Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree5Одобрявам

Счупен антенен вход на телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от grid Виж публикацията
    В момента гледам обикновена аналогова кабелна. Те ми предлагат 2 декодера и преминаване към цифрова кабелна срещу 18 месечен договор и увеличение на месечната такса. И ако не взема декодерите, трябва да си ги купя, защото септември ще изключат аналоговия сигнал. И идеята ми е да си ги купя, за да не подписвам договор и септември да гледам с тях цифрова кабелна (предполагам, че техниците ще трябва да направят някакви настройки все пак вкъщи).
    Ако гледаш обикновена аналогова кабелна, тя пак ще си остане такава! Това няма нищо общо с ефирната цифрова. Така че не ти трябва никакъв декодер. Оправи си антенния вход и си готов.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #17

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    В Етрополе съм, кабелната е Оптиспринт. А декодерите са ми необходими, защото телевизорите са ми стари. Иначе, специално ги попитах за телевизорите с вграден цифров тунер и ми казаха, че за тях не е необходимо да плащам за нов тунер или допълнителна такса. До септември има време, но казаха че срока за подписване на договорите и взимане на декодерите е до края на януари. Предполагам, че и след това ще предлагат, но на по-висока цена вече.

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #18

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Виж сега както ти обясни колегата в горния пост цифровизация-та няма нищо общо с твоята кабелна.Ти гледаш аналогова кабелна и след септември тя пак ще си е такава.Не знам какви са ти телевизорите ,но ако са 14 инчови кинескопи -тунера вярно ще е по скъп от самия телевизор.Приемници си заслужава да си купиш само ,ако си със стар модел лсд и искаш да гледаш HD каналите предлагани от твоя оператор.Така или иначе той пак ще предлага пакет от аналогова телевизия.Не знам и каква цена ти искат от там за приемника,моят оператор ми иска 80лв за HD приемник.Няма как да ги получи при положение ,че на пазара има по ниски цени.Виж при някой познат какво получава с този декодер от твоята кабелна и така си прецени дали ти трябва.
    grid одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #19

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    granity, в сайта за цифровизацията пише същото, което казва и Lupus - че промяната не би трябвало да засегне хората, гледащи кабелна телевизия. При това положение вероятно наистина съм се объркал. А и съм се заблудил, понеже кабелната телевизия предлага и цифров пакет.
    Аз, разбира се, не искам цифров пакет и ще продължа да гледам както до сега. Благодаря ви за уточненията и за помощта!

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    @grid,
    Можеш ли да свалиш капака на това TV и да направиш няколко снимки без капак за да се види вътре разположението и къде е стояла буксата? Имам една идея.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #21

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    @grid,
    Можеш ли да свалиш капака на това TV и да направиш няколко снимки без капак за да се види вътре разположението и къде е стояла буксата? Имам една идея.
    Занесох телевизора на един майстор и за двайсетина минути запои буксата. Сега отново предава. Явно проблемът е бил лесно решим. Благодаря ви за съветите, иначе телевизорът щеше да си стой повреден и да събира прах.
    Досега не съм се опитвал да отварям телевизор и за да не повредя нещо, избягвам да пипам.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос за антенен вход
    От владодим във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-12-11, 16:06
  2. Продавам 54` телевизор PANASONIC TX-P54Z11E - със счупен панел
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 01-09-10, 15:04
  3. Счупен LCD телевизор.
    От gameboy във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 19-02-09, 06:59
  4. ТВ-аут на телевизор с антенен вход
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-10-05, 23:00
  5. Свързване на TV-Out с антенен вход - може ли?
    От hihimor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 04-02-05, 09:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе