Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Топла, средна или студена настройка на картината?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #16

    Отговор: Топла, средна или студена настройка на картината?

    Сигурно има и други - не съм я преглеждал цялата тема , но в раздела за ЛГ швабите имат доста добри настройки - в крайна сметка пробваш няколко (ако има такива правени с необходимата техника - още по-добре) , като е хубаво да погледаш с дадена настройка известно време и после да може да прецениш реално .

  2.  
     
  3. 357
    357 е офлайн
    Junior Member Аватара на 357
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    24
    #17

    Отговор: Топла, средна или студена настройка на картината?

    Аз също съм на мнение, че е важно на мен да ми хареса картината и не се интересувам от чужди настройки...
    гледам примерно когато предават новините от студиото по различните телевизии да настройвам параметрите, защото според мен там светлината, цветовете са профи-нагласени...
    във филмите картината е обработвана и филтрирана и някои филми, дори и да са нови, са кинематографично направени да изглеждат по-пастелни или "по-стари", например сериала "Дървото на живота"...

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #18

    Отговор: Топла, средна или студена настройка на картината?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Сигурно има и други - не съм я преглеждал цялата тема , но в раздела за ЛГ швабите имат доста добри настройки - в крайна сметка пробваш няколко (ако има такива правени с необходимата техника - още по-добре) , като е хубаво да погледаш с дадена настройка известно време и после да може да прецениш реално .
    Този пост за мен ли се отнася?;-)

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #19

    Отговор: Топла, средна или студена настройка на картината?

    Не , за колегата galacticus с Панасоник-а

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #20

    Отговор: Топла, средна или студена настройка на картината?

    Цитат Първоначално публикувано от galacticus Виж публикацията
    Пределно ми е ясно,че най-вече завизи от предпочитанията на ,,потребителя,,За един ,,потребител,, добри може да са лоши за друг ,,потребител,, но ми се искаше все пак да почна от някъде.Все някой може и да е поуцелил настройките и да има база от която да се почне,Бгаодаря на lazarus18,че си е направил труда да се ,,паразрови,,заради мен.Аз също търсих ,но не открих нощо-затова и попитах,но багодаря все пак
    Нямам предвид предпочитанията на потребителя защото се предполага, че става дума за настройки, постигнати след калибрация с уред. Всичко останало е компромис. Въпроса е, че масово по форумите се качват настройки, правени от аматьори с любителски евтинки уреди, които може само да те объркат.
    Аз имах предвид разлики от използвана различна матрица, различен плеър - дали е BD плеър или от компюттр с някаква видео карта, с някакви кодеци и тн. Разликите може да са значителни.

    Dominator, това дали си на Топла настройка или друга няма отношение дали гледаш през деня или не. Ако в стаята е светло ти трябва повече яркост, която ще постигнеш с увеличение на Контраст и подсветката, но без да пипаш баланса на бялото. Не виждам логика като е светло в стаята да гледаш морави хора каквито са на по-студените режими.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #21

    Отговор: Топла, средна или студена настройка на картината?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Нямам предвид предпочитанията на потребителя защото се предполага, че става дума за настройки, постигнати след калибрация с уред. Всичко останало е компромис. Въпроса е, че масово по форумите се качват настройки, правени от аматьори с любителски евтинки уреди, които може само да те объркат.
    Аз имах предвид разлики от използвана различна матрица, различен плеър - дали е BD плеър или от компюттр с някаква видео карта, с някакви кодеци и тн. Разликите може да са значителни.

    Dominator, това дали си на Топла настройка или друга няма отношение дали гледаш през деня или не. Ако в стаята е светло ти трябва повече яркост, която ще постигнеш с увеличение на Контраст и подсветката, но без да пипаш баланса на бялото. Не виждам логика като е светло в стаята да гледаш морави хора каквито са на по-студените режими.
    Под без да "пипам" баланса на бялото, имаш предвид да не сменям от "топла" на "студена" или "средна" температура, нали? Само още нещо, дали ако си направя два профила на картината и сменям постоянно в първата половина на деня настройките, където само за много осветена стая, когато е слънчева - настройките на подсветката да са високи и така да си минавам от expert 1 на expert 2, като разликата между тях бъде единствено и само по-висока стойност на подсветката и контраста - дали ще вреди на телевизора постоянното превключване?

    Благодаря!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #22

    Отговор: Топла, средна или студена настройка на картината?

    Точно това е идеята. Няма как на дневна светлина и вечер на тъмно да гледаш с едни и същи настройки.
    Разликата между тях ще бъде само в яркостта. И двата ще са на Топъл режим защото това касае най-вече цветовете.
    Нищо няма да му стане на телевизора от постоянната промяна.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #23

    Отговор: Топла, средна или студена настройка на картината?

    Dominator, нищо му няма на тв. То си е като димер на осветлението...За да не си играеш постоянно, може да включиш и светлинния сензор, стига да не е супер чувствителен...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #24

    Отговор: Топла, средна или студена настройка на картината?

    Някой може ли да даде настройки за най-добро бяло и черно на ЕТ5Е серията?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. средна възраст във форума
    От fanta orange във форум Анкети
    Отговори: 41
    Последно: 25-03-17, 07:40
  2. Настройка на картината
    От magic83 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-14, 14:53
  3. Настройка на картината на Samsung 2013 - UEF6XXX серия
    От Dominator във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 22-07-13, 23:21
  4. Апарат за топла и студена вода
    От bright във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 15
    Последно: 18-02-13, 01:16
  5. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 08:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе