Резултати от 1 до 7 от общо 7

Най-добър вариант за 26"/27" инчов телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #1

    Най-добър вариант за 26"/27" инчов телевизор

    Здравейте!
    Отварям нова тема, въпреки че видях такива подобни, но не видях конкретно и само за 26-27 инчов телевизор.
    Общо взето търся най-добрия вариант - не по-малък и не по-голям телевизор. Не ме интересува дали ще е LED, LCD, PLASMA... Важното е да има хубави цветове, да е ярък, да има наистина добър ъгъл на виждане, да чете различни видео формати от флашка (задължително h264/1920x1080), БГ субтитри и да е повече от 50 херца (или в краен случай с някоя наистина ефективна система за оправяне на динамичните сцени, то ест имитация на 100 херца, но качествена). Разбира се да има DVB-C MPEG4 тунер, за да мога да си гледам HD каналите. Мисля, че това са като цяло изискванията. Мисля че за такъв диагонал няма голямо значение дали ще е FULL HD или не, при условие, че всичко друго е ОК.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Най-добър вариант за 26"/27" инчов телевизор

    Сони 750 лв. - KDL-26EX550 | Всички 26-инчови / 66 см LCD TV екрани | Обзор | KDL26EX550BAEP | KDL26EX550 | Sony
    Шарп 729 лв. - http://sharpbg.com/index.php?item=139&group=1
    Самсунг 700 лв. - http://www.samsung.com/bg/consumer/t...UE26EH4510WXXH
    Тошиба 600 лв. - http://de.consumer.toshiba.eu/de/products/tv/26EL934G
    Филипс 550 лв. - http://download.p4c.philips.com/file...12_pss_bul.pdf

    50Hz и HDReady. При този диагонал не знам дали има 100Hz и FullHD а какво чете от флашка най-добре да се пробва на място. Успех в търсенето.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 28-10-12 в 03:50.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #3

    Отговор: Най-добър вариант за 26"/27" инчов телевизор

    Това лято си купих 26" телевизор LCD LED LG 26LV5500 за 600 лв. След няколкомесечна експлоатация мога смело да заявя, че по-добър ТВ не ти трябва. Ако намериш такъв, вземай смело.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #4

    Отговор: Най-добър вариант за 26"/27" инчов телевизор

    Благодаря за бързите отговори!
    Конректно LG 26LV5500 май не се продава никъде в момента. Намерих 26ls3500. Той е HD Ready, което според мен няма особено значение, когато се гледа от разстояние, особено пък за 26 инчов дисплей. Чете всички формати от флашка и е с 500 cd/m2 яркост! Мисля, че май това ще е... Освен ако някой не иска да ме разубеди...

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #5

    Отговор: Най-добър вариант за 26"/27" инчов телевизор

    Хм, LG 26LV5500 наистина вече е изчезнал. Набарах го само тук LG 26LV5500 - tehnica-bg.com, но като гледам цената му, още дълго ще си стои на рафта.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #6

    Отговор: Най-добър вариант за 26"/27" инчов телевизор

    В крайна сметка купих това - LG DM2752D-PZ :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria . Не заради 3D-функцията му, а заради убийствената картина, много плавни и приятни движения и абсолютно еднаква картина от всеки ъгъл. Плюс това има много пълноценни входове и изходи като за такъв размер телевизор и FULL HD IPS матрица. Честно казано не знам колко Hz е, в магазина ми казаха, че е 100, макар да не мога да намеря никъде такава информация в интернет или документите му. Като цяло ми допадна менюто му - много е интуитивно, дистанционното му не е огромно, както при някои други марки, поддържа много (и все пак не всички) видео формати през USB, включвам си терабайтовия диск и веднага зацепва! Доста бърз е като цяло, бързо включва и изключва и сменя каналите. Единственият по-голям минус е, че трябва да се гледа на максимум осветеност на ледовете, за да има нормален образ (250 cd/m2 е, но в никакъв случай не е тъмен или недостатъчно осветен). Не знам защо в една съветваща статия беше написано, че трябва да е минимум 450 cd/m. Тези 250 cd/m2 яркост или осветеност (не съм много сигурен) са достатъчни и повече не е необходимо. Преди съм си правил такъв експеримент с доста ярки телевизори - в началото е наистина готино, но след 10 минута ме заболява главата от толкова много светлина.
    Моделът 26ls3500 в първия момент ми допадна - примамиха ме добрата му цена, 500 cd/m2 и системата му за уж успешна имитация на 100 херца, но когато пуснах няколко видеа, видях че насича, а и наистина не беше толкова ярък, колкото очаквах. Общо взето прегледах около 10-тина телевизори - всички 26/27 инчови. Сонито е готино, но не чете почти никакви формати, иначе картината и енджина му са много добри. Това, че има интернет, много не ме блазни, макар че си е екстра. Нито един от Samsung моделите не ми хареса достатъчно, пак основно заради плавността на движенията. Много се надявах да ми допадне Филипса, заради добрите параметри, хвалбите и относително ниската цена, но и той изгървя веднага - доста тъмен ми беше, плюс това имал проблеми със субтитрите. Имаше и една Тошиба - която също не ми хареса, въпреки много самохвалби в интернет. Интересното е, че белият модел, само заради цдвета си, беше със 100 лева по-скъп!!!
    Имаше едно убийствено LG, пак 27 инча от тази серия, сиво на цвят с много интересна рамка. Изглеждаше много добре и се виждаше прекрасно, но цената му беше 1000 лева. А и от магазина ми казаха, че реално били абсолютно еднакви. Не можах да ги сравня, тъй като не бяха един до друг, а един зад друг (за съжаление) и демо програмите им се сменяха много бързо.
    Та така, много хубав модел. Единствено за тези пари можеха да сложат един PVR, та дори и да бяха махнали 3d-то, което ми е абсолютно ненужно...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #7

    Отговор: Най-добър вариант за 26"/27" инчов телевизор

    Здравейте!И аз търся 26/27' за спалнята,цена 600-800лв.Днес гледах въпросното ЛГ,но съм разочарован от качеството на звука.
    Всичките тези LG M2752D-PZ,DM2752D-PZ,M2780D-PZ,DM2780D-PZ водещи се ТВ монитори са с лошо качество на звука....
    Някой с мнение за Сони - KDL-26EX550?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 2
    Последно: 09-09-07, 14:40
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе