Резултати от 1 до 7 от общо 7

Нивото на сигнала на кабелната

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #1

    Нивото на сигнала на кабелната

    Здравейте.
    Имам следното питане. Нямам проблем с приемането на програмите по аналоговия сигнал.Сигналът е добър /"силен"/ и картината е добра. Обаче от дигиталния сигнал не се хващат някои групи честоти. Т.е на цифровия сигнал не излизат всички програми,обявени от оператора /не става въпрос само за платените/. Възможно ли е такова обяснение,че причина за това е високото ниво на сигнала /"силен" сигнал/ в моята точка и той трябва да се подтисне за да се появат липсващите честоти?
    Благодаря за огговора ви!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #2

    Re: Нивото на сигнала на кабелната

    Според мен проблемът ако е в силния сигнал, би било редно да не се хващат всички цифрови, а не само някои. Те са разположени доста "гъсто" и мисля че е невъзможно да бъдат с различен по сила сигнал, в смисъл, че не може за някои от тях сигналът да и ОК, пък за други силен/слаб. Да не би проблемът да е в ползването на друг DVB-C тунер, различен от предлагания от оператора?

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Нивото на сигнала на кабелната

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Здравейте.
    Имам следното питане. Нямам проблем с приемането на програмите по аналоговия сигнал.Сигналът е добър /"силен"/ и картината е добра. Обаче от дигиталния сигнал не се хващат някои групи честоти. Т.е на цифровия сигнал не излизат всички програми,обявени от оператора /не става въпрос само за платените/. Възможно ли е такова обяснение,че причина за това е високото ниво на сигнала /"силен" сигнал/ в моята точка и той трябва да се подтисне за да се появат липсващите честоти?
    Благодаря за огговора ви!
    Не, не е възможно да е от силен сигнал. Програмите, които не приемаш от едни и същи пакети ли са или от различни? Ако са цели пакети, на кои честоти са? Имаш ли допълнителен усилвател в къщи?

  5. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #4

    Re: Нивото на сигнала на кабелната

    Ползвам декодер или set top box /не знам правилното му наименование/ HE@D DIGITAL SD7200 закупен от кабелния оператор. Не си спомням всичките честоти,но имаше 835 850 841 690?... QAM 126,258.....Допълнителен усилвател нямам...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Нивото на сигнала на кабелната

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Ползвам декодер или set up box /не знам правилното му наименование/ HE@D DIGITAL закупен от кабелния оператор. Не си спомням всичките честоти,но имаше 835 850 660?... QAM 126,258.....Допълнителен усилвател нямам...
    При това положение най-вероятно причината е в тунера на самия Set Top Box.

  7. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #6

    Re: Нивото на сигнала на кабелната

    Интересно е, че след влючването на един ТАP -12 db , за да запазя постоянно включен и аналоговия вход на кабела, се появи още един пакет честоти, но не и останалите...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Нивото на сигнала на кабелната

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Интересно е, че след влючването на един ТАВ, за да запазя постоянно включен и аналоговия вход на кабела, се появи още един пакет честоти, но не и останалите...
    Това е наистина странно. Минава ми в главата следната идея - тунера на SetTopBoxa има проблем с нивата на сигнала и забива на някои честоти. Опитай следното: На пътя на сигнала за него сложи един TapOff с по-голямо затихване - примерно 12 или 16, а директния изход затапи с тапа 75ома. И пиши какво става.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG 47 LA620 - изчезват каналите от кабелната!
    От ilhanbg във форум LG телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 18-03-24, 20:10
  2. цифров сигнал по кабелната телевизия
    От naskofitnesa във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 16
    Последно: 23-09-13, 21:19
  3. Проблем с телевизора/кабелната
    От geraldo във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 26-06-10, 11:08
  4. Изчезва сигнала от микрофона
    От taralion във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-10, 17:48
  5. Отговори: 4
    Последно: 20-07-09, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе