Страница 20 от 113 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 1685
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #286

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Аз съм и с плазма 65ST60 и с два LGOLED55B7 и B6.. Класирам ги както съм ги изброил от 1-2-3, но гледам главно филми 1080p и рядко 2160p..рядко спорт и телевизия и игри нула..

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Колега ,не съм имал плазма и сигурно е топ качество,но по времето когато мислех вече започна да се говори за UHD и така.Но всъщност ги спряха заради потреблението.Не мога да намеря в ds данни и ако знаеш може да кажеш.И трябва да се има впредвид,че ако прибавим hdr не знам колко% отгоре,пък и вече 75'' не стигат(на някои)....
    Въпроса го задавам не задруго(кефа цена няма и след като ти е кеф няма аз да ти давам акъл)ама в темите за климатици се раздухват цифри от извънземни perpetuum mobile.
    И да не се объркаш да ги пуснеш там,защото не знам пари за бодигард от къде ще търсим

    И към Светлъо като ги прочете да види ''колко ми харчи климатика'' и какви спорове са,защото и той съжалява,ама това е.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #287

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    хора я кажете дали си заслужава LG C8 oled 55" за 2700 лв добре ли е има намаления ше фана да поръчам изкушавам се ; )

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    13
    #288

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здр. на всички от доста време чета форума и имам въпроси относно избор на телевизор и не знам къде да го постна. Бюджет до 3000 лв 55/65" , Ще се гледа нормална телевизия от булсатком, също така филми от компютър през hdmi, искам да има добра картина за мачове от шампионската лига. Не ме интересуват смарт функции или операционна система каквато ще да е, единственото което ме интересува е да има хубави цветове! За сега съм се спрял на тези 2 модела Единия е LG B8 OLED , другия е SONY XF9005 . Какво ще кажете за тези двата кой ще има по-добри и живи цветове ? Ако може като проценти да ми кажете кой си заслужава повече. Или предложете други. Наистина не мога да избера така че помагайте със съвети.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #289

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    За мен OLED TV в момента като контраст и цветопредаване няма конкуренция.
    От месец и половина гледам филми на Panasonic 65 FZ 800 и мога да кажа , че картината се доближава максимално
    до истинското кинопреживяване.
    Отбелязвам ,че телевизорът е вече на 200 часа и няма никакви отпечатъци ,екрана е абсолютно черен.
    Филмите се гледат в оригинален киноформат 21:9,субтитрите първите 100 часа ги качвах нагоре / да не са в черната лента/ сега вече не.
    Достатъчно е след един филм да се погледа малко телевизия на пълен екран и орбитален пиксел да е включен за предпазване от отпечатване.
    Системата за подръжка на панела съм я включвал ръчно един път ,автоматично явно се включва на определен период от време.
    Тряба да се внимава при статични изображения , например игри и ползване за монитор на компютър.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    13
    #290

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ако се гледа нормална телевизия, примерно 1 час бтв, 1 час, нова 1 час, диема спорт, max sport, btv action, може ли да стане burn in и ако да след колко време се случва това нещо и как да се предпазя евентуално ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #291

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз съм с въпросния Олед колега и при мен няма нищо засега. Телевизора работи вечер по 6 часа, а събота и неделя и по 10 часа. Гледам основно изброените от теб телевизии и както казах не съм забелязал нищо по екрана. Не съжалявам и секунда за избора си, защото където и да отида на гости всичко ми бледнее и се уверявам колко съм бил прав в избора си. Успех
    Loreti одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #292

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    В момента цените на OLED телевизорите модели 2018 са на възможно най-ниско ниво.
    Сега е момента да се купи нещо качествено и изгодно , след март идват новите модели.
    Може би една идея по-добри, но цените съм сигурен ,че ще са доста високи /ще паднат чак след година/.
    Моят съвет при покупката е задължително да е запечатан и проверка на брояча за времето ,което е работил да е 0.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #293

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Как може да се провери брояча за времето през който тв е работил къде е това нещо ?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #294

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    Как може да се провери брояча за времето през който тв е работил къде е това нещо ?
    И само на ОЛЕД телевизорите ли може или може и на останалите ?

  12. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #295

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    За андроид телевизори Sony, настройки-приложения-com.sony.dtv.serviceinformation Отваря се приложението.
    Този пост е редактиран от felipe; 26-02-19 в 14:09.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #296

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    За Panasonic FZ800 - Меню > Помощ > Системна иформация > Статус 4 - първите 5 цифри показват часовете на работа ,следващите 7 цифри броят на включванията.
    При нов телевизор всички цифри трябва да са нули.
    При връщане на фабрични настройки не знам дали се нулира брояча.
    Христослав или някой запознат ако може да каже!
    Преди години този брояч беше в системното меню на старите плазми ,при ST60 2013г. го има и
    в потребителското , но е само с 4 цифри. При мен сега е застинал на 9999, направи тези часове за 4 години.
    Този пост е редактиран от Loreti; 26-02-19 в 14:07.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #297

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    а бе не за андроид за OLED говорим значи LG има ли си system information или трябва да се влиза в сервизно меню

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    77
    #298

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    За андроид телевизори Sony, настройки-приложения-com.sony.dtv.serviceinformation Отваря се приложението.
    За PHILIPS с андроид има ли такова приложение?Модела е PHILIPS 50PUS7363.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    13
    #299

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Някой който притежава ОЛЕД може ли да каже нещо по въпроса как стоят нещата с филми 24 кадъра в секунда, има ли stuttering или някакво забиване? Защото четох че има такъв проблем. Времето за реакция на ОЛЕД било 0 и се получавало stuttering от 40 милисекунди, когато се пусне видео с нисък frame rate и това правило гледането на филми или футбол много кофти. Това вярно ли е ?

  18. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #300

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не съм забелязал да има някакъв проблем при гледане на филми с 24 / 23.976 fps. Снощи и някакъв футболен мач гледахме с приятели... и няма проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 113 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе