Резултати от 1 до 11 от общо 11

Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #1

    Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    Здравейте. Благодарение на този форум вече имам 3 LCD Шарп- един 42" и два 32". Досега всичко е било безпроблемно. Но сега трябва да купя някакъв по-малък, за детската стая. Изисквания - да не е много скъп, нещо средна категория цена. Да е с добра картина. Не робувам на марки.
    А, да - и ще се ползва за аналогов сигнал от кабелна ТВ.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #2

    Re: Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038809
    - ако партидата е с оригинална матрица на самсунг /буква S на централния етикет отзад, малко след пълното означение на модела/, Made in Словакия или Унгария. 450/451 нямат ДВБ-Т, 456 има, като евентуално на последния и процесинга му е на маалко по-добро ниво...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #3

    Re: Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    ДВБ-Т ми е излишно. В Бургас няма нищо цифрово ефирно все още. А и цената ми идва висока. Ако може нещо до към 600-700лв максимум. Все пак е ТВ за детска стая. Ще вървят само анимации и толкова.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #4

    Re: Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    Някои от тези
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039815
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09041144
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09041143
    не ти ли харесва? Не са точно телевизори, а монитори с тв тунер, което поне според мен е по-добрият вариант. Имат си всичко необходимо, та дори и 1080р (за големите модели). Аз лично съм с най-малкия от тях и съм много доволен от него. Естествено ако не те бърка малкият вертикален ъгъл на TN матрицата. Хоризонталният си е ОК.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #5

    Re: Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    Не изглеждат зле. А някой има ли наблюдения над Daewoo? Техните са на сравнително по-ниски цени. Както и Grundig в Технополис.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re: Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    Купуването на LCD телевизор под 26 инча е хвърляне на пари на вятъра според мен. 22 ми звучи подходящ само за тоалетната.

    Вземи 26!

    Успех.





  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #7

    Re: Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    Съгласен - поне 26-ца... moni74, ДВБ-Т в случая с 456 е по-скоро признак за по-различно шаси и /според братушките/ маалко по-читав процесинг. Монитор с тунер - не те съветвам - заради малкия зрителен ъгъл на TN матриците - въпреки, че всеки може да прецени и сам за себе си конкретните условия, в които ще го гледа... Ако държиш на нискобюджетно решение - отиваш в ТМ или ТП и започваш да клякаш пред телевизорите - така поне ще отсееш моделите/партидите с негодни матрици, които инвертират цветовете - когато попаднеш на такъв /а те не са никак малко... / веднага ще разбереш за какво пиша... От останалото - което ти хареса като картина /абе трудна работа, ама.../ го грабвай, като те съветвам да избягваш Нео /твърде много късмет трябва при тази марка.../, Санг, Кроун и т.н. - сещаш се, пък и Грундиг в момента са страшно жълти... Процесинга при този род "недоносени" телевизори /Филипс 3-ка примерно, най-евтините JVC и т.н.../ е просто никакъв и може да останеш много неприятно изненадан дори и при SD сигнал от ДВД, особено ако говорим за 2-левовите дискове с детски филмчета към някои вестници... За аналогова /пък и цифрова.../ кабеларка - не искам дори да си го помислям, даже и при по-приличен сигнал...

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #8

    Re: Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    Доколкото разбирам ще го гледат деца,тях не ги интересува изобщо процесинг,резолюция и бла-бла(освен ,ако не са 16 годишни деца).Вземи си 26",по-евтин ,без излишно изхвърляне . http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09039741 примерно или някой Самсуняг

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #9

    Re: Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    Благодаря на всички. Но промяна в плановете - изгоря ни апартамента. Запали се климатика от късо съединение, а от него целия хол. 2 дни тока беше много променлив. Енергото са имали някакъв проблем. След пожара са сменили една кабелна обувка на силов кабел в главното табло. Но сега отричат вината да е тяхна. Както и да е - засега спирам търсенето. Може би първо ще взема нов 32", че ми изгоря Шарпа в хола.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Re: Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    Съжалявам.Опитай се да ги съдиш .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #11

    Re: Помощ при избор на LCD - от 22" до 26"

    Ще опитам. Като начало пуснах жалба. Сега чакам писмен отговор.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 703
    Последно: 23-12-18, 17:15
  2. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 17:34
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе