Резултати от 1 до 7 от общо 7

Как да си купя нов телевизор?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #1

    Как да си купя нов телевизор?!?

    Здрасти на всички. Първо преди първия ми пост да благодаря на всички за този форум - най-полезният в бг след този
    на бг-мама може би.. (майтап нали..)


    Малко да ви отегча и помоля за съвет относно моята дилема с избора на телевизор. Така:


    Отидох в магазина да видя така рекламирания и препоръчан от приятел PHILIPS 42PFL5008K (1150лв). Естествено, както
    можеше да се очаква се оказа, че на живо е съвсем различно. Момчето в магазина ми препоръча за тези пари да
    взема PANASONIC TX-L42ET60E (1180). Хареса ми много повече и като дизайн, и като картина.Прибрах се, разцъках из
    нета и видях, че няма PVR - нещо, на което държа като функция... Отидох пак в магазина да разгледам тези два модела
    - LG 42LA691S (1250лв) и PHILIPS 42PFL6008K (1300лв). Харесах втория повече и с идеята, че го взимам поисках
    дистанционно да го разгледам...с една дума - бавно, с две - ужасно бавно. Всички philips-и били така каза
    разбиращото момче, въпреки че до тоя Philips имаше един за 900лв, който не беше толкова бавен. Както и да е.
    Прибрах се пак да си разглеждам. Попаднах на много препоръки, тук във форума, за SAMSUNG UE-40F6400(1180лв). Викам
    си майната им на 2-та инча за разстояние от три метра, което е при мен и отидох в магазина...Там отново сравнявайки
    LG 42LA691S (1250лв) с SAMSUNG UE-40F6400(1180лв) реших, за да не се чудя 40 или 42 инча, да си взема по-голям.
    Гениално решение наистина, но отново без идея точно кой. Сега съм се спрял на LG 47LA691S(1500лв) или PANASONIC
    TX-L47ET50E(1400лв). Като цяло и двамата имат функциите, които търся, като ме притеснява от една страна тъпото
    дистанционно на LG-то и бявния му процесор, за който прочетох тук във форума, а от друга ниския контраст на
    Panasonica, това че няма очила в комплекта и това че е модел от миналата година...

    Та, съвети?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #2

    Отговор: Как да си купя нов телевизор?!?

    и аз се чудя от много време. за съжаление нямам наблюдение над пазара и ТиВи технологиите. съвета ми е с нищожна стойност, въпреки всичко си мисля че се движиш в добра посока :

    избери още по-голям!!!

    един приятел си взе не 32 за какъвто беше тръгнал, а 42 - отряза секциите за да го вкара, сега е щастлив човек.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3

    Отговор: Как да си купя нов телевизор?!?

    ET50 е миналогодишния модел - гледай 47ЕТ60 - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...47ET60E-3D-LED
    В момента най-изгодно е да се купува Панасоник , ЛГ или Филипс ( с Амбилайт) понеже са с 5 год. гаранция , така че гледай 47LA6.. , 47PFL6008 или 47ЕТ60 , с малко отгоре е 46F6400 (и аз лично бих избрал него) , но е без 5 год. гаранция , което си е 200лв отгоре ...

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Как да си купя нов телевизор?!?

    Ако си решил да гледаш филми от флашка или хард диск, имай предвид че Панасоник имат ужасни субтитри - дребни, бели , без никакъв кант и възможност за корекция. Гледането на 3Д пo DLNA със субтитри също е "проблемно".
    Добри в това отношение са Самсунг и ЛГ.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #5

    Отговор: Как да си купя нов телевизор?!?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ET50 е миналогодишния модел - гледай 47ЕТ60
    Май питащия го предпочете заради ПВР-а, аз тази функция не съм имал желание да я пробвам никога, но аз пък и рядко гледам телевизия

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #6

    Отговор: Как да си купя нов телевизор?!?


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #7

    Отговор: Как да си купя нов телевизор?!?

    Благодаря на всички за съветите.
    Така като гледам SAMSUNG UE-46F6400 би трябвало да е правилният избор.
    И все пак да попитам, ако някой има впечатления - наистина ли LG 47LA691S е толкова бавен, както прочетох някъде тук във форума?
    Цитат: "LG LA691S - голям минус е бавният процесор, След 1 седмица разучаване, стигнах до заключението че за ползването на Смарт функциите е нужно човек да се зареди с голямо търпение.
    Процесора е толкова бавен че по някога основни функции като смяна на канал или усилване/намаляне на звука могат да се окажат трудни (забавяне около 5-10сек)
    Браузването е отврат, Опитах се да пусна тест на и-нета в speedtest.net но след като чаках 10 мин нищо не се случи.
    Много често след затваряне на някое смарт приложение, телевизора увисва не приема команди.
    Големи филми през длна се гледат трудно някои невъзможно, размери над 10ГБ ( добре че имам мрежови стрийм плеър)

    Най вероятно смарт функциите няма да ги използвам защото търпението ми е ограничено."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 37
    Последно: 15-11-14, 14:26
  2. Какъв LED телевизор да купя?
    От Daniel Sotirov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 19-12-12, 16:06
  3. Отговори: 46
    Последно: 02-02-12, 21:03
  4. Kakво DVD да си купя ?
    От lightmaster във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 16-04-08, 00:50
  5. Отговори: 3
    Последно: 03-10-07, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе