Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43
Like Tree7Одобрявам

DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #16

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Въпросът е обяснен и разяснен, но няма причина темата да се заключва.
    Ако възникнат допълнителни въпроси - добре дошли са.
    Единствено ще си позволя да променя заглавието й, защото това журналисти не се вързва с тематиката й.

    А конкретно по твоя спор с автора на статията - прав е човека да се ядосва. Все пак, ние сме наистина само един форум, в който всеки може да пише, докато господинът е автор в многоуважаван и авторитетен ресурс като Монтана днес.
    svetlio1, qbadabaduuu и podredko харесват това.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #17

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    От 2009 година всички модели на обсъжданите тука 6 марки Тв имат DVB-T MPEG4 тунер.

    Philips - моделите завършващи на букви - H, К и S /тези с Т имат DVB-T2/

    Samsung - моделите от серия В насам / B, C, D, E, F/

    Sony - моделите от Х4500 насам /5500, 610, 710, 800, 620, 720, 820, 920..../ /без серии Sxxxx, Pxxxx,
    Support for LCD Телевизори BRAVIA by Sony | Instruction Manuals & Updates

    LG - моделите от серия LH, LD насам /без LG серията от 2008 година/

    Panasonic - моделите от серии 20 нагоре /VT20, V20, GT20, ST20, VT30, GT30, ST30, VT50, GT50, ST50/

    Sharp - моделите от 2009 година насам, серии LE, SH /700, 800, 710, 810, 720, 820, 430, 530, 630, 635, 730, 735, 830, 835,
    LCD TV - LCD Fernseher - Aquos LED - Sharp

    OK, утре трябва вече да се купува телевизор на колежката.
    Този ще е - Samsung UE32EH4003
    Ха сега, дай ми моля линк с инфо, в който изрично да е упоменато, че тунерът поддържа MPEG4?

    Ето го модела в Технопилис., откъдето ще се купува:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-32EH4003
    Ето го същия и в Поликомп:
    SAMSUNG телевизори >> Телевизори 32" >> Телевизор >> UE32EH4003WXBT

    Има го и в Техномаркет.

    Ето и спецификацията на блиък модел в сайта на Самсунг:
    UE32EH4003W - ПРЕГЛЕД | SAMSUNG

    Как по дяволите да гарантирам на жената, че този тунер е MPEG 4 ????

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    69
    #18

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    OK, утре трябва вече да се купува телевизор на колежката.
    Този ще е - Samsung UE32EH4003
    Ха сега, дай ми моля линк с инфо, в който изрично да е упоменато, че тунерът поддържа MPEG4?

    Ето го модела в Технопилис., откъдето ще се купува:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-32EH4003
    Ето го същия и в Поликомп:
    SAMSUNG телевизори >> Телевизори 32" >> Телевизор >> UE32EH4003WXBT

    Има го и в Техномаркет.

    Ето и спецификацията на блиък модел в сайта на Самсунг:
    UE32EH4003W - ПРЕГЛЕД | SAMSUNG

    Как по дяволите да гарантирам на жената, че този тунер е MPEG 4 ????
    Тук ТВ LED LCD Samsung UE32EH4003W - Търговска верига "Зора" има някаква информация, само не се разбира дали за Т или С се отнася, или за двата тунера.
    тук също пише, че има MPEG 4: SAMSUNG UE32EH4003 - 81 cm (UE32EH4003W), fiche technique, prix et avis consommateurs
    Този пост е редактиран от jenib; 31-01-13 в 21:49.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #19

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Ам, мерси, просто ми се вижда безумна ситуацията. В спецификациите на производителя не е упоменато. Изпратил съм мейл до съпорта и... чакам отговор.
    Не е нормално един що годе грамотен човек като мен да не може да потвърди на 100% какъв е тунера и да трябва да рови по трети сайтове!
    Христослав изказа мнение, че всички телевизори, произведени след 2009-та са с MPEG4 кодиране.
    Въпросът ми беше откъде е тази информация, след като в официалните данни я няма и сигурен ли е, че не подвежда хората.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #20

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Поне за популярните марки е така ( а за модели от 32" нагоре е 1000%) .

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #21

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Самсунг мисля е.... меко казано популярна марка.
    Аз не твърдя дали тунера е MPEG 4 или не е.
    Просто имам огромно оплакване, че на сайта на производителя няма информация, указваща в прав текст как е.
    Това може би не е важна информация от световна гледна точка, но конкретно в момента, в страната ни е изключително важен параметър.
    И това, че локализираната страница на Samsung не е взела мерки да улесни и информира евентуалните си потребители е гаф, който трябва да доведе ако не до уволнения, то до жестоки санкции за някои служители.
    Още по-голям проблем е, че това не е пропуск само на Samsung - описанията на телевизорите на LG например също нямат необходимата информация...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #22

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    На новояз, това не е гаф, а "маркетингова политика".

    Ако на телевизорите пише изрично MPEG 2, кой ще ги купува?

    Абстрахирайки се от факта, че всички които ще продължат да ползват кабелна или сателитна телевизия това не ги касае пряко.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #23

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Бърз отговор от Самсунг:

    Уважаеми Г-н Кристиан Димитров,

    Благодарим Ви,че се свързахте със СамсунгЕлектроникс България!
    Във връзка с вашето искане Ви информирамеследното:

    Телевизор модел UE32EH4003,поддържа MPEG4 формат на сигнала.

    Конкретният казус е разрешен, единственото, което не разбирам е, ако наистина от 2009-та насам всички тунери са MPEG2 / MPEG4 защо това не се описва на официалния сайт на производителя, а е необходимо да се губи време в питане. Ебати маркетинговата политика заради продукти на 3+ години да налагаш информационно затъмнение.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    1
    #24

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    може ли с този тунер AVerMedia AVerTV Global - TV Tuners, Live IPTV Streaming Encoder, Video Capture Card, Media Player and Multimedia Products - Support - да се гледа dvb-t2 ?
    той е аналогов но с смяна на сафта да рабати на мпег 4

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    78
    #25

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    И къде ще го гледаш този сигнал DVB-T2, в Сърбия ли? Не разбрахте ли, че MPEG-4 няма нищо общо с DVB-T2 тунера?! И как аналогов тунер софтуерно ще стане цифров...?

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #26

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Здравейте, нядявам се, че ще може да задам въпроса си в тази тема. Преди 2 месеца купих този телевизор - Denver LED-1030DVBT 10.1 inch mini TV with USB, card: Amazon.co.uk: Electronics и не бях много наясно тогава с DVB-T формалностите. Телевизорчето общо взето е добро и си заслужава парите, но е с DVB-T2 тунер и въпреки, че има и аналогов тунер, след нова година аналоговото приемане доста се влоши.

    Искам да питам, има ли начин да си платя на някой ТВ техник или да намеря друго техническо решение, за да се смени DVB-T2 тунера с DVB-T mgeg4 такъв? В един друг форум препоръчват това - NEOTION.COM - Converter Module - но телевизорът беше към 300 лв., а сигурно самата карта ще е горе-долу толкова, отделно не знам, дали телевизорът ще има такъв CI слот. Има HDMI, но се използва в кухнята и там няма примерници или кабели, затова искам да го използвам на DVB-T антена, която имам. Честно казано, склонен съм да инвестирам в тунер и смяната му, защото телевизорчето си заслужава определено и ще се използва дълго време, надявам се. Благодаря на включилите се предварително...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #27

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    DVB-T2 не е ли обратно съвместим с DVB-T?

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #28

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Хех, нещо си объркал понятията...
    Ако телевизорчето беше с DVB-T2 тунер, то нямаше да имаш проблем с излъчването в България. DVB-T2 поддържа MPEG 4 компресия и има пълна обратна съвместимост с DVB-T.
    Твоят тунер ако в момента не хващаш излъчваното е DVB-T MPEG 2.
    Тунерите на CI слот може да са решение, но съм чел, че не винаги работят коректно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #29

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Хех, нещо си объркал понятията...
    Ако телевизорчето беше с DVB-T2 тунер, то нямаше да имаш проблем с излъчването в България. DVB-T2 поддържа MPEG 4 компресия и има пълна обратна съвместимост с DVB-T.
    Твоят тунер ако в момента не хващаш излъчваното е DVB-T MPEG 2.
    Тунерите на CI слот може да са решение, но съм чел, че не винаги работят коректно.
    Да, имах предвид DVB-T, не DVB-T2, грешка на изразяването, заради mpeg2. В момента използвам аналоговия му тунер, а на DVB-опцията се хващат около 4 канала (не съм сигурен за точния брой), но ми се изписва неподдържан формат. Иначе изглежда да се хващат доста добре, защото ги засича доста бързо.

    От опит или, ако сте чували, има ли случаи на възможност за смяна на тунер в сервиз? Примерно монтаж на DVB-T+DVB-Т2 тунер едновременно? Не вярвам да не продават такива тунери за части отделно след продажба. Не бих търсил толкова, но аналоговото приемане (особено на bTV) след нова година се развали особено и имам чувството, че е нарочно...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #30

    Отговор: DVB-T MPEG2, MPEG4 и DVB-T2

    Влошаването на аналоговите наистина е нарочно - сменена е поляризацията от хоризонтална на вертикална. За района на София - на бтв и нова, за другите места не знам. Ако си с външна антена, трябва да я завъртиш. И без това и новите цифрови ще са с вертикална поляризация.
    Един външен DVB-T mpeg4 тунер може да се вземе даже и за под 60 лева, така че едва ли има смисъл да се занимава човек с преработка на телевизора, което не съм сигурен и дали е възможно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 10-10-13, 15:10
  2. Продавам приемници за цифрова кабелна телевизия (DVB-C), HD, MPEG4
    От LanceLink във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 07-03-12, 22:36
  3. Crown 32742 DVB-T MPEG4 firmware ??
    От kebappa във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-11, 14:19
  4. Конвертиране от Mpeg2 към Mpeg4
    От zizu във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 06-11-03, 21:55
  5. MPEG2 --> DivX ???
    От krasi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 29-03-03, 21:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе