Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #16

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Не си разбрал за какво става дума.
    Аз като избирах телевизор не знаех за едно основно нещо. Ако има проблем с дефектна матрица Самсунг не ти сменят телевизора, а чакаш седмици наред да се достави новата част и чак тогава да ти го оправят и да гледаш ТВ.
    А при другите марки не е така. За LG и за Sony ти сменят телевизора даже и да си го ползвал година.
    Затова предупреждавам хората. Аз ако го знаех това нещо никога нямаше да си купя Самсунг.
    И може би си прав, Самсунг продават повече ТВ-та и затова като отидох в сервиза беше пълен със Самсунги.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #17

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Това едва ли е така / а и споделеното от съфорумник със заменен тв Самсунг го потвърди + няколко човека с Филипс ,на които е заменен панел/ - всички биха ти сменили панела ако има възможност.Друг е въпросът дали другите фирми имат складови наличности и възможност да ти доставят панела за 30 дни.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #18

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Еми не ми се спори, аз написах каква е действителността. За LG ми казаха от сервиза, че не чакаш и не ремонтираш. За Sony го има написана в друга тема.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #19

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Цитат Първоначално публикувано от nobman
    Еми не ми се спори, аз написах каква е действителността. За LG ми казаха от сервиза, че не чакаш и не ремонтираш. За Sony го има написана в друга тема.
    Оффтопик: Когато си търсех кола всеки казваше ако излезе нещо което търсиш ще ти звънна! Нямам нищо такова...
    Когато си взех кола се почна еееей що не каза щеше да ти е намеря по евтино, даже има една лимка от гаража не излизала еди къде си... И почвам да си мисля и аз как се набутах...що си взех този мерцедес а не онзи баварец...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #20

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    Оффтопик: Когато си търсех кола всеки казваше ако излезе нещо което търсиш ще ти звънна! Нямам нищо такова...
    Когато си взех кола се почна еееей що не каза щеше да ти е намеря по евтино, даже има една лимка от гаража не излизала еди къде си... И почвам да си мисля и аз как се набутах...що си взех този мерцедес а не онзи баварец...
    +1

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #21

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Всеки си преценява какво да си купи. Аз като търсих и си избрах самсунга. Но както казах, ако знаех за политиката на Самсунг в България каква е...
    За това пиша тук и другите да го знаят. Форума постоянно го чета, но не съм давал мнения. Е за това никой не беше писал(или аз не съм го видял)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #22

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Цитат Първоначално публикувано от nobman
    Всеки си преценява какво да си купи. Аз като търсих и си избрах самсунга. Но както казах, ако знаех за политиката на Самсунг в България каква е...
    За това пиша тук и другите да го знаят. Форума постоянно го чета, но не съм давал мнения. Е за това никой не беше писал(или аз не съм го видял)
    Дали става въпрос за политика на семсунг или на конкретен търговец. Сподели от кой магазин точно е закупен тв-то и направи ли рекламация в самия търговски обект.

    п.п. Закона не задължава да се подменя дефектирал продукт като цяло! Освен ако не подлежи на ремонт...

  10. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #23

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    И аз не виждам драма тук , освен разбира се гадния факт , че е дефектирал. Това , че някой казал " Е ако си беше взел СОНИ или Х щяхме да ти го сменим " не значи ,че и на Сони няма да тръгнат да сменят панела стига да го имат. Разбира се че първо ще се опитат да го поправят , лошото е ,че както вече някъде писах , след смяната хората се оплакват от картината. Това го отдавам на замяна с различен от оригиналния панел и подсветка, което изисква нови настройки , които вероятно в сервиза не си дават труд да направят . Почти съм сигурен , че конкретно за Самсунг където е възможно , ако матрицата е била Самсунг при ремонта слагат тайванска .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #24

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Колега, мисля, че е много неприятно да ти дефектира телевизорът, но това се случва на всяка марка.
    Ако разсъждавам така, то не трябва да си взимам нов телевизор, а да си гледам 18 годишното SONY, което е желязо

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #25

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    И така най-после се сдобих с една 46D6510. От няколко дни паднаха цените и реших да скачам и да не чакам новите модели.
    Много ни харесва телевизорът. В началото ни се струваше супер голям, но само за няколко часа и вече свикнахме.
    Намерих някакви настройки на първа страница в темата, които конфигурирах и стана доста по-добре.
    Не знам дали съм успял да изключа motion plus съвсем и дали има такава възможност.
    Вързах го към руутъра, вече шервам и от лаптопа.
    Като го пуснах избрах държава България. Може ли да го сменя и дали ми дава някакви предимства, ако избера да кажем Финландия?
    Пуснах SmartHub и веднага ми инсталира ъпдейт и не знам си колко приложения, които изтрих, защото няма да ползвам.
    За съжаление не виждам възможност да махна примерно Twitter...
    Ще чета повечко следващите дни, за да мога да взема колкото се може повече от телевизора.
    Моля за някакви съвети на първо време? Коя държава да избера? И други за които се сетите.
    Благодаря

    Поздрави,
    Ови

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #26

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Честито и със здраве да си го ползваш! И аз се замислих да взема 2011г. изгодно ,но в Бургас са пълна скръб -по една останала мостра /а от някои и изобщо нямат/.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #27

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Би трябвало да можеш да си ги поръчаш и да ти го докарат от друг град, ако го има. В Технополис има повече бройки, мисля.
    Отзад на ТВ-то пише на стикера --> Version 03, това май значи, че е матрица на Samsung S-PVA или бъркам?
    Програмата AllShare много ме дразни, ако имаш големи снимки и много и мисли супер много време, като цяло ми изглежда куца.
    Има ли други варианти?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #28

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Цитат Първоначално публикувано от OvivO
    Програмата AllShare много ме дразни, ако имаш големи снимки и много и мисли супер много време, като цяло ми изглежда куца.
    Има ли други варианти?
    Медия сървъри колкото искаш, аз ползвам Nero Media Home и HMS (Home media server). 1-ят е елементарен като настройки и работи добре. Ако искаш програма на която може да настроиш какво ли не сложи си HMS (стига да си на ти с руския)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #29

    Re:Покупка на бял ТВ 42'' или по-добре 46''

    Вчера пробвах Home Media Server и макар че не знам руски, се оправих с всичко. То все пак се разбира
    Повече ми допадна програмата от Samsung AllShare.
    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. CI Модул vs Set top box - кое е по-добре?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-06-13, 00:25
  2. Кое е по-добре UDF или RAR архив?
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 22-07-10, 17:31
  3. как е по-добре за HDD ?
    От Vogon200 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 29-12-09, 12:55
  4. Кое е по-добре - CRT или LCD...
    От gggggg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 11-06-08, 23:17
  5. Кое е по-добре(за RAM)?!?!
    От batfilcho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 09-01-06, 10:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе