Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 405 от 620 ПърваПърва ... 355395403404405406407415455 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,061 до 6,075 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6061

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    "Мазньоча" за който говориш, няма нищо общо с размера на пикселите, а с качеството на подаваният сигнал.
    С увеличаване на диагонала, стават по-ясно видими артефактите в картината.
    ronnie72 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #6062

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    [QUOTE=pepihm;944068]
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    И на 50" от това разстояние няма да видиш пикселите...

    Не съм много сигурен..???...Приятел си взе 43 на самсунг нисък клас, преди два месеца..и на кабеларката е ужас...мазно и кофти!! От 3 метра се гледа.но.. от близо е мазньоч пълен!!...... За това при почти еднакви хардуери искам да избера най добрият софтуер за подобряване на картината,доколкото е възможно!!! ...Затова и гледам 43 инча,че 50тка ако сигнала е куц е зле положението,..то аипитв е лесно ,ама при мен няма!!
    Имам едно Сони 43 който е същата серия но модел 2017г и като гледам този не са го променили и предполагам е същото качество. Добра картина за мене без мазане на футбол или на друго съдържание от IPTV на А1, но трябва да се гледа на светло заради матрицата и подсветката.

    Тази година са пуснали две серии XG80 XG81 сигурно има някаква елементарна разлика но главното като матрици и подсветки са едни и същи.
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...6b-p458670438/

    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...5892/#opisanie
    Този пост е редактиран от sony 1; 23-11-19 в 23:31.
    pepihm одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6063

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Бранд
    _______________________________
    Производител
    ________________________________
    Собственик на марката
    ___________________________
    Sony Foxconn Slovakia, p. r.o. Sony Corporation
    Panasonic Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o.
    Vestel и TP Vision за 5-та и 6-та серия
    Panasonic Corporation
    Arielli Midea Group Midea Group
    Gorenie (Slovenia) Hisense Hisense
    Medion / Tevion Lenovo Lenovo
    Allview
    Daewoo
    Telefunken DE
    Finlux
    CROWN
    GoGen (Czesh Rep.)
    Hitachi Poland , Hitachi Czech Rep.
    Innohit (Italy)
    NEO
    ORION (Hungary)
    Horizon (Romania)
    Star-Light (E-mag)
    Teletech (Romania)
    Tesla (Сърбия)
    Toshiba , Toshiba Bulgaria
    Turbo-X
    Vortex
    Westood
    WELLINGTON
    Watson Electronics
    VOX (Сърбия)
    FOX (Сърбия)
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    - ?
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    Vestel
    -
    -
    Zorlu Holding
    Zorlu Holding
    ЗОРА-М.М.С. ООД
    -
    Zorlu Holding по лиценз
    -
    ?
    ?
    Network One Distribution
    E-mag
    -
    -
    Zorlu Holding по лиценз
    Plesio Greece
    Altex (Romania)
    Domo Romania
    -
    Metro Germany
    -
    -
    Thomson DE TCL (67% from TTE) TCL
    Sharp TV Europe
    Blaupunkt
    SKYTEC UMC Management s. r. o. mixture of Sharp & UMC
    UMC
    JVC https://eu.jvc.com/ Vestel - само за телевизорите mixture of Tongfang & Vestel
    Philips TP Vision TP Technology
    Grundig Beko/Arcelik Koç Holding
    Metz
    Skyworth
    STRONG
    Skyworth
    Skyworth
    Skyworth
    Skyworth Group
    Skyworth Group
    Skyworth Group
    Sunny Sunny Elektronik | Teknoloji Güneşi Atmaca Elektronik A.Ş
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-11-19 в 16:15.
    Gena_bs и svetlio1 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #6064

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    LG 65UM7100PLA знаете ли с каква матрица е? Някои сайтове го пише с IPS, но в други с VA.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6065

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от juspar Виж публикацията
    LG 65UM7100PLA знаете ли с каква матрица е? Някои сайтове го пише с IPS, но в други с VA.
    логично трябва да е S-IPS WRGB

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6066

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Появи се нов модел от по-висок клас TCL X815.Не знам дали е за определени пазари,но вече се вижда и в продажба:

    '' Серията X81 на TCL: Телевизията е предефинирана

    Серията TCL X81 съчетава тънък дизайн и висококачествено 4K HDR изображение с Quantum Dot, Dolby Vision, HDR10 + и Android Smart TV системата с вграден Google Assistant. В допълнение към вградения високоговорител, звуковата система Onkyo 2.1 предоставя на потребителите невероятно впечатляващо звуково изживяване Dolby Atmos.

    Най-забележителната функция е новаторският, без рамков дизайн на TCL на ултра плосък стъклен панел. Стъклото е изключително здраво и устойчиво на разрушаване, със свойства, които се дължат на вертикалната интеграция на TCL и усилията за изследователска и развойна дейност в дисплейната технология. Серията TCL X81 е истински привличащ вниманието, с изключителна производителност и ще накара потребителите да гледат картината, а не телевизора.


    https://www.tcl.com/de/de/news/tcl-p...in-nutzen.html
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/80001c0a
    https://www.flatpanels.dk/tcl_x815_qled_2019.php
    https://www.ubaldi.com/tv/televiseur...--30003354.php
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...0%D0%B8-7.html
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 24-11-19 в 23:02.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6067

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    HDR10 + има голям недостатък в оригиналния дизайн в сравнение с Dolby Vision, т.е. няма стандарт за изпълнение
    HDR10 + телевизорите от всеки производител имат различно изобразяване на едно и също изображение от теоретична гледна точка (т.е. спецификация).

    Ако сме придирчиви, можем да кажем, че TV HDR10 + на един и същ модел на Samsung имат (потенциално) различни визуализации на една и съща картина, тъй като повечето телевизори не са калибрирани.
    Същото е и с TV Dolby Vision в случая.

    Ако сме придирчиви, можем да кажем, че телевизорите Dolby Vision имат (леко) различни предавания на едно и също изображение, което трябва да претърпи корекцията на цветовия обем, тъй като цветните обеми на телевизорите са различни, дори ако при получаване на метаданните, един TV Dolby Vision се предполага да реагира точно както е описано в спецификациите на Dolby.

    При получаване на метаданните HDR10 + телевизорите от различни производители реагират различно, защото няма съответните спецификации.

    Например, телевизорите Philips може да имат реакции, различни от посочените от Dolby (т.е. Dolby Vision Dark -> както е предвидено от директора - без допълнителна обработка на P5)
    https://www.youtube.com/watch?v=2a266DHBeyA&t=1m28s
    Точният термин трябва да е относителна вярност на изобразяването.
    https://content.hwigroup.net/images/...n-benefits.jpg

    „HDR10 и HDR10 + са отворени стандарти, така че те не осигуряват относителната вярност на изобразяването на изображенията, тъй като всеки производител на телевизор има своя собствена HDR обработка.“ [Light Illusion]

    Също така в Dolby Vision адаптирането на оригиналния PQ видео сигнал е добре посочено и емулирано за постпродукция от Dolby CMU (Content Mapping Unit), което позволява на изпълнителите (режисьор, директор на фотография, калибратор) за контрол, манипулиране и изхвърляне на крайните изображения, които вече са в постпродукция и следователно да създава динамични метаданни сцена по сцена, позволяваща на телевизор (Монитор на потребителите) да променя оригиналният видео сигнал, съответстващ на художественото намерение.

    Когато имаме телевизори, способни да показват 10000 нита, вече няма да се нуждаем от DV или друг алгоритъм за картографиране на обема на цветовете.

    Технически погледнато Dolby Vision може да монтира или управлява до 10000 нита.
    от друга страна, тъй като мониторите на постпродукциите не надхвърлят 4000 нита на филма в киното, а в UHD blu-ray също не надвишават 4000 нита.

    с кривата EOTF адаптираме кривата на яркост на видео потока към реалните технически възможности на телевизора, така че пренареждаме яркостта, защото така или иначе телевизорите не могат да показват 4000 нита, така че телевизорът адаптира кривите, като по този начин в потока има статични или динамични метаданни, за да каже каква ще бъде максималната яркост на видео потока, но ако максималната яркост на телевизора е само 1200 Nits, телевизорът ще регулира яркостта така че да не надвишава възможностите на самият TV.

    във всеки случай най-добрият HDR телевизор с пикова реалност не надвишава 1287 cd / m² при максимална яркост в HDR, така че ако видео поток с максимална яркост от 1600 cd / m² добре, той ще бъде адаптиран чрез картографиране на тона до 1287 CD / m².



    Според Винсент Тео, противно на твърденията, филма „Междузвездни войни: Епизод VII - Силата се пробужда“, нито една сцена от оригиналната трилогия „Междузвездни войни“, излъчвана в HDR Dolby Vision от Disney +, няма пик на яркост над 400 нита.

  10. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #6068

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Утре би трябвало да ми пристигне LG 65C9 от Емаг. До колкото разбрах е хубаво да го тествам преди да си тръгне куриера. Идеята е само да видя дали ще светне дисплея, че не е счупен панела или и нещо друго да гледам?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #6069

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Утре би трябвало да ми пристигне LG 65C9 от Емаг. До колкото разбрах е хубаво да го тествам преди да си тръгне куриера. Идеята е само да видя дали ще светне дисплея, че не е счупен панела или и нещо друго да гледам?

    Добре е да се тества за хомогенност на дисплея на 5% сиво ( в тъмна стая), но предвид това че е нов е добре да се разработи преди да се правиш изводи.
    Този пост е редактиран от Дапитамнещо; 25-11-19 в 21:14.

  12. Novice Аватара на zfpuhi
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    София
    Мнения
    8
    #6070

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Утре би трябвало да ми пристигне LG 65C9 от Емаг. До колкото разбрах е хубаво да го тествам преди да си тръгне куриера. Идеята е само да видя дали ще светне дисплея, че не е счупен панела или и нещо друго да гледам?
    Хмм гледам колегата е избрал доста хубав телевизор, но за мен 65 инча са доста като размер.
    Исках да попитам дали 55 инчовият модел "LG OLED55C9PLA" е също добър вариант или не?
    Дапитамнещо одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6071

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Утре би трябвало да ми пристигне LG 65C9 от Емаг. До колкото разбрах е хубаво да го тествам преди да си тръгне куриера. Идеята е само да видя дали ще светне дисплея, че не е счупен панела или и нещо друго да гледам?
    Да това е тестът за приемането, но той важи повече за LCD, защото при транспорта има опасност от счупване на дисплея.. После на спокойствие, правиш тест с цветни заливки за изгорели пиксели. Имай в предвид, че в поне 70% от бройките има поне 2-3 изгорели пиксела-черни точки. При нормална дистанция за гледане не се виждат. Важно е, да не са в близост едни до друг, и да не са в централната част на дисплея. Имаш време да прецениш дали ти харесва или не и евентуално да решиш дали да го върнеш в 14 дневен срок.

    Цитат Първоначално публикувано от zfpuhi Виж публикацията
    Хмм гледам колегата е избрал доста хубав телевизор, но за мен 65 инча са доста като размер.
    Исках да попитам дали 55 инчовият модел "LG OLED55C9PLA" е също добър вариант или не?
    Определено - да.


    http://english.etnews.com/20191024200002

    https://www.displaydaily.com/article...-ups-and-downs
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-11-19 в 21:53.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #6072

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Имай в предвид, че в поне 70% от бройките има поне 2-3 изгорели пиксела-черни точки. При нормална дистанция за гледане не се виждат. Важно е, да не са в близост едни до друг, и да не са в централната част на дисплея. Имаш време да прецениш дали ти харесва или не и евентуално да решиш дали да го върнеш в 14 дневен срок.
    Убивате всичко детско в мен. Аз живея с илюзията, че си купувам един от най-добрите продукти на пазара, а то силно вероятно да е с изгорели пиксели, неравномерности, бърнин е въпрос на време....
    Даваш едни пари и после чакаш да видиш какво си изтеглил от лотарията. Шантава работа.

    Цитат Първоначално публикувано от zfpuhi Виж публикацията
    Хмм гледам колегата е избрал доста хубав телевизор, но за мен 65 инча са доста като размер.
    Вероятно и на мен ще ми е голям 65, но при последната покупка на телевизор между избор от 50 и 55 избрах по-малкия и това е основната причина сега да купувам нов. Та този път реших да се насоча към по-големия вариант... ама предстои да видя дали няма да дойде малко в повече за качеството на телевизионния сигнал.
    Всъщност какво стои зад HD каналите предлагани от операторите? 720p?
    Скоро изтича договора ми с Виваком и се чудя дали някой друг предлага картина с по-добро качество?
    .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #6073

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Убивате всичко детско в мен. Аз живея с илюзията, че си купувам един от най-добрите продукти на пазара, а то силно вероятно да е с изгорели пиксели, неравномерности, бърнин е въпрос на време....
    Даваш едни пари и после чакаш да видиш какво си изтеглил от лотарията. Шантава работа.


    Вероятно и на мен ще ми е голям 65, но при последната покупка на телевизор между избор от 50 и 55 избрах по-малкия и това е основната причина сега да купувам нов. Та този път реших да се насоча към по-големия вариант... ама предстои да видя дали няма да дойде малко в повече за качеството на телевизионния сигнал.
    Всъщност какво стои зад HD каналите предлагани от операторите? 720p?
    Скоро изтича договора ми с Виваком и се чудя дали някой друг предлага картина с по-добро качество?
    .
    Ти си купуваш най-добрата картина на пазара, но не и най-надежния телевизор. Ако имах неограничени финанси щях да си купувам нов олед всяка година :D

  17. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #6074

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Дапитамнещо Виж публикацията
    Ти си купуваш най-добрата картина на пазара, но не и най-надежния телевизор.
    Все още не съм виждал конвенционална телевизия на подобен телевизор и очаквам да видя дали си купувам телевизор подходящ за нея? Чудя се от къде да си докарам по-качествено съдържание, HBO e до FullHD, явно ще си подновя Netflix акаунта, било и без БГ субтитри, се надявам визуалното изживяване да си заслужава.... ама натам нямам идея.... може би някоя от новите конзоли догодина.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6075

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Много си е добре тв-та на OLED тв.Аз гледам А1-кабелна и HBO HD е с отлично качество.На HBO GO ми се струва малко по-зле.
    А пък изгарянето и други подобни недей да ги мислиш.Не си купуваме тв-р за да мислим такива неща.Ползвай го спокойно съгласно препоръките.
    Успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе