Резултати от 1 до 11 от общо 11

Закупуване на 32" LCD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #1

    Закупуване на 32" LCD телевизор

    Здравейте, телевизора освен за телевизия ще се ползва и за игри (PlayStation 3) Моделите на които съм се спрял са:

    Philips 32PFL3406H
    Philips 32PFL3606H (FullHD)
    Philips 32PFL5306H (LED)

    PANASONIC TX-L32C4E

    SONY KDL-32BX320

    Интересува ме някой има ли преки впечатления от тези модели - качество на панела, вярно цветопредаване и възможност за калибриране, контраст (статичен) време на реакция, качество на звука и т.н. Благодаря на всички предварително!

  2.  
     
  3. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #2

    Re:Закупуване на 32" LCD телевизор

    Посочените телевизори по различни причини не ми са интересни. А аз се чудя за обосновано предпочитание измежду LCD PANASONIC TX-L32UX3E,
    LED SONY KDL-32EX310B,LED TOSHIBA 32RL838G,LED Hitachi 32H8L02,LED Philips 32PFL5606H и LED Finlux 32FLY137BPU. Тези модели са с цени около 700 лв. Струва ми се, че Филипсът е с минимални предимства в тази подбрана от мен шесторка, но бих желал да видя още мнения на съфорумци тук. Може и друг тв да се препоръча, може да съм пропуснал някой.




  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #3

    Re:Закупуване на 32" LCD телевизор

    Купих LG 32LK330 - миии... бива, стандартен контраст прекрасни цветове (S-IPS) плеърчето е страхотно ISF сертифициран и сега ако някой ми даде калибриран пресет ще съм много благодарен

  5. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #4

    Re:Закупуване на 32" LCD телевизор

    А аз си харесах и си купих LED TOSHIBA 32RL838. Засега надминава очакванията ми за звук и картина.Мрежовите екстри са си в допълнение....

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #5

    Re:Закупуване на 32" LCD телевизор

    Ползвай си го със здраве само не мога да разбера защо ми спамиш темичката

  7. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #6

    Re:Закупуване на 32" LCD телевизор

    Благодаря. Споделяйки мнение - не съм имал подобни намерения. А доколко сме се разбрали - често е различно,както и ние сме различни за вкус или предпочитания. Моля да бъда извинен за възможна недопреценка.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re:Закупуване на 32" LCD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от fraxinus79
    Купих LG 32LK330 - миии... бива, стандартен контраст прекрасни цветове (S-IPS) плеърчето е страхотно ISF сертифициран и сега ако някой ми даде калибриран пресет ще съм много благодарен

    Доколко са правилни не знам http://www.televisioninfo.com/conten...alibration.htm

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #8

    Re:Закупуване на 32" LCD телевизор

    Да тези настройки ги знам общо взето това ревю беше една от причините да избера този модел но този Backlight на 100 не ми се струва нормално

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Re:Закупуване на 32" LCD телевизор

    Пробвайте с интелигентния сензор, ако ви хареса.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #10

    Re:Закупуване на 32" LCD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от fraxinus79
    Да тези настройки ги знам общо взето това ревю беше една от причините да избера този модел но този Backlight на 100 не ми се струва нормално
    Колега, толкова ярка подсветка се пуска само при силно осветено помещение. Явно при техните условия това е най-доброто решение, но ако при теб осветеността на помещението е по-ниска, тогава по-добре да не си пържиш очите с толкова ярка картина. Но имай предвид, че тогава и някои от другите ти настройки на картината трябва да са по-различни, за да виждаш възможно по-добра картина. За пример, те са избрали "Contrast 87" не за друго, ами защото при толкова ярка подсветка черното става твърде бледо и затова са били принудени да бутнат надолу тази настройка до само 87%, стремейки се да запазят по-равномерно съотношение между червеното, зеленото и синьото. При теб спокойно може да е 95%, ако подсветката е със стойност под 70-80. Също обърни внимание и на това, че те за основа на калибрацията са използвали кино режима, а той поначало е с меки и щадящи очите при слаба изкуствена светлина (полюлей) цветове, които в същото време са и погрешни, правейки картината червеникава. Това ще рече, че така бял цвят не можеш да видиш, тъй като той на практика е заместен от светло бежово. Това се дължи на "Color Temp W50" за цветната температура - бутнали са го до крайно ляво положение, което значи, че вместо наситено синьо небе, ще виждаш по-бледо синьо с червеникав оттенък. Ей сега го пробвах на моя LD450 и всичко е като пожар. Или премести плъзгача по средата между W и G, или съвсем леко наляво до стойност от порядъка на W3-W5. Но все пак да отбележа, че от модел до модел има разлика и може при теб това W50 да не прави картината да изглежда чак толкова зле, колкото е при мен.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #11

    Re:Закупуване на 32" LCD телевизор

    При мен кино режима си е ОК, то при всички марки е така май другото си е за шоурума, малко време трябва да се свикне и да отвикна от студеното синеещо бяло, но експериментите тепърва предстоят ако достигна до някакви успехи ще споделя

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 14-12-13, 18:05
  2. Отговори: 1
    Последно: 14-07-13, 15:06
  3. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  4. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе