Този пост е редактиран от brotzki; 16-05-26 в 08:49.
Този пост е редактиран от brotzki; 16-05-26 в 10:24.
TCL и хай-енд , бре , малко множко ми идватака че ако някой си търси хай енд 75" телевизор на добра цена, C8K при румънците е добро решение..
Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-05-26 в 19:27.
Ами… да! Поне на хартия Samsung дори нямат LCD телевизор с такива параметри като TCL C8K. Говорим за до 5000 нита пикова яркост, 2200 dimming зони, Wi-Fi 6 / AX, Pentonic 700.
QN90F, който се води флагманският LCD на Samsung за 2025, е с почти наполовина параметри спрямо C8K (който дори не е флагман).
Да, някои хора още трудно приемат TCL като „сериозен играч“, като удобно игнорират факта, че това беше най-продаваният ТВ бранд в света миналата година, измествайки Samsung за първи път от... колко, 20 години?![]()
Хай - енд марка няма да изпише на кашона на изделието - "срок на експлоатация 5(пет) години..".Това е смешна работа...
Оффф, пак с този бюджетен процесор 700 и 2,5 рам. Старият ви 8 годишен Самсунг работи по-бързо и стабилно.
Зони, мони и дотам. Ниска обработка
Между с6 и 7 разликата у зоните трудно ще намерите, освен у някоя много тъмна сцена, или както Сашо Диков казва на " каданс".
И Wifi 7 да му сложат, все тая.
Китайската марка е за почитателите на китайското нискобюджетни качество - образ, сглобка и тн.
Гледаме какво недоразумение ще е 8L с луокостерското Р800 на висока цена.
Другото им тазгодишно въобще не трябва да се коментира
- - - - - - - - - -
Дали във форума има някой ползващ ТЦЛ на 5 или повече години?!![]()
Този пост е редактиран от brotzki; 18-05-26 в 18:33.
Честно казано не съм 100% сигурен дали е Pentonic 700Просто предположих, има Wi-Fi AX, което значи, че едва ли е Pentonic 1000, а щом е само с 2 HDMI 2.1, май изключваме и 800… така че натам ми отива логиката. Но както и да е, говорим за C8K, и при всички положения за парите си телевизорът изглежда повече от прилично.
Не съм фенбой на никоя марка. Аз съм фен на хубави телевизори на добра цена.
Да, C6 и C7 по-скоро изглеждат малко като детска играчка, прекалено леки, пластмасови и не особено премиум като усещане. Но все отнякъде трябва да са спестили.
C8K обаче не съм го тествал на живо и не съм го „пипал“, така че там не мога да кажа. Възможно е да е една идея по-солиден.
Няма да е нещо драстично. Както и миналта година, разликата ще е в достанционното спрямо 7L. Дано поне копчето за пали/гаси е блутут.
Нещо 557L е на доста по-висока цена спрямо 7К от миналато година по това време. Същият тв.
Мамалигите в тяхната версия са пуснали и RM7L, и C6K Pro моделите
M7L
Този пост е редактиран от brotzki; 18-05-26 в 20:06.
абе топ са телевизорчетата на ТСЛ за тия пари .. да не кажа ,че това е марката вече ... още един апартамент ще обзавеждам скоро и там ще е 75ца ТСЛ - това е ... разни бивши величия от близкото минало да си лежат на старите лаври скоро и тях ги чака съдбата на Сони
Доста модели ползват един и същ процесор Pentonic 700 и разликите идват от броя на зоните, използваните матрици HVA/ HVA 2.0 pro и яркостта .
TCL C6K - C6K Pro, MQLED75 и Q6C са с еднакви параметри, Pentonic 700, яркост 1000 nits и от 180 до 512 зони .
TCL Q7D - Pentonic 700, яркост 2000 нита и от 480 до 1152 зони .
TCL C7K, C71K - Pentonic 700, яркост 2000/ 2600/ 3000 нита и от 336 до 2880 зони.
TCL C7L - Pentonic 700, яркост 2700/ 3000 нита и от 800 до 2176 зони .
И всеки от тях с- пет години експлоатационен срок на изделието....На кашона...Няма значение дали е от 600 или 2600 евро...