Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #1

    Question Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    Здравейте колеги. Иска ми се да се обурудвам с нов TV. Чел съм почти всички подфоруми и теми, но поради огромното изобилие от модели съм леко объркан и имам нужда от съвет.
    Търси се машинка с максимално голям диагонал и качество на изображението. На функции и 3D не държа. Ще се гледат предимно Blue Ray филми и то вечер, но през деня за няколко часа ще гледаме и HD телевизия към която нямаме особени претенции. От време на време вероятно ще закачам лаптопа и Ps3/4. Телевизора ще се монтира в хол, срещу голям прозорец с плътни регулируеми щори. Ще се гледа от около 3.70 м.
    Занимавам се с видео от години и имам тренирано око за дребните недостатъци в картината. Най ме дразни доловимото трептене при някои модели.

    Ще се радвам да ме насочите към няколко модела които да ида да видя на живо и да избера между тях.

    Бюджета е около 1500-1700 лв, като може да скочи до 2000 ако модела си струва. Надолу може също

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми


  4. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #3

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми


  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #4

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми


  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    Аз си взех вчера проектор за този бюджет и екран за още малко - за филми но трябва да е тъмно... Ако това не ти е проблем затъмняването - помисли си и за този вариант!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    грешка...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #7

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    И преди да пусна темата окото ми се беше спряло на Sony KDL 50W685, но след като разгледах предложенията ви, се замислям за седмата серия на тошиба, но по големия диагонал от предложения, а именно Toshiba 58L7365. Какво бихте ме посъветвали относно тези два модела чисто технически спрямо един друг. Чак толкова по добро ли е сонито че да се лиша от 20 сантиметра диагонал? По какво сонито превъзхожда тошибата или пак плащаме няколко стотин лева за име? Иначе утре смятам да ги видя на живо кой как предава и дали бих уловил някакво трептене на иначе двата 100 херцови модела.
    За филми съм наясно че плазмата е истината, но тъй като няма да го ползвам само аз, ще ми е трудно да обяснявам за продължителното гледане на лога и т.н. , така че в името на това да си спестя ядове, ще жертвам по-добрата картина при кино.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    дългото гледане на лога трябва да се избягва главно по време на разработването, след това опасността е пренебрежимо малка - за плазмите на панасоник

    иначе в горния си, грешния, пост, бях дал линк към една 55" плазма на самсунг за 1700 лв, но после си казах, че нищо не може да оправдае притежаването на самсунг, пък било то и на половината цена на панасоник

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #9

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    @forpass,

    Щом не държиш на 3D функцията, можеш да се насочиш и към SONY KDL-50W656.

    Toshiba-та също ми изглежда оферта, макар че аз лично я избягвам тази марка. Ето едно ревю за да се ориентираш, какво можеш да очакваш от модела -----> Toshiba L7365 (58L7365D) 3D LED Television Review | AVForums

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #10

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    @forpass,

    Щом не държиш на 3D функцията, можеш да се насочиш и към SONY KDL-50W656.

    Toshiba-та също ми изглежда оферта, макар че аз лично я избягвам тази марка. Ето едно ревю за да се ориентираш, какво можеш да очакваш от модела -----> Toshiba L7365 (58L7365D) 3D LED Television Review | AVForums
    И аз не ги харесвах Тошибите доскоро , но новите им за 2013 модели са друга работа . Но за всеки си има по нещо на пазара .

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #11

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    дългото гледане на лога трябва да се избягва главно по време на разработването, след това опасността е пренебрежимо малка - за плазмите на панасоник
    Блажени са вярващите.
    Познай кой канал са гледали у дома, за да мога /като се прибера/ да релаксирам с концерт на любимата банда AC/DC "по" Discovery Channel?
    Телевизора е доволно разработена плазма на две години, а питанката ми е риторична, of course!

    Тези подвижни ленти може и да помагат, ама кой ще ги чака. Няколко часа с рок архива във Full HD и "проблема" се елиминира. Засега!

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    на моята не се наблюдават проблеми, камо ли видимо лого при смяна

    е, не знам какво би било след 8-10 часа един и същи канал, но който е възнамерявал да гледа турски сериали, да не си е взимал плазма пък

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #13

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    Пак казвам, оценявам качествата на плазмата, но предпочитам да пропусна, имайки предвид доста честото гледане от сутрин до вечер на един тв канал Така че опцията остава LCD.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    24
    #14

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    Колеги благодаря за предложенията. Всъщност се спрях на Sony KDL-50W656 като доплатих за 5 годишна гаранция Стойката за ТВ която идва с телевизора става и за стена. Притесняваше ме че няма да е стабилна като стандартните стойки, а се оказа че си е удачно измислена и държи доста стабилно към стената.
    Единственото нещо което намирам като недостатък е че вечер при пълен мрак в стаята, като пусна тъмно сив или черен фон на целия екран и увелича яркостта и контраста близо до максималните стойности на телевизора, забелязвам неравномерна подсветка (целия екран е сравнително тъмен, само дясната част 1/3 свети малко, но видимо по интензивно от другата част на дисплия). Четейки доста из форума, разбирам че това си е характерно за ЛЕД технологията, реално това трябва ли да ме притеснява, или да не си вкарвам филми

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: Избор на TV до 1700 лв предимно за филми

    А каква е идеята да се увеличат до макс. яркостта и контраста?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Предимно за охлаждане кой модел да избера?
    От bybeep във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-13, 13:21
  2. Избор на климатик предимно за охлаждане
    От JKanchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 15-08-10, 10:56
  3. Избор за дъно и процесор предимно за НД филми
    От vanhallen във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-09, 11:59
  4. Въпрос предимно към Молов ама и останалите
    От Blade™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 04-02-04, 12:50
  5. Celeron 1700 vs XP Palomino 1700
    От momchilcha във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 21
    Последно: 28-02-03, 17:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе