Резултати от 1 до 4 от общо 4

Със скарт кабел показва по - добре от колкото с компонентен???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #1

    Със скарт кабел показва по - добре от колкото с компонентен???

    Здравейте,наскоро си прекарах цифрова телевизия на Булсатком и видях,че на тунера има изход освен за скарт има и компонентен изход. Монтажистите ми го понтираха със скарт кабел за телевизора (LCD 32" Sony), но аз не се задоволих и днес си купий тия кабели http://www.hqproducts.com/eng/produc...l_HQSS3811/1.5 уж за по - добро качество.Сложих ги и ефекта беше изненадващ.Със Скарт букса вади по - добра картина от колкото със компонентен кабел.
    Може ли някой да обесни на невежата ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #2

    Re:Със скарт кабел показва по - добре от колкото с компонентен???

    Цитат Първоначално публикувано от divvakka
    Здравейте,наскоро си прекарах цифрова телевизия на Булсатком и видях,че на тунера има изход освен за скарт има и компонентен изход. Монтажистите ми го понтираха със скарт кабел за телевизора (LCD 32" Sony), но аз не се задоволих и днес си купий тия кабели http://www.hqproducts.com/eng/produc...l_HQSS3811/1.5 уж за по - добро качество.Сложих ги и ефекта беше изненадващ.Със Скарт букса вади по - добра картина от колкото със компонентен кабел.
    Може ли някой да обесни на невежата ?
    Като гледам кабела изглежда свестен, значи остава да е доста известния факт че приемниците на Булсата не ги бива много. Виж какъв сигнал изкарва и кой всъщност прави Upscaling-a - приемника или телевизора. При скарт кабела телевизора ъпскалва до нейтива си и поради тази причина е добре. Най вероятно при компонентния приемника я върши тази работа и не се справя много добре.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re:Със скарт кабел показва по - добре от колкото с компонентен???

    Едва ли приемника има upscaling.
    На теория двата стандарта са горе долу еднакво качествени, но само ако говорим за RGB сигнал по Скарта. Да дадеш пари за качествен компонентен кабел за този евтин и боклучав приемник е било излишно. Като гледам цената на кабела е била колкото на целия приемник. Какви са настройките на видео сигнала на приемника?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,228
    #4

    Re:Със скарт кабел показва по - добре от колкото с компонентен???

    Този кабел наистина е скъп, но за сметка на това не е кой-знае какво! Kачеството му е на нивото на стандартната Hama.
    Аз ги гледах в Технополиса и после добавих още 20лв. и си купих Bandrige Gold от Техномаркет.
    Трябва да напиша, че съм супер доволен! Друг е въпросът, че кабела е 1/3 от цената на DVD-то, ама важното е, че не съжалявам!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Скарт кабел запитване
    От coveka във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-12, 22:24
  2. Проблем с РГБ компонентен вход на Сони ЛЦД
    От koziak във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 10-02-12, 18:54
  3. VGA и компонентен кабел
    От Baba Vida във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 25-11-11, 17:30
  4. HDMI-DVI срещу TV-OUT-компонентен
    От plkochev във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 11
    Последно: 04-01-08, 19:38
  5. Какъв оптичен кабел е по добре?
    От DoRa във форум Мрежи
    Отговори: 15
    Последно: 12-08-05, 16:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе