Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By pilot

Спешна помощ за избор на телевизор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1

    Спешна помощ за избор на телевизор.

    Колеги трябва ми бърз съвет за ЛСД, ЛЕД или Плазма на цена около 1000 лева, изисквания няма за нищо, просто добър евтин телевизор, размера е без значение.

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    Е как ще е без значение размера ти ме закопа честно дай нещо повече като инфо от какво разстояние ще се гледа колко осветена е стаята секция имаш ли ще побере ли 42 или 37 инча.
    С това инфо нищо няма да ти предложат.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    Телевизора ще се гледа от около 3~4 метра максимум, стаята е с източно изложение и не е особено осветена, няма да е в секция а по средата на стаята на стойка, до този момент е ползван 21` CRT ТВ, източника е оптичен кабел на Куулбокс, момичето за което е телевизора просто иска да гледа телевизия и по възможност да си пуска филми от флашка. Първоначално искаше 32 инчов телевизор, но в последствие реши, че може и 37 или 42 инча. Аз и препоръчах 42 инча плазма, един бърз поглед в техномаркета ни спря погледа на два модела TX-P42UT50E и TX-P42X50E, но нейните колежки силно я съветват да бъдел ЛЕД - не могат да се аргументират, просто са танцьорки. Та очаквам някакви предложения в рамките на 1000 лева. Благодаря предварително

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.


  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    При тези условия бих препоръчал този:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ONIC-TX-L42E5E
    всички ще са удовлетворени....

    Ако иска и 3Д - > Самсунга от горния пост.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    До тук добре, но каква е предимството на плазмата пред ЛЕД и обратно?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    Таблицата от 1стр. на темата Помощ за избор на тв.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    До тук добре, но каква е предимството на плазмата пред ЛЕД и обратно?
    Това е една тема която не ми се ще да започвам, но ще изкажа личното си мнение като не искам никой да ангажирам с него!
    Понеже "На вкус и цвет товарищи нет!" телевизора трябва всеки сам да го види и да си го хареса..... Така например аз и моето и семейство като обикаляхме да си харесаме ТВ за децата гледахме всякакви....плазма ЛЕД... умишлено се загледах доста сериозно в така препоръчваната тук плазма на Панасоник ST50... е не ми харесва и това си е.... викам си може пък аз нещо да съм със сбъркани вкусове е да ама как и на никой от семейството не му хареса. Не само тази плазма, ами която и да е - (не гледахме нито цена, нито марки, само картинките). Жената направо отсече - плазма - забрави!:D
    На мен (и не само на мен) картината на плазмите ми сивее, някак си по-тъмна, сякаш я гледам през някакъв филтър, освен това виждам трептенето на екрана което ме дразни като стар 50Hz CRT телевизор... грее като инфрачервен панел и харчи почти толкова
    Вчера минах през технополис варна и гледам наредени един до друг 3 панасоника 47" - един от ЕТ5Е серията, до него ST50, и още някаква плазма по-висок клас. Нарочно се застоях да наблюдавам хората (а имаше много дошли да пазарят) - при така подредените телевизори хората просто минаваха покрай 2-те плазми и залепваха на LED-a, защо ли? - вървеше един и същи HD сигнал, но на LED-a изглеждаше много по-ярка, по-цветна и по-жива...
    По въпроса със замазването - за мен всичко зависи от качеството на сигнала и настройките на телевизора - аз спорт не гледам, а при филм досега не съм видял фрапиращо замазване при включена опция за повишаване на кадрите. А ако панела е със 100Hz или 200Hz (при високите модели) - реални (хардуерно), тогава пък въобще не забелязвам никакво замазване при бързи сцени.
    Да не забравяме "особеността" на плазмата да прегаря при статични изображения и нуждата от "разработване" в началото (каквото и да значи това). Е.... аз ли ще му служа на тоя телевизор или той на мен...? :D

    Предвид горните ми впечатления за мен плазмата е остаряла технология която ще отпадне с времето. Затова предпочитам и препоръчвам LED TВ. Но най-добре е този, който ще плаща да отиде и види на място кое ще му хареса.
    Този пост е редактиран от Pat; 29-12-12 в 17:01.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    Определено ще избираме между предложените LED Панасоник, Самсуняка и плазмата на Панасоник. За съжаление от както CRT то приключи като технология,аз безвъзвратно изостанах с новите технологии, а сега като влезнеш в магазина ти се взима акъла от марки, модели, технологии и като върви някой демонстративен диск на всички и като нищо можеш да гризнеш дървото с някои боклук. В къщи все още не мога да се разделя с последният за мен истински телевизор 32` 100 херцово Сони Вега :rolleyes:. Благодаря за предложенията, ако има и други, моля. Утре с мадамата ще ходим да и вземем нещо така, че има още малко време за избор.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #10

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Това е една тема която не ми се ще да започвам, но ще изкажа личното си мнение като не искам никой да ангажирам с него!
    Понеже "На вкус и цвет товарищи нет!" телевизора трябва всеки сам да го види и да си го хареса..... Така например аз и моето и семейство като обикаляхме да си харесаме ТВ за децата гледахме всякакви....плазма ЛЕД... умишлено се загледах доста сериозно в така препоръчваната тук плазма на Панасоник ST50... е не ми харесва и това си е.... викам си може пък аз нещо да съм със сбъркани вкусове е да ама как и на никой от семейството не му хареса. Не само тази плазма, ами която и да е - (не гледахме нито цена, нито марки, само картинките). Жената направо отсече - плазма - забрави!:D
    На мен (и не само на мен) картината на плазмите ми сивее, някак си по-тъмна, сякаш я гледам през някакъв филтър, освен това виждам трептенето на екрана което ме дразни като стар 50Hz CRT телевизор... грее като инфрачервен панел и харчи почти толкова
    Вчера минах през технополис варна и гледам наредени един до друг 3 панасоника 47" - един от ЕТ5Е серията, до него ST50, и още някаква плазма по-висок клас. Нарочно се застоях да наблюдавам хората (а имаше много дошли да пазарят) - при така подредените телевизори хората просто минаваха покрай 2-те плазми и залепваха на LED-a, защо ли? - вървеше един и същи HD сигнал, но на LED-a изглеждаше много по-ярка, по-цветна и по-жива...
    По въпроса със замазването - за мен всичко зависи от качеството на сигнала и настройките на телевизора - аз спорт не гледам, а при филм досега не съм видял фрапиращо замазване при включена опция за повишаване на кадрите. А ако панела е със 100Hz или 200Hz (при високите модели) - реални (хардуерно), тогава пък въобще не забелязвам никакво замазване при бързи сцени.
    Да не забравяме "особеността" на плазмата да прегаря при статични изображения и нуждата от "разработване" в началото (каквото и да значи това). Е.... аз ли ще му служа на тоя телевизор или той на мен...? :D

    Предвид горните ми впечатления за мен плазмата е остаряла технология която ще отпадне с времето. Затова предпочитам и препоръчвам LED TВ. Но най-добре е този, който ще плаща да отиде и види на място кое ще му хареса.
    Абсолютно съгласен.Форумът е пълен с ,,мазохисти'' с прегорели плазми,повечето от които въобще не са гледали LCD.На тоя етап от развитието на техниката все едно да си купиш нова лада7 и да тръбиш на ляво и дясно как това е най-страхотния автомобил.Желая на всички весели празници ,а на тия които ще купуват-успех и късмет в избора.............

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #11

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    Е , аз имам само LCD-то , но не мога да си "изкривя душата" и да не призная ,че картината на плазмените тв (поне от нивото на ST50 примерно нагоре) е по-добра - особено в при по-тъмни или слабо осветени помещения .
    Конкретно за избора до 1000лв общо взето няма голям избор - Самсунг-а и Панасоник-а предложени по-горе + може би и Тошиба 40TL938 - всички си имат кусури , ама за 1000лв толкова (то в тия за 2000лв по-трудно се "преглъщат" същите кусури :D ).

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    И аз имам не лошо лсд, ама по-високият клас плазми са с по-добра картина въобще, по мой скромни наблюдения тук-там Между другото, аз съм го настроил по към плазма да бие картината:rolleyes:, а не като рекламна табела, както го гледат масово потребителите и се дивят на нереалности.
    Този пост е редактиран от pilot; 29-12-12 в 21:46.
    svetlio1 и Zerotolerance харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    Благодаря на всички за съветите! При последните замервания се оказа, че 32` инча е максималният размер които може да се вземе и в крайна сметка девойката грабна един Самсуняк UE 32ES6530S

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    18
    #14

    Отговор: Спешна помощ за избор на телевизор.

    браво!това е правилният избор!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на телевизор
    От studenta77 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-03-13, 18:05
  2. Спешна помощ за избор между два климатика
    От el.nino във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 04-09-12, 15:50
  3. Спешна помощ за LG 32LH5000
    От sapedi във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 21-05-12, 17:06
  4. спешна помощ син екран
    От dimo69 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-12, 21:20
  5. спешна помощ за две програми на С++
    От anchev_ab във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-07, 00:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе