Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

С-видео или РГБ кабел ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #16

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    Пича е задал въпрос в първия си пост. И всичко нататък са съвети как да си смени лаптопа. Какво следва от всичко това?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    Цитат Първоначално публикувано от kirretto
    Какво следва от всичко това?
    Ами , той да каже ! Съветите са безплатни в повечето случаи , но криза е все пак ! И го разбирам напълно !

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    Цитат Първоначално публикувано от kirretto
    Пича е задал въпрос в първия си пост. И всичко нататък са съвети как да си смени лаптопа. Какво следва от всичко това?
    Като гледам как си отговорил - ми стана смешно на мен
    Айде да видим с 20м кабел на D-sub какво качество ще изкараш и как ще го настроиш да ти показва само това което искаш( Като не споменавам цената на хубав D-SUB дебел като на старите кинескопи и с ферит в краищата , и лекия аналог на RG6SAT ).
    С S-video можеш да пуснеш само филми и да не се притесняваш или искаш да ми кажеш че ще видя разлика на LCD Телевизор ? ? ?

    Говоря го не от друго ами от факта че досега е минала доста техниика и се отказах от факта да слагам d-sub кабел , при наличие на S-video.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #19

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    PEACEEEE:-)
    1. Нали знаеш че във Варна съм служил. Ама живея в Бургас, така че...нямам нищо против...варненките :-Р. Това в кръга на шегата.
    2. Кабела ми определено ще е къс и марков, с това разполагам на работа. Утре ще го взема и ще видим кой крив кой прав.
    3. Децата и жената са далеч за сега ама като дойдат те ще гледат, за мен не остава време.
    4. С-видеото на КЛТ е окей но не и на течен кристал, за това не ме кефи (особено след като пуснах хдми сигнал от фотоапарата...).
    5. Относно преходника и картата - кенефа е с радеон ХД2400 а аз съм "млад" оптимист и не ме е страх от поялника;-).
    Благодаря на всички. Както беше казал някой по умен от нас в спора се раждала истината;-)

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #20

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Д-СУБ искаш да кажеш.
    качеството според мен е еднакво.
    по-лесно и по-евтино ще ти излезе с S-video
    Тук пък аз ще се посмея. Принципно на LCD (ако въобще става дума за такова в случая, никъде не е указано) може наистина да изглежда еднакво, но това не значи, че няма разлика.
    И за да мога да се посмея още малко, сигурно ще можеш да обясниш как ще се гледа, че и види HD съдържание през S-Video.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #21

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Като гледам как си отговорил - ми стана смешно на мен
    Айде да видим с 20м кабел на D-sub какво качество ще изкараш и как ще го настроиш да ти показва само това което искаш( Като не споменавам цената на хубав D-SUB дебел като на старите кинескопи и с ферит в краищата , и лекия аналог на RG6SAT ).
    С S-video можеш да пуснеш само филми и да не се притесняваш или искаш да ми кажеш че ще видя разлика на LCD Телевизор ? ? ?

    Говоря го не от друго ами от факта че досега е минала доста техниика и се отказах от факта да слагам d-sub кабел , при наличие на S-video.
    Чакай малко бе човек... Ти да не бъркаш нещо понятията? D-Sub e 15 пиновия видео интерфейс, който се ползва във всички аналогови PC монитори и присъства в почити всички нови LCD монитори и телевизори. При дължина до 1.5 ~ 2 м. поддържа без проблем 1080p сигнал. Пробвал съм - качествен кабел - на 20 метра 1024 х 768 се държи без никакви смущения.
    Относно S-video - това е подобрен спрямо композитния стандарт при който са разделени интензитета и цветния сигнал по отделни кабелчета и поддържа само SD резолюции : http://en.wikipedia.org/wiki/S-video
    Точно на LCD телевизор (ако намериш такъв със S-video понеже е рядкост този интерфейс в LCD тата) ще забележиш огромна разлика в качеството. Просто сравнение между двата интерефейса не може да се прави!
    Да не би да имаш предвид RGB скарт интерефейса?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Re:С-видео или РГБ кабел ???


    Имам и двата кабела и ги тествах на 32" Toshiba
    за 20м дължина с двата - не видях разлика.
    Сега HD качество няма как да се пусне и със двата.
    Друг е въпроса какво ще се гледа и каква видеокарта дава сигнала.

    Знам какво е d-sub. Но за този казус и малко разстояние d-sub е по-неудобен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #23

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    За течен кристал става въпрос но... има едно но. Телето няма С-видео ами стандартен вч вход,хдми, композит и компонентен входове. Кабела който ползвам не е с-видео с-видео а конверсия с-видео към композитен, просто сега се замислих. Извинявам се за недоразумението. Значи ще пробвам едно късичко Д-субче и ще докладвам още утре, но вероятно ще е по добре с него.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #24

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    Вече е проверено. Д-съба цепи мрака, сравнен с С-видео към композит.Резолюциите се поддържат а качеството на картината е на практика същото като на лаптопа. Отбелязвам че кабела е само метър и половина, с феритен пръстен от едната страна. Нямах по дълъг под ръка. Бачка ли качването на снимки да покажа разликата или ще си остане само коментара???

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #25

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    Скоро качвах снимки и си работеше нормално ! Пробвай , но да не са много големи файловете , че има ограничение !

    А ако минеш на hdmi връзки -цепи мрака , та дрънка !!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #26

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Скоро качвах снимки и си работеше нормално ! Пробвай , но да не са много големи файловете , че има ограничение !

    А ако минеш на hdmi връзки -цепи мрака , та дрънка !!
    Абе човек, ти да нямаш някой евтин лаптоп за продаване?!?!?!?!? :-)))))
    Ясно ми е нали споменах че пуснах ХДМИ от камерата, но.... за сега Д-съба ще свърши работа, а звука... през кабел към усилвателя. И без това на Сонито свирката е пълна скръб. Като усилиш малко и почва да гъгне.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #27

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    Ей , човек не може и да се пошегува !
    Може и да имам ! Колко даваш ?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #28

    Re:С-видео или РГБ кабел ???

    Цитат Първоначално публикувано от Popkaro
    Вече е проверено. Д-съба цепи мрака, сравнен с С-видео към композит.Резолюциите се поддържат а качеството на картината е на практика същото като на лаптопа. Отбелязвам че кабела е само метър и половина, с феритен пръстен от едната страна. Нямах по дълъг под ръка. Бачка ли качването на снимки да покажа разликата или ще си остане само коментара???
    Не е необходимо да показваш разликата! Знаем че не може да става сравнение между двата интерефейса изобщо. За новите LCD и Плазма телевизори използването на друг интерфейс освен HDMI или D-Sub (първия е по добре) не е оправдано, освен ако няма избор. Примерно ако сет-топ бокс няма такива интерефейси, ползваш каквото има.
    Точно за това се изумих на твърдението на колегата по-горе и допуснах че бърка понятията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. КАКВО Е S-ВИДЕО КАБЕЛ И ЗА КАКВО СЛУЖИ?
    От monto във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-04-15, 12:51
  2. видео кабел 10 м.
    От glowndark във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 15-09-11, 19:38
  3. Кабел UTP
    От gonzolito123 във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 26-10-06, 19:11
  4. кабел за TV out
    От mike_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-10-03, 12:47
  5. Трябва ми кабел за s tv out -> антенен кабел
    От icos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-05-03, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе