксели.
    Що се отнася до гледане на филми и телевизия - смятам че плазмите определено бият LCD-тата по цветове и динамика на картината, докато картината на LCD е някак си стерилна, без живец и дълбочина.
    Но ТВ за втори голям монитор за десктоп приложения и за игри - по добре е LCD, там картината е чиста като на PC монитор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с плазмен телевизор SAMSUNG
    От Metodi851 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 16-10-13, 19:30
  2. Плазмен телевизор PANASONIC TX-P42U20E
    От golbanan във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 06-12-12, 20:43
  3. разработване на нов плазмен телевизор
    От iliqborisov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-09-11, 18:31
  4. Отговори: 5
    Последно: 03-06-08, 13:42
  5. Отговори: 59
    Последно: 09-01-08, 10:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе