Резултати от 1 до 7 от общо 7

Защо тв канал 16:9 има черни ленти отгоре и отдолу

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. AIV
    AIV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #1

    Защо тв канал 16:9 има черни ленти отгоре и отдолу

    Здравейте,
    отскоро имам SONY KDL-32EX710 и ме мъчи един въпрос. Може би е задаван вече, но не можах да го намеря.
    С цифрова кабелна съм от М-тел(Мегалан), която при превключване на каналите показва в какъв формат се излъчва съответния канал. При условие, че телевизора е 16:9 и повечето немски програми също са 16:9, защо тогава се получават черни ленти отгоре и отдолу на картината? Не би ли трябвало да изпълва целия екран, тъй като форматите на телевизора и канала съвпадат?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Защо тв канал 16:9 има черни ленти отгоре и отдолу

    Промени си настройките на бокса. То ги подава все едно си на 4:3 телевизор и затова ти слага ленти.

  4. AIV
    AIV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #3

    Re:Защо тв канал 16:9 има черни ленти отгоре и отдолу

    Смених ги от СТБокса, но като ги сложих на 16:9 пък се появиха ивици отсрани...Нещо се обърках...Като канала се предава 16:9 не трябва ли да се вижда нормално без ленти от коя и да е страна? Kakъв е смисъла от широкоекранен телевизор тогава...
    Струва ми се, че преди тези ленти отгоре и отдолу ги нямаше, а сега ги има-не бях ровил досега в настройките на СТБокса. Само промених връзката към компютъра да е Dualview.Но става въпрос за телевизията не за картината от компютъра, която си идва от друг HDMI вход.
    Не знам откъде се появиха тези ленти...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #4

    Re:Защо тв канал 16:9 има черни ленти отгоре и отдолу

    Пусни евроспорт и виж той наистина е 16/9 както ринг, останалите ако имат черни ленти така ги излъчват.

  6. AIV
    AIV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #5

    Re:Защо тв канал 16:9 има черни ленти отгоре и отдолу

    ivan1,
    точно на Евроспорт пробвах. Като от SetTopBox-a е на изходен видеоформат 4:3, тогава има черни линии отгоре и отдолу. Като от SetTopBox-a го променя на изходен видеоформат 16:9 пък се появяват вертиаклни полета да ги нареча, не линнии от ляво и от дясно...
    Ти каква телевизия гледаш? В смисъл от кой провайдер.
    Благодаря
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298128950[/time]_________________________________________________

    Оправих го.
    Има едно копче с лупа на дистанционното на СТБокса, което променя режима на мащабиране. Има два вида мащабиране при мен:
    "Запазване на съотношението" и "широкоекранен формат". Трябва да е на първия режим, независимо дали канала е 4:3 или 16:9. Ако е на втория и в двата случая свива картината вертикално отгоре и отдолу.

  7. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #6

    Re:Защо тв канал 16:9 има черни ленти отгоре и отдолу

    И като е в първия я деформира! Сега гледаш сплескана от горе и отдолу картина. Предаван кръг се вижда като хоризонтална елипса.

  8.  
     
  9. AIV
    AIV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #7

    Re:Защо тв канал 16:9 има черни ленти отгоре и отдолу

    Възможно е, но защо е така? В смисъл може ли да се оправи?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Черни ивици на телевизор
    От fossil97 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 06-04-14, 12:30
  2. Проблем с Philips HD Ready.Черни ивици.
    От nmitio във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 04-05-11, 23:10
  3. Почивка в с.Черни Осъм
    От kris11 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 28-12-09, 21:59
  4. черни линии на 1920x1080
    От kona във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 13-03-09, 14:44
  5. Канал 1 - защо го няма
    От Chaser във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 19-09-05, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе