Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree5Одобрявам

Счупен антенен вход на телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #1

    Счупен антенен вход на телевизор

    Здравейте!

    Днес неволно, счупих антенния вход на телевизора -става въпрос за това:
    nJG2Jdn.jpg
    Където влиза кабела на кабелната телевизия. Телевизора е старичък, марка KTN, 14 инча, не мога да кажа точния модел. Има ли някакъв начин да се поправи изхода? Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Антенният вход е част от тунера....Смяна на тунера от платката или на целият Мейн борд./ трудно ще намериш части.
    Как успя да го счупиш ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #3

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Явно съм дръпнал кабела по-силно и антенния вход също се извади. Не очаквах, че може да се оправи.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Едно време можеха да се запояват.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #5

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    А ако свържа през скарт изхода един тунер - например този: Mini Scart Tuner Dvb-t For Poland - Buy Dvb-t For Poland,Mini Scart Tuner Dvb-t,Tuner Dvb-t Product on Alibaba.com дали ще проработи?
    iwan33 одобрява това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Ами това ми беше и на мен идеята първоначално ,но се въздържах от коментар.Не би трябвало да има проблем дори с най евтиния външен тунер през скарт.Мислех да ти предложа направо да намериш някакъв по евтин и да го ползваш през скарт.
    grid одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #7

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Забравих да спомена, че гледам обикновена аналогова кабелна. Би ли имало проблем с нея? Телевизора взима сигнала от друг и се явява трети във веригата. Също така предполагам, че този тунер ще може да се използва след като въведат цифровизацията, тоест отговаря на стандарта, който ще бъде приет?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #8

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Ще използвам темата на колегата за да попитам и аз нещо. Тунера от коментар #5 може ли да се ползва на по-стар модел LCD TV с цел да може да приема цифрова ефирна телевизия? И ако може, има ли от къде да се закупи подобно устройство в България?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    78
    #9

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Вече по маркетите вкарват декодери, на цени около 60лв, само за ефирна телевизия. Имат SCART изход, HDMI и т.н.... SYNAPS и STRONG като марки.
    iwan33 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Антенния вход може да се запои отново, даже и да е бил запоен директно на платката на тунера от всеки средно грамотен техник! Не отивайте на сложнотии за прости неща!
    grid одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #11

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Lupus, ще потърся майстор, който се занимава с подобни неща и ще го попитам дали може да го запои отново.

    Цитат Първоначално публикувано от dimaldim Виж публикацията
    Вече по маркетите вкарват декодери, на цени около 60лв, само за ефирна телевизия. Имат SCART изход, HDMI и т.н.... SYNAPS и STRONG като марки.
    Понеже имам друг телевизор и за него пак ще ми е необходим приемник, тези декодери, който докарват в техноверигите, защо казваш, че са само за ефирна телевизия. Понеже съм абонат на кабелна телевизия и оттам ми предлагат декодери, но срещу увеличение на месечната такса. Та идеята ми е да си взема от тези декодери и да гледам пред тях цифрова кабелна. Така няма да ми увеличат таксата. Възможно ли е?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #12

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Нещо не си разбрал. Нали кабелната ти предлага каналите, които ще се излъчват цифрово и ефирно. За какво ще ти увеличават тарифата, аи за какво ти е този приемник?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #13

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Нещо не си разбрал. Нали кабелната ти предлага каналите, които ще се излъчват цифрово и ефирно. За какво ще ти увеличават тарифата, аи за какво ти е този приемник?
    В момента гледам обикновена аналогова кабелна. Те ми предлагат 2 декодера и преминаване към цифрова кабелна срещу 18 месечен договор и увеличение на месечната такса. И ако не взема декодерите, трябва да си ги купя, защото септември ще изключат аналоговия сигнал. И идеята ми е да си ги купя, за да не подписвам договор и септември да гледам с тях цифрова кабелна (предполагам, че техниците ще трябва да направят някакви настройки все пак вкъщи).

  17. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #14

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    Първо кажи на коя кабелна си.В моя случай декодерите си ги купих на черно от техниците на кабелната и така избегнах увеличение на таксата.Преди това ползвах прословутия декодер ADB2840 C на Близу .Кабелната ми е некодирана и споменатия модел вършеше работа само ,че взех един декодер на местната кабеларка за проба и видях ,че USB входа му работи като медиа плеър и за запис за разлика от куция софт fiber power на ADB.А и след време ако кодират сигнала е най добре да съм с приемници работещи коректно в тяхната мрежа.Приемника на Близу не е подходящ за всяка кабела особено ако е с новия софтуер.Така,че внимавай с покупката независимо какво те убеждават продавачите.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Счупен антенен вход на телевизор

    За триене!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за антенен вход
    От владодим във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-12-11, 16:06
  2. Продавам 54` телевизор PANASONIC TX-P54Z11E - със счупен панел
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 01-09-10, 15:04
  3. Счупен LCD телевизор.
    От gameboy във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 19-02-09, 06:59
  4. ТВ-аут на телевизор с антенен вход
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-10-05, 23:00
  5. Свързване на TV-Out с антенен вход - може ли?
    От hihimor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 04-02-05, 09:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе