Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Stefan Nedyalkov
  • 1 Post By botev4o

Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    3
    #1

    Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Здравейте,
    Искам да си свържа лаптопа с телевизора и затова си взех кабел VGA to RCA. Взех си този кабел, тъй като моят лаптоп има единствено VGA, а телевизора единственото, което липсва е VGA. Намерих един кабел в иБей и го взех (3M Gold Plated VGA SVGA To 3 RCA YPbPr Component Cable Lead-Fast Delivery | eBay). Свързах го и се опитах да го пусна, но не се получава. Порових се малко в нета и намерих няколко мнения, че това няма как да работи. Ако някой може да ми помогне, ще се радвам. Дали пропускам да направя нещо, за да работи този кабел или наистина няма как да стане по този начин. Ако не става по този начин, кажете ми как ще стане, за да знам какво да направя. Телевизорът ми е Самсунг UE40F6400. Това е схемата на телевизора.IMG.jpg
    Благодаря предварително.
    Smash одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Докъде стигна със свързването?

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Ами до никъде. За това търся помощ тук. Дали изобщо е възможно да се свърже по този начин. Гледах видео в ютуб, където показваха че с този кабел не става.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #4

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Май ти трябва нещо което конвертира сигнала. Нещо такова
    HDTV Converter PC VGA D Sub to HDMI Workable with 60" LCD LED TV | eBay
    Скъпи са обаче и в дх няма евтини HDTV converter - Free Shipping - DX
    Като ще даваш 50+ лева ... май по-добре да си вземеш някакъв андроид плеър (зависи каква е целта на занятието)

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    В кои букси го включваш?

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Много благодаря за отговорите. Варианта с конвертора го разбрах, но и аз мисля че не си заслужава пари за това. На другия въпрос, къде ги свъезвам: от лаптопа (във ВГА) в Компонента на видеото на телевизора (зелен, син и червен кабел). Аудиото отделно го свързах от изхода за слушалки на лаптопа до аудио входа на телевизора в компонента. Нито звук, нито картина. Какво ли не пробвах и нестава. Правил съм го със старото ЛСД в БГ, но там е ВГА към ВГА и няма проблем. Вместо да се ядосвам, мисля да си вземя нов компютър и да си реша проблема. И все пак ако някой има идея как да проработи това, бих пробвал.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #7

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Трябва видеокартата на лаптопа да поддържа VGA to Component или RCA. Много малко карти обаче го поддържат. Затова най-вероятно ще ти трябва конвертор. Гледал съм втора употреба за 30-40-ина лева.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #8

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Току-що свързах новия ми VGA-към-HDMI преобразувател и всичко заспа на 6. В последните седмици пробвах няколко други подобни преобразувателя и при всичките имаше проблеми с възпроизвеждането на картината (пробвано на 3 телевизора от различни марки, т.е. проблемът не е бил в тях). Най-общо казано, предишните преобразуватели "отказваха" да разпознаят изходното у-во и не можеха да изкарат Full HD картина (1920x1080, 60Hz), а вместо това подаваха сигнал 1600х900, 1366х768, 1280х720, 800х600 и т.н., въпреки, че всичките бяха рекламирани като 1080p. Сега използвам ето този модел на Estillo, показан по-долу на снимките и на адреса в Smartshopping, откъдето поръчах преобразувателя (снимката в каталога на магазина е грешна, показвайки старият, по-голям модел). Приятно изненадан бях и от това, че за разлика от някои от другите пробвани модели, този пребразувател не изисква първо да включваш захранването и едва след това телевизора (в противен случай отказваха изобщо да предават картина). Сега няма значение кое се включва първо - пробвах всякакви варианти и си работят идеално от раз. Преобразувателят може да черпи ток по два начина - или посредством USB кабел, или със зарядно 5 волта (не е включено в комплекта). За звука също има няколко възможности - цифров SPDIF, стандартен 3,5 мм жак или audio L/R (с включен в комплекта малък преходник за последното). Има и копче, чрез което се превключва между двата вида звуков сигнал. Въобще, този преобвазувател е единственият толкова богат откъм възможности, който съм пробвал досега. Като за 60 лева е идеално решение за хората, които нямат друга алтернатива за връзка към телевизор, притежаващ единствено HDMI входове (почти всички нови тв са така тази година).

    Друго важно нещо, което е редно да отбележа - изключително доволен съм от обслужването на Smartshopping (не им правя реклама, просто си е самата истина). В два поредни дни неколкократно получих предварителни телефонни обаждания с цел да ми обяснят подробно точно какви входове и изходи има преобразувателя, какви неща включва комплектът, както и това, че няма проблем да върна стоката за тяхна сметка, ако не съм доволен от нея. Това беше и единственият преобразувател, към който е приложена и гаранционна карта. От останалите магазини, от които поръчвах предишните модели, които после връщах обратно, НЕ прилагаха гаранционна карта с оправданието, че касовата бележка я замества. За в бъдеще отново ще пазарувам оттам, ако ми се наложи да взимам нещо друго. На фона на някои други нетолкова добри като обслужване интернет магазини, с които съм имал опит преди, това веднага прави впечатление. Ето така се печелят клиенти!

    Това са и обещаните снимки, като връзката е осъществена към телевизор Panasonic TX-L42ET60E:

    Estillo VGA TO HDMI Конвертор 1080P ( подходящ за компютри без HDMI изход)
    Estillo VGA TO HDMI Конвертор 1080P ( подходящ за компютри без HDMI изход) - SmartShopping.bg - умният начин да пазаруваш онлайн

    http://imageshack.us/a/img853/7179/vsmh.jpg
    http://imageshack.us/a/img15/5310/m7nk.jpg
    http://imageshack.us/a/img542/1806/6ij7.jpg
    http://imageshack.us/a/img594/9833/7hx9.jpg
    http://imageshack.us/a/img845/5280/zzxc.jpg
    http://imageshack.us/a/img5/3306/o07e.jpg
    http://imageshack.us/a/img534/6171/qyus.jpg
    http://imageshack.us/a/img834/9527/7ejh.jpg
    Този пост е редактиран от botev4o; 30-12-13 в 19:33.
    jonov одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #9

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Открих една особеност на моя преобразувател (или телевизор). За да се показва картината 1:1, първо трябва да са включени и телевизорът, и щайгата, а едва след тях VGA-към-HDMI преобразувателя (захранващият USB кабел към PC, или допълнително закупено захранване към ел.мрежата). Ако първо се включи сигнала на преобразувателя и едва след него се включи и телевизора, тогава картината се измества с 1 пиксел наляво, т.е. първата отвесна ивица от 1 пиксел не се вижда, а отдясно на екрана се появява 1 пиксел отвесна черна ивица. "Проблемът" се решава лесно и бързо - изважда се USB кабелът, телевизорът се изключва за миг, USB кабелът отново се вкарва и съответно телевизорът се включва повторно. Важно - в такъв случай не вадете HDMI кабела, а USB кабела, понеже целта е да миг да се прекъсне захранването към преобразувателя, а не да сигнала на картината при включен преобразувател. Това изместване с 1 пиксел, появяващо се ако не включа първо телевизора, го има само при Panasonic TX-L42ET60E. Но вече свикнах да го пускам първо него и всичко е наред. При LG 37LD450 никога няма такова изместване на картината с 1 пиксел - там винаги всичко е 1:1, независимо кое устройство включам първо. Явно има значение и марката телевизор.

    Потвърждавам и думите от горното си мнение - преобразувателят предава картината без загуба на качество и без забавяне (пробвах с резки движения да усетя забавяне, но сигналът е светкавичен).

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #10

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Добре де, ако си пусна от онези филми, дето са по 20-30GB (mkv-файлове) с Full HD картина от компа към 46" телевизор през този VGA към HDMI преобразувател ще има ли загуба на качество на картината, или ще е все едно си с HDMI - HDMI връзка ???
    Чудя се понеже и моя комп е стар вече и има само VGA порт.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #11

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Дори и да е малко по-лошо качеството, това ти е най-евтината алтернатива.

    При компресия и конвертиране, винаги ще има загуба на качеството. Друг е въпроса, дали самия ти ще я видиш.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Цитат Първоначално публикувано от bg_inferno Виж публикацията
    Добре де, ако си пусна от онези филми, дето са по 20-30GB (mkv-файлове) с Full HD картина от компа към 46" телевизор през този VGA към HDMI преобразувател ще има ли загуба на качество на картината, или ще е все едно си с HDMI - HDMI връзка ???
    Чудя се понеже и моя комп е стар вече и има само VGA порт.
    Този конвертор се използва за да си пуснеш НЯКАКЪВ сигнал от аналоговия VGA към цифровия HDMI. Като искаш качество и 3D си вземаш един плеър Mede8er Media player MED600X3D High Definition 3D - без диск
    и един HDMI кабел 1.4 а после ако искаш може да си четеш файловете и от компютъра/лаптопа (плеъра може да ги чете от диска на лаптопа ти)...

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #13

    Отговор: Свързване на лаптоп с телевизор (VGA to RCA, S-Card or HDMI)

    Цитат Първоначално публикувано от bg_inferno Виж публикацията
    Добре де, ако си пусна от онези филми, дето са по 20-30GB (mkv-файлове) с Full HD картина от компа към 46" телевизор през този VGA към HDMI преобразувател ще има ли загуба на качество на картината, или ще е все едно си с HDMI - HDMI връзка ???
    Чудя се понеже и моя комп е стар вече и има само VGA порт.
    Колега, занимавам се с графика и за мен е много важно да виждам пълната палитра от цветове, правилно цветопредаване, плавни преливки при светлосенките и отчетливост на тънките детайли (текст, линии и т.н.), така че специално за загуба на качеството следях усилено още при доставката на преобразувателя. След толкова продължително вече използване, мога да кажа напълно сигурно, че или загуба на качество въобще няма, или такова просто не може да се усети дори и от моето много наблюдателно и придирчиво око. Можеш да бъдеш напълно спокоен, че ако вземеш същият модел VGA-към-HDMI преобразувател като моя (виж на качените по-горе снимки), няма да имаш никакви грижи откъм качеството на картината. С други модели преди това имах най-различни ядове, но точно посоченият от мен модел се справя отлично със задачата, за която е създаден и го препоръчвам на всички, които имат нужда от такова устройство. Само се убеди, че телевизорът ти поддържа режим "Pixel direct", "PC" или аналогична функция за съответната марка телевизори, която изключва всичките "подобрители" на картината на телевизора и предава пикселите 1:1 спрямо източника, от който идва сигнала (ако нямаш такъв режим, пробвай тогава режим "Игра" или "24 кадъра" - те също изключват "подобрителите"). В противен случай има съвсем леко забавяне на сигнала (20-30 мс, не се увещат при гледане на филм, а само при бързи игри) и едва доловимо замазване на пикселите, идващо от намесата на телевизора, който се опитва да "подобри" картината.

    Колкото до триизмерните филми, все още не съм имал възможността да пробвам как преобразувателят се справя с такива, понеже не съм отявлен киноман, нито искам да си вредя на очите с гледането на триизмерни филми. По данни на производителя се поддържа стандарт "HDMI 1.4", какъвто е необходим за предаване на триизмерна картина. Сега тъкмо пуснах няколко FullHD 3D филмчета в YouTube и всичко си е триизмерно, както трябва да бъде. Моделът и в това отношение се справя безупречно. Нямам идея какво ще е положението, ако се предава огромен поток информация, какъвто е при триизмерните Blu-ray филми. А и тук повече зависи, дали самият стандарт VGA може да се справи с такъв поток. За филмчетата в YouTube няма проблеми, но те там по принцип са оптимизирани да вървят леко по интернет.
    Този пост е редактиран от botev4o; 29-01-14 в 15:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за свързване на лаптоп към телевизор
    От mastersku във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 17-04-14, 14:33
  2. Свързване на лаптоп без HDMI към LCD телевизор
    От chefobg във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 21-07-12, 01:29
  3. Свързване на телевизор, домашно кино и лаптоп.
    От омегаджията във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-11, 08:46
  4. Отговори: 3
    Последно: 17-12-11, 08:52
  5. Свързване на телевизор с лаптоп
    От may във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 04-11-09, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе