Страница 21 от 112 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    68
    #301

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    За андроид телевизори Sony, настройки-приложения-com.sony.dtv.serviceinformation Отваря се приложението.
    Аз това приложение не можах да го отворя, намерих опция "принудително спиране", но не и как се отваря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #302

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Гледането на филми и спорт е най-добро на олед.
    Ако stuttering-a при ниски fps те дразни, пускаш motion interpolation-а и всичко е супер.
    Този пост е редактиран от SteFanoV29; 28-02-19 в 14:25.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    13
    #303

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да де, обаче ако се пусне trumotion, тогава се получава soap opera effect и в повечето ревюта, които чета препоръчват да се изключи това и de-judder , de-blur да бъде оставено на 0 .

    https://www.reddit.com/r/OLED/commen...ew_lg_oled_c8/
    Този пост е редактиран от Ensiferum; 28-02-19 в 14:16.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #304

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Едното за сметка на другото. Можеш да си ги настроиш така нещата, че за теб да си е перфе.
    Според мен едва ли ще го забележиш stuttering-a, всички тв-та го имат, просто при олед-а е малко по-видим.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #305

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз това с burn in го разбирам по следния начин начи ако се гледа дълго време съдържание със статични елементи на екрана, не се мърдат примерно логото на телевизия или health bar в някоя игра или ако се ползва като десктоп и т н а останалите елементи се мърдат това причинява неравномерно остаряване на пикселите
    тоест тия пиксели които се движат остаряват по-бързо а тези които са в статично положение остаряват по-бавно и след дълго време ако гледаш една и съща телевизия няколко месеца логото остарява неравномерно спрямо другите пиксели дето има движение и от тази разлика в износването на пикселите се получава burn in който за разлика от retention не изчезва с времето
    има един тест от rtings.com там пускат по 20 часа на ден тв тва е екстремен случай и най-очевиден е burn in при гледане на cnn телевизия на максимална яркост и по-малко при игри или други работи


    https://www.youtube.com/watch?v=nOcLasaRCzY&t=147s

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #306

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    И това всичкото е едно изречение, без главни букви и точки?
    Frost и TheSNOW харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #307

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    И това всичкото е едно изречение, без главни букви и точки?
    мързи ме да слагам препинателни знаци

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #308

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    За Sony с Android
    The easiest way to find out the operating time of the TV
    Go to the application menu, find - com.sony.dtv.serviceinformation click open

    Цитат Първоначално публикувано от Loreti Виж публикацията
    За Panasonic FZ800 - Меню > Помощ > Системна иформация > Статус 4 - първите 5 цифри показват часовете на работа ,следващите 7 цифри броят на включванията.
    При нов телевизор всички цифри трябва да са нули.
    При връщане на фабрични настройки не знам дали се нулира брояча.
    Христослав или някой запознат ако може да каже!
    Преди години този брояч беше в системното меню на старите плазми ,при ST60 2013г. го има и00
    в потребителското , но е само с 4 цифри. При мен сега е застинал на 9999, направи тези часове за 4 години.
    я дай снимка от менюто със статусите на FZ800.
    а ако имаш и от сервизното ще стане супер

  11. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #309

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    "Go to the application menu, find - com.sony.dtv.serviceinformation click open"

    На няколко места го виждам това, но меню open не съществува. Има опция open на приложенията инсталирани от потребителя.

  12. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #310

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз съм го отварял ,но на андроид 7,сега проверих и наистина на осем не съществува опция "отвори",жалко.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #311

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз открих начин как може да се премахне риска от burn in на олед телевизори когато се гледа нормална телевизия и реших да споделя значи всеки тв и дистанционно имат опции за размер на картината aspect ratio и zoom и като се избере това нагласяте така че да не се вижда логото на телевизията те логотата са горе вляво и дясно и съвсем малко като се дръпне и вече не се вижда аз така направих на моя самсунг стария и няма статични елементи на екрана и можете да си гледате телевизия колкото си искате без никакъв burn in не е ли гениално това примерно ако гледаш новини по бтв нова или бнт нагласяш така че да не се вижда логото е верно на водещите не се вижда половината лице ама кво ти дреме няма burn in

    PS: са ше ви кача снимка да видите как се вижда по време на мач
    Този пост е редактиран от x33mmm; 04-03-19 в 16:03.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #312

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Туй "откритие" го правехме на плазмите още когато повечето (наши) телевизии бяха в 4:3 формат

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #313

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Туй "откритие" го правехме на плазмите още когато повечето (наши) телевизии бяха в 4:3 формат
    начи не съм го открил аз ми то и сега става като се zoomне 10% и логото изчезва и картината си се запазва само леко по краищата не се вижда а и даже си по-близо до действието като гледаш футбол примерно е супер

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #314

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Бърн-ин, та бърн-ин, то така става. Гледаш 2 часа БТВ и оп бърн-ин. Да се смея ли, да плача ли?
    ОЛЕД се взема, за да се изкефиш максимално на качеството на картината, а не да я орязваш.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #315

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    Бърн-ин, та бърн-ин, то така става. Гледаш 2 часа БТВ и оп бърн-ин. Да се смея ли, да плача ли?
    ОЛЕД се взема, за да се изкефиш максимално на качеството на картината, а не да я орязваш.
    ми тя картината става още по-хубава ти махаш само няколко см от краищата на телевизора и образите лицата хората всичко е по-близо и се създава усещане се едно гледаш по-отблизо или имаш по-голям екран така или иначе действието се случва в центъра на екрана нищо не губиш даже може да си оставиш телевизора да работи 24 часа без да пускаш скрийнсейвър или да го гасиш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 112 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе