Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    54
    #31

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Също така е много важно с какви настройки е енкоднат файла. С Медиаинфо може да видиш какъв профил е и колко ref.frames има.
    Опитвал ли си да ползваш AVC Core Professional за декодирането?
    Даже не разбрах какво ме питаш.Аз съм от тези дето натискат копчетата и стискат палци да не гръмне нещо.Ще гледам да събера някой лев и да си реша проблема с нещо по-ново.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #32

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    За такива, които искат само да натискат копчета има специални устройства, а не компютри.
    Вместо да дадеш 500 лв да направиш компютър от тази реликва дай 200-300 за плеър.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #33

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    не знам да ли ще помогна но виж това : http://en.wikipedia.org/wiki/WMVHD#M..._Configuration

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #34

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Нищо няма да му помогне. Процесорът му е твърде слаб, както и видеокартата. Евентуално, може да си потърси, че вече трудно се намират, по-добра AGP карта, но най-добрия и безболезнен вариант е предложеният от Лазарус.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #35

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil
    Нищо няма да му помогне. Процесорът му е твърде слаб, както и видеокартата. Евентуално, може да си потърси, че вече трудно се намират, по-добра AGP карта, но най-добрия и безболезнен вариант е предложеният от Лазарус.
    видеокартите НЕ участват в декодирането на HD филмите, освен ако не са от последните 2-3 поколения (nvidia >8***, ati 3***). така че какво да е по-добро AGP видео няма да помогне, само ще го вкара в разходи

    далеч повече би помогнала смяна на процесора с някой с 512 cache, защото сегашният му е с 256, а най-важното нещо за декодирането е именно cache-a. така че пусни една обява, че търсиш Athlon XP (Barton) 2800-2900-3000. цената надали ще е повече от 20-ина лева, а разликата ще я усетиш на секундата, гаранция ти давам

    то и 256 рам е малко... далече по-добре би било да е с 512, като и оттам би се усетило подобрение. цената и на този ъпгрейд е минимална, ако се реши да се тръгва по този път

    P.S. сетих се да допълня и коригирам lazarus18 за "че е едно битрейт на 1280х720 и друго на 544". битрейтът и ерзолюцията нямат нищо общо. битрейтът е количеството информация, което трябва да обработи процесорът, а резолюцията са броя пиксели, които трябва да покаже видеокартата. натоварването на видеокартата и дали е в състояние да подава досттаъчно бързо сигнал с резолюция Х може да се провери съвсем лесно, като се настрои резолюцията на десктопа на желаната и се пусне какъв да е филм. ако върви - значи картата може да се справи с резолюцията
    същото се прави с с процесора. намаляваш резолюцията доста надолу (примерно 640*480) и пускаш HD-то. ако върви, значи процесорът е добре, ако не - в него е проблема

    битрейтът си е битрейт и за него няма значение каква резолюция дефинира. на който му се занимава нека провери - филм на 720р и на 1080р с еднакъв битрейт имат еднакъв обем . битрейтът е за кадър(фрейм), не за пиксел!

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #36

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    видеокартите НЕ участват в декодирането на HD филмите, освен ако не са от последните 2-3 поколения (nvidia >8***, ati 3***). така че какво да е по-добро AGP видео няма да помогне, само ще го вкара в разходи
    Не съм съгласен. Тази карта ще му свърши работа, но не си заслужава парите, определено. За останалото съм съгласен.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    хем не си съгласен, хем предлагаш карта от поколение, което съм казал, че ВЪРШИ работа

    последно?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #38

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Момчиле, я пак прочети какво ти е писал FearMe.

    видеокартите НЕ участват в декодирането на HD филмите, освен ако не са от последните 2-3 поколения (nvidia >8***, ati 3***). така че какво да е по-добро AGP видео няма да помогне, само ще го вкара в разходи.

    P.S. Изпревари ме

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #39

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Проверявал съм какво се товари при филми , само процесорът, пусни си еверест програмата и 1080р филм най тежката картина на света и гледай, нито RAM нито видеокартата товари, само процесорът, пробвал съм го на комп който е схубава видеокарта и хубав процесор.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #40

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    ivan1, ако не забравя ще ти направя шот довечера, как на HDTV филм картата ми е на 100% натоварена , а процесора на 2%. Ако очкаванията ти са , че трябва да имаш видео и процесор и всичко ще си тръгне само ...........има много да чакаш. Аз два месеца се борих докато подкарам хардуерното ускорение да работи.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #41

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    хем не си съгласен, хем предлагаш карта от поколение, което съм казал, че ВЪРШИ работа

    последно?
    Написал си, какво да е AGP видео, няма да свърши работа. Ти как го разбираш това?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #42

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Не споря само споделям видяното от мен, моят комп е слаб и подкарва само 720р и 1080i, атлон 3000+ е процесора, затова накарах брат ми да пробва на неговият комп и там видях какво ползва, не съм се занимавал да карам процесора да почива за сметка на видеокартата,даже не се опитвам да гледам филми през компа тъй като се случва и там да насича някой път и при 720 р, сега ползвам телевизора да ги плейва, той поне не се запъва с никакво видео.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #43

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Аз два месеца се борих докато подкарам хардуерното ускорение да работи.
    С тази карта в подписа ли си се борил два месеца, за да подкараш DXVA? Би ли казал, какъв беше проблема?

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #44

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Драйвери, АВИВО кодек ......квото си избереш. Веднъж забива, друг път син екран, трети път артефакти.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #45

    Re:Защо масово филмите излизат 1280x544 ???

    Наистина само това да имаш нужния хардуер не ти осигурява безпроблемно възпроизвеждане чрез хардуерно ускорение от картата.
    Аз затова винаги препоръчвам достатъчно добър процесор и правилно настроени кодеци и ти все едно дали си успял с хардуерното ускорение. Да не говорим колко куци релийзи излизат все още, които не са DXVA съвместими. По едно време и субтитрите прецакваха ускорението.
    Честно казано от 2-3 години съм си спестил тези усилия като не ползвам компютър. Даже вече отказвам и на познати да помогам по тия въпроси.

    FearMe, може и да си прав за изчисляването на битрейта. От там следва, че файловете със 720 резолюция е нормално да имат по-висок битрейт и от там да не му вървят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гърмят ми масово дискове
    От airborn във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-12, 12:13
  2. Отговори: 2
    Последно: 15-05-12, 22:12
  3. В някои сайтове не излизат снимки
    От taralion във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-03-10, 18:34
  4. Отговори: 9
    Последно: 13-12-06, 16:08
  5. Общинари масово закъсняват за работа,
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 19
    Последно: 31-10-06, 16:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе