Резултати от 1 до 12 от общо 12

Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #1

    Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    Здравейте,
    не съм вещ по въпроса и затова питам. Имам 42' Philips PFL3403D/12 LCD. Притеснява ме факта, че от време на време бебето щъка доста близо до телевизора (по-малко от 1метър). Възможно ли е телевизора да има някакви излъчвания или там каквото е и които да са вредни от толкова близко разстояние?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    Няма никакви вредни лъчения. Дори и да беше телевизора с кинескоп пак нямаше да има проблеми.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    Всъшност има такова излъчване-електромагнитно лъчение.Има го всеки електродомакински уред.При LCD телевизорите го има и то е главно от луминисцентните лампи,но не се притеснявай-много е слабо.В CRT/кинескопни/телевизорите облъчват с пъти в повече.
    За информация-някои американски корпорации премахнаха луминисцентното осветление в офисите на администрацията-според някакво изследване увреждало зрението.Не искам да те плаша

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    А пък след 2010 година ще се минава само на луминисцентно осветлене и крушки с жички няма да се продават. Това е за Европейския съюз.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    65
    #5

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    Това ми беше единствения довод да си продам 29" CRT без 100 Хц и си взех LCD защото три годишния ми син гледа нон стоп ТВ по два детски филма мин. За LCD съм убеден че е без вредни емисии. А от колко близо се гледа не е проблем също; Добре е да е има 1,5 - 2м, докато при кинескопните беше задължително условие да се гледа отдачлеч - диагонала х 5 ако не се лъжа беше.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    22
    #6

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    Абе то ако това лъчение беше само проблема бял кахър, не го мислете толко много хаха... мойта мишка е залепена на телевизора, ама сега да не и давам ли кво.... а дали излъчва или не.... вредно ли е или не.... всичко е късмет айде здраве

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    на луминисцентните лампи вредното влияние се дължи на честотата на тока - 50Hz, или с други думи, газът в лампите присветва 50 пъти в секунда, което е честота регистрирана от човешкото око и затормозяваща го. изследванията показват, че дори и обявяваната досега честота от 60Hz не е реална. човешкото око, по-скоро мозъкът, съзнателно разграничава ~60, но физиологически всичко доста под 100 се разграничава като трептение, а не като постоянен образ

    всичко друго са празни приказки - електромагнитни полета и прочее.... имаш ли мобилен? имаш ли безжичен стационарен? имаш ли микровълнова? ....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    65
    #8

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    всичко друго са празни приказки - електромагнитни полета и прочее.... имаш ли мобилен? имаш ли безжичен стационарен? имаш ли микровълнова? ....
    Колкото по малко, толкова по добре; Или и на солариум дай да тръгнем щом е все едно ....

    Колкото до трептението има значение дали е 60Hz CRT TV или 60Hz LCD TV. На СРТ монитор като работя 3-4 часа и почва глава да ме боли (хем работи на 75 Хц примерно) а на LCD стоя по 6 - 7 часа в работата и в къщи като се прибера пак се ровя тук там.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    ами проблемът, че стоиш на 60 Hz на CRT-то, си е само твой :Р
    няма съвременен монитор и съвременно видео, които да не могат да се подкарат поне на 85... да не забравяме и настройките, посоката на страничната светлина, типа картина, която гледаш (звери се ти в букви на едното място, а на другото във филм, после сравнявай

    както и да е, по-важното е за бебето. според мен (повтарям се) няма да му навреди повече от който и да било друг уред, с които е заобиколено

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    65
    #10

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    По горе имах предвид за 60-те херца на LCD телевизор; разбира се че при мониторите ще е поне на 75 херца; както и да е няма смисъл да спорим; имаше се предвид за разликата м/у CRT TV и LCD TV. При всички случай никой не може да ме убеди, че LCD i CRT телевизорите са с еднакво вредни емисии и дразнят очите еднакво, по никакъв начин не мога да го приема. Нали при LCD няма голямо значение от какво разстояние се гледа; дали може да се каже същото и за кинескопните.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    21
    #11

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    Надявам се наистина да няма такова значение за гледане отблизо.... че малката много обича рекламите и се залепва пред телевизора буквално.... Естествено винаги я местим по-надалече, но има и моменти в които я изпускаме и тя си гледаа.... Та затова съм се притеснил, да не би да има някакви вредни влияния за очи и т.н..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #12

    Re: Вредно ли е да се гледа LCD отблизо?

    проблема не е толкова в излъчването , а в това че очите се приучават да гледат от близко , според мен


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Някой гледа ли HBO GO на СМАРТ ТВ
    От zmeya.70 във форум Телевизори
    Отговори: 45
    Последно: 20-02-18, 14:48
  2. Вредно ли е за външното тяло на климатика....
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 07-02-13, 18:50
  3. Кой ще може да гледа днес от 19:00 BTV HD?
    От kocetoMR във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-10-12, 22:07
  4. Вредно ли е излъчването от коаксиалния кабел?
    От zdravkich във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-09, 15:42
  5. Вредно излъчване на сирената?
    От maria111 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 02-12-09, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе