Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    100
    #1

    При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Здравейте,
    когато свържа телевизора с компютъра през HDMI, монитора ми гасне точно преди да зареди windows-a и въобще не иска да се пусне - дори и след като загася телевизора и извадя HDMI кабела. Единствено се пуска, когато рестартирам компютъра при изваден HDMI кабел. Монитора съм го вързал през DVI, а видеокартата ми е вградена ATI Radeon HD4200. Записах си последните driver-и няма ефект.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    84
    #2

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Разбирам , че искаш да ползваш едновременно монитора и телевизора или аз бъркам . Ако е така виж дали видеокартата може да работи в такъв режим за да има образ и на двата приемника. Примерно моята вкъщи не може и трябва да избирам.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Според написаното на тази страница за ATI Radeon HD4200 поддържа два независими монитора:
    http://www.amd.com/us/products/deskt...tications.aspx


    Two independent display controllers
    Drive two displays simultaneously with independent resolutions, refresh rates, color controls and video overlays for each display
    Full 30-bit display processing
    Programmable piecewise linear gamma correction, color correction, and color space conversion
    Spatial/temporal dithering provides 30-bit color quality on 24-bit and 18-bit displays
    High quality pre- and post-scaling engines, with underscan support for all display outputs
    Content-adaptive de-flicker filtering for interlaced displays
    Fast, glitch-free mode switching
    Hardware cursor
    Two integrated DVI display outputs
    Primary supports 18-, 24-, and 30-bit digital displays at all resolutions up to 1920x1200 (single-link DVI) or 2560x1600 (dual-link DVI)1
    Secondary supports 18-, 24-, and 30-bit digital displays at all resolutions up to 1920x1200 (single-link DVI only)1
    Each includes HDCP encoder with on-chip key storage for maximum resolution playback of protected content2
    Two integrated DisplayPort™ outputs
    Supports 24- and 30-bit displays at all resolutions up to 2560x16001
    1, 2, or 4 lanes per output, with data rate up to 2.7 Gbps per lane
    Two integrated 400 MHz 30-bit RAMDACs
    Each supports analog displays connected by VGA at all resolutions up to 2048x15361
    HDMI output support
    Supports all display resolutions up to 1920x10801
    Integrated HD audio controller with multi-channel (5.1) AC3 support, enabling a plug-and-play cable-less audio solution
    MPEG-2, MPEG-4, DivX, WMV9, VC-1, and H.264/AVC encoding and transcoding
    Seamless integration of pixel shaders with video in real time
    VGA mode support on all display outputs

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    100
    #4

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Цитат Първоначално публикувано от progresive
    Разбирам , че искаш да ползваш едновременно монитора и телевизора или аз бъркам . Ако е така виж дали видеокартата може да работи в такъв режим за да има образ и на двата приемника. Примерно моята вкъщи не може и трябва да избирам.
    аз съм съгласен да избирам стига да мога да го настроя, в моя случай свържа ли tv-то, монитора изгасва и все едно не е свързан, само с рестарт и преди това вадене на кабела се оправя. Когато и двете ги свържа - монитора работи точно преди да зареди Windows-a след което изгасва, с Windows 7 64 bit-a съм и последните driveri за video картата

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    84
    #5

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Ще погледна вкъщи на лаптопа как е и ще ти пиша по-късно. На персоналния комп трябва да избирам телевизора или монитора. Но на лаптопа ми е на екстентед ако не се лъжа. Ще ти кажа

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #6

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Напиши модела на лаптопа.Аз съм с Тошиба и с клавишна комбинация Fn+F5 променям "получателя" на сигнала от видео картата-само телевизор(плоскопанелен),телевизор и комп,CRT телевизор.Картата ми е Ati HD3650.При тебе явно след включване на компа автоматично си разпознава телевизора и пуска сигнал към него и гаси монитора на компа.Трябва да видиш с коя кл.комбинация става това при тебе.Принципно на самите функционални клавиши има и едни картинки.Виж дали оттам ще се ориентираш.На първо време извади кабела и остави лаптопа откачен от ТВ-то.Пробвай със задържането на бутона Fn и през това време натискай клавишите от F1 до F12 и ще разбереш кой за какво е.

    Аз между другото не разбрах има ли картина поне на телевизора или и там няма?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    100
    #7

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    На ТВ-то има картина, не съм с лаптоп, а с настолен. Монитора ми е Philips 220S2, а ТВ-то Toshiba LED

  10. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #8

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Ами сега прегледах панела с настройките на Каталист-а.Значи дай десен бутон на десктопа и влез в Catalist control center->Display options(отляво на панелчето с настройките) -> маркирай Use manual detection only ->Apply и затваряш Каталист-а.После пробваш дали има промяна.
    Дано да помогне!

    ПП
    ...отдолу гледам,че има още една опция Force TV detect - размаркирай я!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    100
    #9

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Ами сега прегледах панела с настройките на Каталист-а.Значи дай десен бутон на десктопа и влез в Catalist control center->Display options(отляво на панелчето с настройките) -> маркирай Use manual detection only ->Apply и затваряш Каталист-а.После пробваш дали има промяна.
    Дано да помогне!

    ПП
    ...отдолу гледам,че има още една опция Force TV detect - размаркирай я!
    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Ами сега прегледах панела с настройките на Каталист-а.Значи дай десен бутон на десктопа и влез в Catalist control center->Display options(отляво на панелчето с настройките) -> маркирай Use manual detection only ->Apply и затваряш Каталист-а.После пробваш дали има промяна.
    Дано да помогне!

    ПП
    ...отдолу гледам,че има още една опция Force TV detect - размаркирай я!
    Благодаря за отговора, но няма ефект и това, пусна ли телевизора - монитора изгасва и след това сигнал до него не достига. Установих от къде идва проблема, но решение нямам. Проблема е следния, когато съм пуснал монитора и впоследствие включа TV-то през HDMI-a, модела на монитора се разпознава и че е цифров, след пускането на ТВто - компютъра не го разпознава(ТВто), пише модела на монитора. Когато при стартиране на компютъра съм вързал и ТВто и монитора, като приоритет се разпознава Телевизора, а тогава монитора не се разпознава, тоест получава се обратноно на предния вариант. При натискане на бутона Detect в каталиса, неразпознатото устройство се разпознава като аналогово - но ефект от това няма. Бърках и в BIOS-a там има опция сигнала да минава или през HDMI или през DVI или автоматично, сменях позициите разлика няма.

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #10

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Е няма как явно тази видео карта има само един цифров иход. Може да си избереш DVI или HDMI. Предполагам, че ако се върже монитора през VGA няма да има проблем и ще работи едновременно с включено HDMI.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #11

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Може видеокартата да ти е настроена да предава само на един дисплей и затова щом имаш включен с кабел към компютъра телевизор той да ти е маркиран като основен и на него да излиза образа, а когато не е включен кабелът, образът да излиза на монитора, защото тогава точно мониторът ти е основния дисплей. Цъкни си на настройките на видеокартата (мисля че можеш и с десен бутон на десктопа, от там скрийн резолюшън и после избираш не switch among displays, a dual mode). Така няма да имаш сновен дисплей и компютъра ще подава сигнал и към монитора, и към телевизора.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #12

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Здравейте,аз имам следният проблем:купих си телевизор SAMSUNG ue-40d5003,свързах го с компютъра DVI - HDMI,всичко беше като по учебник...разпозна и тв-то и монитора,клонира се и имах картина и на монитора и на тв-то.След това разместих за повече удобство в стаята компа и си взех 10м HDMI кабел HAMA,опитах се да направя връзка HDMI-HDMI(комп - тв,а не DVI - HDMI),след което видеокартата не разпозна коректно нито монитора нито тв-то.Инфото за монитора го дава - SAMSUNG @I@A и още някакви драсканици,а инфото на тв-то го дава само като TV.При какъвто и да е опит да осъществя връзката към тв-то,екрана на монитора става черен и след 5 секунди дава син екран и рестарт,след рестарта пак черен екран за 5 сек.,син и рестарт,а на тв-то все си пише че няма сигнал.Пробвах по всички начини с които разполага видеокартата за връзка с втори дисплей и все едно и също.Видеокартата ми е NVIDIA 9800GT.С ХР съм.Изчетох навсякъде но ненамерих такъв проблем като моя.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #13

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Цитат Първоначално публикувано от wein
    Здравейте,аз имам следният проблем:купих си телевизор SAMSUNG ue-40d5003,свързах го с компютъра DVI - HDMI,всичко беше като по учебник...разпозна и тв-то и монитора,клонира се и имах картина и на монитора и на тв-то.След това разместих за повече удобство в стаята компа и си взех 10м HDMI кабел HAMA,опитах се да направя връзка HDMI-HDMI(комп - тв,а не DVI - HDMI),след което видеокартата не разпозна коректно нито монитора нито тв-то.Инфото за монитора го дава - SAMSUNG @I@A и още някакви драсканици,а инфото на тв-то го дава само като TV.При какъвто и да е опит да осъществя връзката към тв-то,екрана на монитора става черен и след 5 секунди дава син екран и рестарт,след рестарта пак черен екран за 5 сек.,син и рестарт,а на тв-то все си пише че няма сигнал.Пробвах по всички начини с които разполага видеокартата за връзка с втори дисплей и все едно и също.Видеокартата ми е NVIDIA 9800GT.С ХР съм.Изчетох навсякъде но ненамерих такъв проблем като моя.
    Нещо може да ти са се бъгнали драйверите на видеокартата. Пробвай с преинсталация и след това hdmi&hdmi

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #14

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    А като върнеш старите кабели проблема оправя ли се? Ако "да" - мисля, че проблемът е ясен?
    За проба можеш да вземеш отнякъде един преходник DVI-HDMI, за да пробваш дали проблемът не ти идва конкретно поради HDMI изхода на видеокартата. Казвам го, защото напр. аз имам една видеокарта, на която DVI изхода й просто не работи нормално и съответно я ползвам с преходник DSUB-DVI.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #15

    Re:При свързване на TV през HDMI - монитора гасне

    Драйверите ги ъпдейтнах,дейнсталирах,инсталирах на ново и нови слагах, и тези от инсталационния диск слагах,все едно и също Работното ми време е малко кофти и все още не съм си купил DVI-HDMI преходник,но си върнах старата връзка към тв-то(DVI-HDMI) и всичко си е ОК,после пак HDMI-HDMI и същият проблем,днес ще сменя кабела,ще си взема и преходник и ще пиша какво е станало...и един малко аматьорски въпрос...може ли проблема да идва от това че видеокартата не съм я свързал с дъното с така наречения spdif конектор?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на 2 HDMI у-ва към един 1 HDMI...
    От MoPcKu във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 27-11-13, 23:04
  2. HDMI свързване ПС3-ТВ
    От Inoel във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 13-03-13, 17:12
  3. Свързване на лаптоп без HDMI към LCD телевизор
    От chefobg във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 21-07-12, 01:29
  4. HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT
    От jigsawx във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 13-12-10, 17:15
  5. Отговори: 3
    Последно: 23-09-08, 21:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе