Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #1

    Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Здравейте,
    Приятели ме нясочиха към този форум и ми казаха, че ако имам въпроси относно телевизори - това е мястото! Та въпроса ми е как да позная дали не са ми дали някоя мостра и мога ли да върна телевизора ако установя че е бил мостра?
    Другият ми въпрос е: 40-42 инча LED телевизор до 1250 лв (абсолютен таван, не мога да се напъна за повече до юли 2012 , а не ми се стои 6 месеца без телевизор). Ще го ползвам за телевизор(нормален Булсатком) и филми през флашка или вързан с компютър (субтитри на български и ако има поддръжка на DTS ще е супер). Не знам дали има такова животно за тези пари, но ако има вие ще го знаете
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324372260[/time]_________________________________________________

    Ако не на първият въпрос, поне някой да отговори на втория?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    По първия въпрос , ако е поръчка по интернет какво очакваш мостра , абе не го ли вземеш от магазина и да си го изнесеш , не че и там няма да е залепен кашона с 10 пласта тиксо
    по втория въпрос - огледай Самсунг и защо Лед - щото се рекламира ли .
    Прочети темите , виж кой какви кусури има пък може и към плазма да се насочиш

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #3

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Ами питам защото нищо не разбирам от телевизори. Казаха ми(приятели, не ги знам колко разбират) че лед били по-добри и за това искам да си купя лед.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #4

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    По първия въпрос , ако е поръчка по интернет какво очакваш мостра , абе не го ли вземеш от магазина и да си го изнесеш , не че и там няма да е залепен кашона с 10 пласта тиксо
    по втория въпрос - огледай Самсунг и защо Лед - щото се рекламира ли .
    Прочети темите , виж кой какви кусури има пък може и към плазма да се насочиш
    Ако е от интернет магазин може и да не е мостра!

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Каква мостра в интернет магазин?!
    Да не би вече, да пускат ТВ да слагат една камера пред него и да го демонстрират в интернет
    Вече ако се поръча от технотата онлайн, няма да се очудя, да си пробутат мострата...

    Между другото едно нещо веднъж разопаковано, трудно може да го опаковат, така, че изглежда заводско опаковано...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #6

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Каква мостра в интернет магазин?!
    Че какво пречи Технотата като са разкрити вече за мострите по интернет, да ги шитнат на някой дето да ти ги препродаде през нета

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #7

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Най-лесно можете да разберете дали е бил мостра и е работил по следното:
    - батериите са винаги в дистанционното ако е бил мостра. И плика с инструкциите е разкъсан за да извадят батериите от там.
    - като видите кашона от който го вадят - гледайте да няма двойно тиксо (т.е. да е бил ваден а после прибиран обратно)
    - по стойката му - дали има следи от пръсти, бърсано с парцалче, а такива винаги остават при мострите,
    - с проверка в сервизното меню на телевизора
    - при първо подкарване на ТВ в началото има настройка в която му се задава страна и ПИН!!! (ако не я видитe, сещайте се)

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    2
    #8

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Най-лесно можете да разберете дали е бил мостра и е работил по следното:
    - батериите са винаги в дистанционното ако е бил мостра. И плика с инструкциите е разкъсан за да извадят батериите от там.
    - като видите кашона от който го вадят - гледайте да няма двойно тиксо (т.е. да е бил ваден а после прибиран обратно)
    - по стойката му - дали има следи от пръсти, бърсано с парцалче, а такива винаги остават при мострите,
    - с проверка в сервизното меню на телевизора
    - при първо подкарване на ТВ в началото има настройка в която му се задава страна и ПИН!!! (ако не я видитe, сещайте се)
    абе не е точно така. Аз си взех ТВ за което знаех че е мостра, но цената беше много изгодна. Та: батериите не бяха в дистанционното дори си бяха запечатани, самото дистанционото и инсрукциите си бяха в плика който не беше разкъсан. Стойката беше с найлони но явно е висял на стената. Иначе да, на кашона имаше втори пласт тиксо.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Цитат Първоначално публикувано от bnborisov
    абе не е точно така. Аз си взех ТВ за което знаех че е мостра, но цената беше много изгодна. Та: батериите не бяха в дистанционното дори си бяха запечатани, самото дистанционото и инсрукциите си бяха в плика който не беше разкъсан. Стойката беше с найлони но явно е висял на стената. Иначе да, на кашона имаше втори пласт тиксо.
    Ако си си взел Самсунг тв примерно някои по разумни консултанти ползват едно и също дистанционно за всички мостри т.е. извадено от предходен модел.За това не е бил разпечатан плика.Аз например настройвах тв-то от бутоните на него и хич не съм ползвал дистанционни.Мога и така да ти го опаковам ,че изобщо да не разбереш дали е отварян.За това най сигурно остава сервизното меню.Но дали ще ти разрешат да бърникаш там.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Ако си си взел Самсунг тв примерно някои по разумни консултанти ползват едно и също дистанционно за всички мостри т.е. извадено от предходен модел.За това не е бил разпечатан плика.Аз например настройвах тв-то от бутоните на него и хич не съм ползвал дистанционни.Мога и така да ти го опаковам ,че изобщо да не разбереш дали е отварян.За това най сигурно остава сервизното меню.Но дали ще ти разрешат да бърникаш там.
    Доколкото знам, има начин да се резетне и сервизното меню...

  13. Banned
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    GB
    Мнения
    32
    #11

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Сега като видях темата и някаква лампичка ми светна в главата ... Да я бях видял малко по-рано тая тема.Снощи и аз направих поръчка през нета на този модел 42LW5400 на LG от Технополис и сега съм в напрежение дали няма да ми набутат мострата.Дано да съм в къщи когато го доставят за да го огледам добре.Предполагам ако открия нещо притеснително,мога да го върна до 7 дни ако не се лъжа ?

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #12

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Можеш да го върнеш, да.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    А аз не мога да разбера какъв е проблема ако е мостра? Поработил е мако телевизора - да и какво от това.? Даже смятам че това е като тестов период - ако е имало дефект то той се проявява още в началото.
    Имам 17 годишно SONY което лично смъкнах от рафта където работеше - нямам представа колко - но все още си работи...
    Отделно това, че при LCDта за да сте сигурни че няма изгорели (умрели) пиксели трабва да оставите телевизора да поработи известно време. Обикновено "умират" още в началото на житейския си път ....

  17. Banned
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    GB
    Мнения
    32
    #14

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Имам 17 годишно SONY което лично смъкнах от рафта където работеше - нямам представа колко - но все още си работи...
    Отделно това, че при LCDта за да сте сигурни че няма изгорели (умрели) пиксели трабва да оставите телевизора да поработи известно време. Обикновено "умират" още в началото на житейския си път ....
    Ами ти сам си си отговорил на въпроса Телевизорите от преди 15 години и сега нямат нищо общо!И ние имаме едих Goldstar който е почти колкото мен на възраст и дядо ми още си го гледа без проблеми.Няма как да дам 1400 лв за ТВ,който е работил незнайно колко време в магазина и да изпатка след като му изтече гаранцията- Не мерси !
    А иначе опасенията ми се оказаха безпочвенни.Днес си пристигна телевизора и колкото и да се опитвах да намеря някаква намеса така и не успях.Всичко си беше перфектно.Сега тия дни ще мина да си взема един хубав HDMI кабел и да му пробвам 3D-то .

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #15

    Re: Как да позная дали телевизора е нов или е мостра

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    А аз не мога да разбера какъв е проблема ако е мостра? Поработил е мако телевизора - да и какво от това.? Даже смятам че това е като тестов период - ако е имало дефект то той се проявява още в началото.
    Имам 17 годишно SONY което лично смъкнах от рафта където работеше - нямам представа колко - но все още си работи...
    Сравнението е малко неуместно. Това 17 годишно Сони, предполагам е CRT. И аз имам един Gold Star, който не си знае годините, но си бачка на село.
    Сегашните LED и плазмени телевизори, ако изкарат 10 години си е направо екстра. А и от мостра до мостра има голяма разлика. Ако е висяла един-два месеца, ок, но да е работила около година, не мисля че е разумна покупка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 26
    Последно: 02-01-15, 21:26
  2. Покупка на Мостра - отстъпка???
    От Хехо във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 18-03-13, 20:40
  3. Телевизора ми бие ток?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 03-01-12, 01:50
  4. TV OUT на два телевизора
    От SPaun във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 03-09-07, 18:07
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 02:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе