Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Braikoff

Защо 3D телевизорът ми не разпознава 3D филм ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #1

    Защо 3D телевизорът ми не разпознава 3D филм ?!

    Здравейте, четох всякакви теми по този въпрос, но не намерих отговор и се надявах вие да ми помогнете.
    Купих си 3D телевизор от Samsung с "активно 3D" модел от сериите 6300(ако не се лъжа). Телевизорът е много хубав, но когато си свалих един филм, от замунда, на флашката, телевизорът не разпозна филма че е 3D и не изпрати сигнал към очилата. Казаха ми, че е от формата на филма (в случая .mkv). Това ли е проблема и ако не/да какво да направя по въпроса.
    Благодаря !

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Защо 3D телевизорът ми не разпознава 3D филм ?!

    Дай линк какво си свалил от замунда. По-принцип ако филма е 3Д, когато го пуснеш ще ти даде два образа един до друг или един върху друг, след което от дистанционното натискаш бутона 3Д и избираш образите дали са един до друг или един върху друг и телевиозора ще ги смеси автоматично. После (ако до сега не си го правил) си "запознаваш" очилата със телевизора (това можеш да го видиш в инструкциите) и след това се наслаждаваш на филма (съвет, търси по-големи като обем рипове за по-добро качество).

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Защо 3D телевизорът ми не разпознава 3D филм ?!

    Свалих Последен изход 4 (1,37GB), защото флашката ми е 4 GB. Не мога да ти сложа линк, дава ми някаква грешка

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Защо 3D телевизорът ми не разпознава 3D филм ?!

    1.37 гигабайта няма как да е 3Д филм. Ще си търсиш по-голяма флашка ми се струва (3д филмите обикновено са над 6-8 гигабайта)

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Защо 3D телевизорът ми не разпознава 3D филм ?!

    Благодаря

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    69
    #6

    Отговор: Защо 3D телевизорът ми не разпознава 3D филм ?!

    Така се получава и когато тв-то не може да разпознава всички видове и трябва да се провери кои са за твоя модел и да ги трансформираш.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Защо 3D телевизорът ми не разпознава 3D филм ?!

    divmaniak, ти 3D филм с големина 1.37GB виждал ли си (не се заяждам, просто няма как с такава големина филма да е 3D, без значение дали е Over/Under или Side by Side ) ? Единственият начин да изкараш 3Д от филм с такъв обем е конверсия от 2D към 3D (ако ти го позволява ТВ-то)

  10. Junior Member Аватара на Braikoff
    Тук е от
    Dec 2006
    Живее в
    Русе
    Мнения
    29
    #8

    Отговор: Защо 3D телевизорът ми не разпознава 3D филм ?!

    За да разпознае ТВ-то 3Д сигнала, трябва филмът да е 3D BluRay и видеокартата ти да поддържа 3Д. Включва се в режим Stereoscopic. За файлове с хоризонтално и вертикално разделяне на картината (Over/Under и Side by Side), 3Д-то се пуска от принудително от дистанционното. При мен поне е така.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    divmaniak, ти 3D филм с големина 1.37GB виждал ли си (не се заяждам, просто няма как с такава големина филма да е 3D, без значение дали е Over/Under или Side by Side ) ? Единственият начин да изкараш 3Д от филм с такъв обем е конверсия от 2D към 3D (ако ти го позволява ТВ-то)
    Има и с такава големина, но как да ги гледаш с това качество - за какво ти е 3Д, като ти дори картина като хората нямаш. Най-добре е BluRay.
    stenly одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    144
    #9

    Отговор: Защо 3D телевизорът ми не разпознава 3D филм ?!

    Цитат Първоначално публикувано от Braikoff Виж публикацията
    За да разпознае ТВ-то 3Д сигнала, трябва филмът да е 3D BluRay и видеокартата ти да поддържа 3Д. Включва се в режим Stereoscopic. За файлове с хоризонтално и вертикално разделяне на картината (Over/Under и Side by Side), 3Д-то се пуска от принудително от дистанционното. При мен поне е така.

    - - - - - - - - - -


    Има и с такава големина, но как да ги гледаш с това качество - за какво ти е 3Д, като ти дори картина като хората нямаш. Най-добре е BluRay.
    Ето: Home - YIFY Torrents
    Не знам какви са алгоритмите при обработката на филмите, но качеството с оглед на обема е прекрасно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-01-13, 16:03
  2. SE w300I не се разпознава от PC
    От ilhanbg във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 19-02-10, 21:17
  3. Защо не разпознава картата фотоапарата
    От emil2564 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-10, 22:35
  4. Дата липсва при прехвърляне на филм от mini dv ?! Защо !
    От marcam във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 29-05-09, 10:35
  5. Дъно не разпознава 2GB RAM
    От sclera_bg във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 18-02-05, 01:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе