Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Дано да е никога. При качеството на дублажа у нас ще ме прощават, но предпочитам субтитри + оригинален звук.
    В БГ отдавна има необходиата техника за наоправата на най-качествен дублаж. Проблема е само финансов. Има дублирани филми по този начин. Обикновено филмите давани по телевизията са направени с по елементарен дублаж, но като отиваш на кина и даваш да кажем 10лв би трябвало всичко да е точно, а то не е. Направиха се скъпи киносалони. Сега е времето на следващата стъпка, да се премине към качествен дублаж. Така ще имаш и по-голям стимул да отидеш на кино вместо да си изтеглиш филма от замундата.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #17

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Че то като се дублира , се губи доста от атмосферата на филма.
    Дублажа е за сапунки !!!
    Представи си "Междузвездни войни" , "Черна котка бял котарак" или "Гладиатор" дублирани .
    Аре моля , без тия.
    Освен това доста хора поразбирваме ханглийски. Аз мноо често се дразня на титрите , ко остаа за дублажа

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    104
    #18

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Петия елемент навремето го даваха по кината дублиран на френски отвратително беше Брус Уилис французин

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #19

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Така ще имаш и по-голям стимул да отидеш на кино вместо да си изтеглиш филма от замундата.
    Точно тогава вече ще спря да ходя на кино.

    Познати са ми казвали как е в Германия. Там задължително филмите ги има озвучени на немски, но примерно всички филми с Брус Уилис се озвучават винаги от един и същ човек.
    Освен ако озвучаването не е направено изключително добре то иначе е огромна крачка назад за филма. Извинявай, но актьорите във филма със сигурност са по-добри от мизерно платените треторазрядни актьори/озвучители, които са във всеки български дублаж.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    6
    #20

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Цитат Първоначално публикувано от SuN_CiTy
    А да предложите някой по-евтин 32 инча lcd full hd (до 1500 лв МАКС ако има и по евтини)
    LCD 32'LG5700-1299лв. в Технополис.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #21

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Точно тогава вече ще спря да ходя на кино.

    Познати са ми казвали как е в Германия. Там задължително филмите ги има озвучени на немски, но примерно всички филми с Брус Уилис се озвучават винаги от един и същ човек.
    Освен ако озвучаването не е направено изключително добре то иначе е огромна крачка назад за филма. Извинявай, но актьорите във филма със сигурност са по-добри от мизерно платените треторазрядни актьори/озвучители, които са във всеки български дублаж.
    За филмите в Германия знам, че е така и дублажа е перфектен. Както казах вече и БГ има възможност за такъва дублаж, но излиза по-скъпо от дублажа който се прави сега масово, примерно на сапунките.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #22

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Моето мнениие по въпроса е следното - до 32" включително FullHD не е необходим.
    37",40",42" - препоръчително но не е задължително.
    Над 42 " - абсолютно задължително!
    В този ред на мисли (не че съм виждал много от тези де ) над 52 " FullHD не е достатъчен и се налага да се използва по - висока резолюция. Това последното е извод от начина на разсъждение а не от наблюдение!
    Изключение от правилото е - ако телевизора се ползва като голям монитор и се гледа от около метър, тогава 720р не е достатъчен дори за 32 ка. Пример за това са 32"-те монитори на DELL със ULTRA HD резолюция.
    Имам една кротка реплика, а именно - приемам че си прав, че за 40 и нагоре инча екран Full HD е задължително, само че да попитам - като имаш екран с матрица дето може да възпроизвежда Full HD (че и нагоре както казваш), с какво точно ще я запълниш матрицата като образ??

    Иначе казано: няма лошо телевизора да поддържа високите резолюции, въпроса е какво ще гледаш на него така че да не се натъкваш на артефакти с размер 5 х 5 см. Предполагам ще споменеш Блу рей ама айде моля, рано или късно ще си пуснеш новините по кабеларката.

    Та в този ред на мисли - няма лошо да си похарчиш парите за голям телевизор, въпроса е освен за показ на социален статус и финансови възможности пред аверчетата, за какъв точно чеп ще го ползваш?

    Относно субтитрите: наистина ли смятате, че актьорската игра е само подскачането по екрана? Оригиналният глас на артиста е също толкова важен колкото и картинката, тъй като дори и да не разбираш казаното все пак чуваш и усещаш чувствата които играе. Както каза някой по-горе дублажа е за сапунките, бих добавил и за неграмотни хора.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #23

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    painmaster, това как изглеждат "новините" и изобщо какъвто и да е SD сигнал не зависи изцяло от резолюцията на панела.
    Изобщо със тази резолюция се спекулира много като параметър. Качеството на SD сигнала зависи изцяло от системите на телевизора - скалиране, деинтерлейсинг, шумоподтискане, други филтри... Ако те работят добре е все едно дали се скалира до Full HD или HD Ready панел. По-важното е до какъв размер на екрана и от какво разстояние се гледа.
    Аз също съм защитник на HD Ready, но самия факт, че панела е такъв не означава автоматично, че е по-добър за "новините"от всеки Full HD.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #24

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Лазарус, поправи ме ако греша но при равни други условия, разбирай - скалиране, деинтерлейсинг, шумоподтискане, други филтри, които при един и същи клас телевизор са предполагам приблизително еднакви, като разлика остава само големината на матрицата, където по-голямото не е задължително по-добре. Е при 42 инчов екран процесора за скалиране ще е по-мощен вероятно но така или иначе алгоритъма ще е същия. Демек 32" HD ready и 42" Full HD ще бъдат до голяма степен същата шитня .... Възможно е и да греша разбира се.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #25

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Цитат Първоначално публикувано от painmaster
    Лазарус, поправи ме ако греша но при равни други условия, разбирай - скалиране, деинтерлейсинг, шумоподтискане, други филтри, които при един и същи клас телевизор са предполагам приблизително еднакви, като разлика остава само големината на матрицата, където по-голямото не е задължително по-добре. Е при 42 инчов екран процесора за скалиране ще е по-мощен вероятно но така или иначе алгоритъма ще е същия. Демек 32" HD ready и 42" Full HD ще бъдат до голяма степен същата шитня .... Възможно е и да греша разбира се.
    Тези идеални равни условия на практика не съществуват, но чисто теоритично мога да кажа, че тогава картината би била абслютно еднаква ако се гледа от нормална дистанция.

    Ако се гледат от едно и също разстояние 32 и 42 инча на SD сигнал винаги на по-големия ще е по-лоша картината.

  13. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #26

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Full HD не гарантира добро качество.По принцип разделителната способност на Full HD телевизорите е1920*1080,това са точно толкова с колкото могат да работят и HD телевизорите и blu-ray плеърите.Въпреки това е възможно full hd телевизоритеда пресъздават неясни и нефокусирани картини сдразнещ цвят и лош контраст,защото за постигането на добро качество са необходими не само пикселите.Нормалните телевизионни картини тепърва трябва да се преизчисляват за тази висока разделителна способност а на това не е способен всеки full hd телевизор.Някои от тях не показват HDTV картините едно към едно а ги мащабират при което се влошава контраста и от там картината не изглежда по добре от тази на екрани с по малка разделителна способност.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    7
    #27

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Колеги сигурно се повтаря въпросът ми, но държа за себе си нещата да са изчистени. Значи проблемът е следният : онзи ден видях в Техномаркет една промоция която ми привлече вниманието. Става въпрос за Samsung LCD 32" с резолюция 1920х1080, Full HD. Продава се в комплект с система за домашно кино 130 W за 1300 лв. След като прочетох тази и още една тема за Full HD вече съм разколебан. Въпроса ми е такъв : има ли вероятност да се появят неясни образи и т.н. при положение че си сложа Булсатком или обикновена кабеларка?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #28

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Цитат Първоначално публикувано от kasparovski
    Колеги сигурно се повтаря въпросът ми, но държа за себе си нещата да са изчистени. Значи проблемът е следният : онзи ден видях в Техномаркет една промоция която ми привлече вниманието. Става въпрос за Samsung LCD 32" с резолюция 1920х1080, Full HD. Продава се в комплект с система за домашно кино 130 W за 1300 лв. След като прочетох тази и още една тема за Full HD вече съм разколебан. Въпроса ми е такъв : има ли вероятност да се появят неясни образи и т.н. при положение че си сложа Булсатком или обикновена кабеларка?
    Ако си на обикновенна кабеларка ще имаш неясни образи какъвто и телевизор да вземеш - даже и CRT! Това ти го гарантирам.При булсата е по добре ама не очаквай чудеса! Ако искаш хубава картина - компютър, плеър, хубаво DVD...
    Каквото и да си вземеш ако целта ти е главно кабелна - няма да си доволен! Това е истината.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    7
    #29

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    elcos, значи моята идея е да ползвам Булсатком, но все пак ми се ще да знам какво да очаквам ако ползвам кабелна. И отговора ти значи ли че не ми препоръчваш да се набутвам за фул ХД щот аз бях решил че е далавера тая оферта

  18. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #30

    Re: Отново: Предимство ли е Full HD спрямо HD ready за 32"LCD?

    Образа който ще гледаш на екрана на телевизора зависи от следните компоненти-тип на матрицата(вид и резолюция),хардуер на телевизора(видеопроцесор,тунер и др.) и софтуер за обработка на видеосигнала при един и същ подаван сигнал(примерно от кабеларка)
    Качеството на картината се определя от най-слабия от тези компоненти т.е. ако матрицата е от добър тип и е Full HD това вероятно няма да е тя... но при ТВ-тата от ниския клас(или тези на промоция) си има уловки и слабия компонент е някъде другаде .
    Надявам се да ме разбираш...покупката на телевизор е поредица от компромиси(най-важен- цената!) и номера е да се намери баланса м/у тях и качеството на картината,като за последното дали е Full HD или HD Ready съвсем не е най-важното...или накратко отиваш и гледаш и ако ти хареса това което виждаш ,го вземаш ,без да се съобразяваш с надписи Full,Hiper,Triпer и т.н.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Връзката "пиксели' спрямо "размер на екрана" ?
    От Van Basten във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 05-12-11, 09:15
  2. HD ready и Full HD
    От maddog9 във форум Телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 01-04-10, 00:11
  3. Full HD или HD Ready ?
    От tattoo777 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 22:12
  4. Отговори: 11
    Последно: 17-05-07, 19:52
  5. "FINAL DESTINATION 3" - You Ready To Die?
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 05-07-06, 10:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе