Страница 70 от 112 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #1036

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    във всички теми за избор на телевизор ли ще публикуваш обявата си? има раздел, създаден специално за тази цел! предполагам, че модератор ще изтрие всичко извън правилата.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1037

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Продавам Sony oled 55a83j. 23 месеца остатъчна гаранция. Закупен от Техномаркет преди 1месец. Касов бон, кутия, неразличим от нов. Гледан е само вечер за няколко часа.
    Цена 2350лв. Тел. 0894353722
    В Extreme digital е 2346 лв. с 24 месеца гаранция...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #1038

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Продавам Sony oled 55a83j. 23 месеца остатъчна гаранция. Закупен от Техномаркет преди 1месец. Касов бон, кутия, неразличим от нов. Гледан е само вечер за няколко часа.
    Цена 2350лв. Тел. 0894353722
    Колега каква е причината толкова бързо да го продаваш ?

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1039

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз се сдържам да не спамя разделите, че няма връщане назад към LCD, но вкусове раазни
    Нека все пак колегата сподели причината за продажбата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #1040

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Много хора се подлъгват по олед, когато всъщност гледат 90% sd съдържание от кабелен оператор и после остават разочаровани.

    Не визирам случая с колегата, а пиша за бъдещите потенциални купувачи, четящи темата, ако попадат в горната категория, да имат едно наум.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1041

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Много хора се подлъгват по олед, когато всъщност гледат 90% sd съдържание от кабелен оператор и после остават разочаровани.

    Не визирам случая с колегата, а пиша за бъдещите потенциални купувачи, четящи темата, ако попадат в горната категория, да имат едно наум.
    Доставчика ми е Coolbox мога да кажа, че такова разочарование няма. Ами тук не телевизора им е виновен, а кабеларките Има стриймове итн.
    Да гледаш SD пък било и на LCD телевизор е ОБИДА за самия телевизор и неговия притежател. На вилата 32-ка ами мога да кажа че дори там SD каналите са леш.... А имайки предвид че OLED-а има свойството да показва по-добра картина при лош сигнал, какво остава за LED, LCD, QLED, QNED
    Просто споделям, не ангажирам никого с моето мнение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    315
    #1042
    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Доставчика ми е Coolbox мога да кажа, че такова разочарование няма. Ами тук не телевизора им е виновен, а кабеларките Има стриймове итн.
    Да гледаш SD пък било и на LCD телевизор е ОБИДА за самия телевизор и неговия притежател. На вилата 32-ка ами мога да кажа че дори там SD каналите са леш.... А имайки предвид че OLED-а има свойството да показва по-добра картина при лош сигнал, какво остава за LED, LCD, QLED, QNED
    Просто споделям, не ангажирам никого с моето мнение.
    А за мен обида към ,,умен" телевизор е да го закачиш на кабелна и да го направиш монитор.Смарт - няма,да не говорим,че новите бокс. примерно ЕОН са по-умни от него.Та всеки сам си ,,преценя" дали да изсипе 2500++++ лева и да се хвали тук,че има оглед а пък я го гледа па на тъмно,....Едно време разработвахме Москвичите така.Айде успех на феновете....

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #1043

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Сега чак разбрах че някой си купува скъп телевизор за да се "хвали" а не защото просто от 2500 нагоре започват добрите картини.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1044

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    А за мен обида към ,,умен" телевизор е да го закачиш на кабелна и да го направиш монитор.Смарт - няма,да не говорим,че новите бокс. примерно ЕОН са по-умни от него.Та всеки сам си ,,преценя" дали да изсипе 2500++++ лева и да се хвали тук,че има оглед а пък я го гледа па на тъмно,....Едно време разработвахме Москвичите така.Айде успех на феновете....
    Я пак?
    Новите EON боксове били по-умни от него..... ХАХХАХХАХААХ

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1045

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Винаги съм си мислил, че основната цел на телевизора е да се гледа телевзия на него ...но явно не съм толкова умен колкото смарт-а в телевизора ми.
    Този пост е редактиран от stenly; 06-07-22 в 16:45.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1046

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз пък сключих супер сделка, ама няма да ви се "хваля" за цената


    Горе гледайте клипа на Х2 :

    Цитат Първоначално публикувано от Frоѕt Виж публикацията
    ОLЕD vѕ Whіѕkеу c LЕD

    Aĸo пoвeчeтo xopa глeдaт нa виcoĸa яpĸocт и динaмични peжими e нopмaлнo дa имa пpoгapянe... мaĸap чe ОLЕD cи ĸyпyвaт xopaтa, ĸoитo paзбиpaт и знaят ĸaĸ дa глeдaт "пpaвилнo", нo тoвa нe oзнaчaвa, чe вcичĸи ca тaĸa. Hяĸoй мoжe дa cи гo e ĸyпил, зaщoтo e видял, чe e нaй-cĸъпoтo и чyл, чe e нaй-xyбaвoтo, нo пocлe дa гo глeдa ĸaĸтo e глeдaл и пpeдния cи LСD тв - нa eдин-двa ĸaнaлa пo цяял дeн, нa динaмичeн peжим. Личнo aз тeлeвизopитe ги глeдaм нa мнoгo ниcĸa ocвeтeнocт - LСD-тa нa oĸoлo 5 пoдcвeтĸa, ОLЕD нa 30. Глeдaм пoвeчe в тъмнитe чacoвe и мe дpaзни дa ми cвeти cилнo.
    И мeн ми пpeчи дa ми cвeти cилнo - дpaзни ми oчитe, нo имa и дpyгo:

    Πpeди няĸoлĸo дни излeзe aнaлиз, чe ОLЕD нa LG aĸo ce глeдaт нa нaй-яpĸoтo cлeд 15-20 минyти дo 40 минyти aвтoмaтичнo зaтъмнявaт мaтpицaтa/диcпeлeя и нaмaлявaт яpĸocттa.Taĸa aвтoмaтичнo ce пaзи тeлeвизopa oт пpoгapянe.

    Oтдeлнo чe тeлeвизopa caм cи пpaви "peфpeшвaнe" нa пaнeлa - личи cи ĸoгaтo e изĸлючeн caмo oт диcтaнциoннoтo - aĸo cтe зaĸaчили флaшĸa зa външнa пaмeт зa филми нaпpимep и флaшĸaтa cвeти ĸoгaтo тeлeвизopa e вĸлючeн, тo пpи изгaceн тeлeвизop ĸoгaтo LG-тo cи peфpeшвa eĸpaнa, eĸpaнa e тъмeн/чepeн, нo пpи зaпoчвaнe нa пpoцeдypaтa флaшĸaтa cвeтвa и дoĸaтo въpви "ocвeжaвaнeтo" нa мaтpицaтa флaш пaмeттa cи cвeти вce eднo тeлeвизopa e вĸлючeн.Kaтo пpиĸлючи пpoцeдypaтa флaшĸaтa изгacвa.


    П.П.

    Много хора имат претенции за Мерцедес S класа последен модел 2022г., ама като чуят цената и решават че "и трабант върши работа" ...
    Такива много съм ги видял в моята професионална сфера --> "Идат като тигри, бягат като овце..."

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #1047

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията

    Πpeди няĸoлĸo дни излeзe aнaлиз, чe ОLЕD нa LG aĸo ce глeдaт нa нaй-яpĸoтo cлeд 15-20 минyти дo 40 минyти aвтoмaтичнo зaтъмнявaт мaтpицaтa/диcпeлeя и нaмaлявaт яpĸocттa.Taĸa aвтoмaтичнo ce пaзи тeлeвизopa oт пpoгapянe.
    Тия 40 минути да не е панел за сериали с междучасие от 10-15 минути?!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #1048

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Смарт - няма,да не говорим,че новите бокс. примерно ЕОН са по-умни от него.....
    сериозно ли го мислиш?
    Софтуерно,отстъпват при алгоритмите за обработка на сигнала
    Хардуерно с нищо не са по добри - виж процесорите в модселите от линка долу
    https://www.androidtv-guide.com/pay-...e-east-africa/



    Samsung S95B vs Sony A95K Side-by-Side Comparison - Which QD-OLED is Best?

    We compare the Samsung S95B vs the Sony A95K side by side to help you decide which is the best QD-OLED TV for your needs.
    Timestamps
    ==========
    0:00 HDR brightness battle!
    1:08 Samsung tripped up here
    1:31 Sony is better here
    2:47 Neither TV fared well here
    3:18 Samsung needs to fix this
    6:02 Sony has advantage here
    6:45 Samsung wins this category
    10:55 Sony worth price premium?

    - - - - - - - - - -

    https://www.lg.com/us/tvs/lg-oled65c2sw


    http://webos-forums.ru/topic3572.html

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1049

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Тия 40 минути да не е панел за сериали с междучасие от 10-15 минути?!
    Не зная.

    Ето го: https://www.youtube.com/watch?v=E5qXj-vpX5Q&t=70s гледай и сравнявай.
    Това обаче не важи за режима "Комфорт" - там всичко е настроено както си му е реда.

    Човекът казва, че за такова "бъзикане" се купува "сервизно дистанционно" и с него се настройва...

    Аз бъзиках настройките(с обикновеното дистанционно) и сам ги настройвах и на предпоследния или последния филм от "Кеноби' все започваше много тъмно - дори на ярък режим. И като включих "Комфорт" и цялата картина светна...

    Поне аз съм много доволен от похарчените пари - особено за филми с много тъмни сцени - например "Вещерът" - при 20 гб размер на една серия показваше доста детайли в тъмни тонове(дори леките бръчки и черни точки по лицата на героите)- различни нюанси на черно и сиво, които предишния LCD LG просто замазваше...

    Отделно панелите им са с грешка на цвета не повече от 1.3% , което е нищожно.На практика цветовете са реалните такива...

    Както казах има много мераклии за мерцедес S класа последен модел, ама като видят цената и ===> трабант...


    П.П.
    В крайна сметка това е само един телевизор и най-вече следва да си дадете сметка преди покупката колко от времето си прекарвате пред него, за да прецените дали си струва похарчването на парите или е по-добре тези пари да отидат за нещо по-полезно за вас.

    Много повече смисъл има в покупката на качествен автомобил(ако ползвате изобщо такъв), отколкото в телевизор --> автомобилът ще пази животът ви на пътя, телевизорът е просто за забавление или "изяждане на времето"...

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    315
    #1050

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Навремето и за това не взех плазма и сега е същото-нова технология и тука главните герои наливат едни не малко а БАЯ/демек много/пари и ставате статистика.Та мисля да изчакам 4-5 години и успех в разработката и да пишете тука ей....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 70 от 112 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе