Резултати от 1 до 8 от общо 8

Спешна помощ за избор между два климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #1

    Спешна помощ за избор между два климатика

    Колеги помагайте за решаващ избор между два модела
    http://www.**********************/klim...2ghr-1193.html
    http://www.**********************/klim...35va-1118.html

    ще се отоплява стая с размери 6,20 на 3,50 на стандартна височина 2,60м. Панелен блок с 2 външни изолирани стени (вътрешна изолация) и PVC голям прозорец.

    Кой от двата да взема при положение че в стаята се спи и ми трябва тишина и топлина и ниска консумация на ток. Митсуто има 3 год. гаранция а Шарпа 5 като е питано излишно че гаранциите са пълни без условия. Има ли за какво да ме притеснява високата ниска при отопление от 1,6кв на Митсуто ? Шарпа пък го водят май хиперинвертер има ниска 0,9кв и външното тяло е с няколко кг по-голямо и има някакув Пласмаклъстер ? Кой от двата си заслъжава пожече ?

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:Спешна помощ за избор между два климатика

    И 2-та ще те топлят без проблем и 2-та са тихи и икономични.Аз бих взел Sharp-a.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #3

    Re:Спешна помощ за избор между два климатика

    Напротив - на Шарпа вътрешното е по-шумно,и то доста. Мен би ме дразнил в спална.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #4

    Re:Спешна помощ за избор между два климатика

    nick 4286, тази зима периода 27.01-06.02 (десет дни) АДАКСА в моята спалня от 13м2 с изолация (вътрешна, външна, на тавана), пвц дограма ми навъртя 348kwh, по 34 киловата на денонощие. Става въпрос за Русе, тогава температурите навън бяха -20 градуса.

    За същия период дайкина в хола 20м2 навъртя 188 киловата. Хич не ми беше кеф с тоя АДАКС да ти кажа. В момента очаквам монтаж на Дайсейкай 6 в спалнята и ще видя как е зимата и ако всичко е ОК адакса заминава на боклука.

    Само да поясная, че поддържаната температура денонощно беше 24 градуса, а външната беше между -15 и -20 градуса.

    Така че тия скапаните конвектори не ги хвали, харчат много ток и няма смисъл.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #5

    Re:Спешна помощ за избор между два климатика

    до края на деня трябва да реша кой от двата да бъде ......

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re:Спешна помощ за избор между два климатика

    Ако избора се ограничава само до тези двата, то компромиса е значителен ако става въпрос за спалня. Аз бих избрал все пак Шарпа независимо, че е по-шумен. На минимална степен на турбината не вярвам да имат разлика, но шарпа една идея по-малко ще работи в он- оф режим. Не знам как стой обаче въпроса с пукащите пластмаси при европейските дръвчета.

  8.  
     
  9. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #7

    Re:Спешна помощ за избор между два климатика

    Аз съм с такъв шарп които е на 1,60 от главата ми. Беше ми малко терсене в началото 1-2 седмици но като свикнеш никакво впечатление не правеше. Ако имаш възможност да не е монтиран до главата ти едва ли ще го и чуваш най-висока сметка платих в големия студ миналата зима 125 лв с постоянно включен бойлер духалка се пуска за по 3-4 часа на ден през дневната тарифа телевизор лаптоп и зададени 22 на климатика че ми е малко преоразмерен и на повече беше доста топло но избора си е твой ти решаваш.

    п.п Пластмаси не пукат това е измислица на някого.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #8

    Re:Спешна помощ за избор между два климатика

    В помещение 21 квадрата шумът ще се абсорбира по-добре. Едва ли ще създава чак такъв дискомфорт спрямо ME-то. Все пак 6 метра е дълга стаята... А има и йонизация - за спане е екстра.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между 2 климатика
    От HePoH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 17-10-13, 22:44
  2. Спешна помощ за избор на телевизор.
    От blue1 във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 31-12-12, 13:05
  3. Въпрос за избор между 2 климатика
    От darkiceman във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 20-08-12, 22:10
  4. Избор между 3 климатика
    От extranios във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 28-06-12, 21:52
  5. Избор между два климатика - Дайкин и Мицубиши Електрик
    От mbialkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 72
    Последно: 16-12-11, 01:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе