Резултати от 1 до 12 от общо 12

Бюджетно LCD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    23
    #1

    Бюджетно LCD

    Здравейте, търси се телевизор Full HD в рамките на 800-900лв. Ще се използва за телевизия, филми и конзола. За филмите смятам да използвам вградения плейър през USB понеже компютъра ми се запъва на HD качество. Бях се насочил към ето това LG - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...G-42LN5400-LED
    Разбрах, обаче че е с 50Hz панел, което не е добре ако искам да го ползвам като монитор или да свързвам конзола.
    Не държа модела да има интернет, 3Д и пр., предпочитам около 40", но за тези пари май няма голям избор. Основно ще се гледат филми през USB и ще се играе на конзола.
    От къде е най-удачно да се пазари такава техника освен познатите ТМ и Зора?

  2.  
     
  3. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Бюджетно LCD

    Според мен, познатите техномагазини нямат реална алтернатива към момента в България.
    Избираш модел, проверяваш цената и условията при които се продава в популярните магазини и го взимаш откъдето е най-добре към момента...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Бюджетно LCD

    Този пост е редактиран от pilot; 29-07-13 в 22:33.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    23
    #4

    Отговор: Бюджетно LCD

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Samsung 40EH6030
    Предпочитам дори да няма 3D.
    Между другото прочетох за този и за LG-то от първия пост, че са 50Hz, а това, че ги пишат 100-200 е софтуер. Няма ли да насича при по-динамичен образ, когато вържа конзолата примерно?
    Другото, което знам е, че ако ще се гледат филми през USB както в моя случай, Samsung имат най-добър плейър. Голяма дилема, а избора е нищожен.

    пп Благодаря за отговорите!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: Бюджетно LCD

    Вземи една флашка с мач + филм и тествай на място. Самсунга мисля, че е с панел 100Хц. Не му знам лага и как ще се представя на игри. За тези пари, трудно ще намериш по-добро, другите модели в този ценови диапазон са с по-големи кусури...
    Този пост е редактиран от pilot; 29-07-13 в 22:34.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    23
    #6

    Отговор: Бюджетно LCD

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Вземи една флашка с мач + филм и тествай на място. Самсунга мисля, че е с панел 100Хц. Не му знам лага и как ще се представя на игри. За тези пари, трудно ще намериш по-добро, другите модели в този ценови диапазон са с по-големи кусури...
    За жалост си много прав. За тези пари няма много варианти. Благодаря за помощта!

    Какво ще кажете за - LG 42LA620S :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria ? Пак ли софтуерно е 200Hz?
    Този пост е редактиран от Pavian; 30-07-13 в 19:06.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Отговор: Бюджетно LCD

    Цитат Първоначално публикувано от Pavian Виж публикацията
    За жалост си много прав. За тези пари няма много варианти. Благодаря за помощта!

    Какво ще кажете за - LG 42LA620S :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria ? Пак ли софтуерно е 200Hz?
    Софтуерно е! Реално е 50Hz...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    23
    #8

    Отговор: Бюджетно LCD

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Софтуерно е! Реално е 50Hz...
    Значи няма нужда да се напъвам за него така и така не държа на 3D и Smart. Утре най-вероятно ще ходя да пробвам на място няколко модела и което ми допадне това ще бъде. Смятам да си кача няколко филмчета на флашка - HD(футболен мач), TVRip и DVDRip. Последните два разбрах, че се доближават най-много до SD сигнала. Картинки направени на Пейнт 1980х1080 в различни цветове ще ми свършат ли работа за проверка на пиксели? Предполагам да, стига да се разпъват на цял екран. Пък за конзолата май ще е каквото сабя покаже.

    Edit: Сега като се поразрових за горния модел видях, че лага му е добър. Кое е по-важно за игри и мачове, където образа е по-динамичен? Херцовете или лага? И в таблиците на темите на отделните марки рядко има графа Input Lag.

    пп Благодаря за помоща отново!
    Този пост е редактиран от Pavian; 30-07-13 в 21:15.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #9

    Отговор: Бюджетно LCD

    Цитат Първоначално публикувано от Pavian Виж публикацията
    Картинки направени на Пейнт 1980х1080 в различни цветове ще ми свършат ли работа за проверка на пиксели? Предполагам да, стига да се разпъват на цял екран.
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%B2%D0%B5.html

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    23
    #10

    Отговор: Бюджетно LCD

    Реших бюджета да набъбне още малко и до 1200лв изкачат следните модели:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40F6400-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...L42ET5E-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...FL5008K-3D-LED
    http://www.technomarket.bg/products/...ic-tx-l42et60e
    Кой е най-удачния вариант? Приоритетите си остават същите - филми през вградения плейър на първо време, спорт и игри на конзола.

    пп Филипса като го гледам е 50Hz и май ще отпадне.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #11

    Отговор: Бюджетно LCD

    Първият от списъка, после е четвъртият..

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    23
    #12

    Отговор: Бюджетно LCD

    ЕТ60Е сега видях, че и той е с 50Hz реална честота. И аз клоня към първия най-много, макар че пък е с 2" по-малък, но не е болка за умиране.
    F6400 в таблицата от темата пише 100Hz реални, а сега чета, че всъщност пак си е 50. Колко е всъщност?
    Този пост е редактиран от Pavian; 02-08-13 в 19:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Nokia X1-00 бюджетно решение с широки възможности
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 09-03-11, 17:50
  2. Съвет за "бюджетно" видео
    От whitefeather във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 03-09-10, 08:28
  3. Отговори: 23
    Последно: 01-06-10, 17:46
  4. Избор на бюджетно домашно кино
    От The^Maniac във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 30
    Последно: 12-08-09, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе