Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree5Одобрявам

Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #16

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija Виж публикацията
    А на добрата воля не управителя предпочитам да не разчитам.
    Дано по-малко хора повярват колко ще са на "плюс", ако си купуват мостри!
    Както писах в горният пост, това си е лично мнение и не задължавам никой с него. Затова е форум...
    Предпочиташ да не разчиташ на добрата му воля, но за да върнеш и неразпечатан, пак до него ще опреш...

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #17

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Малко избирателно ме цитираш - ето какво точно написах:
    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija Виж публикацията
    ... ако купиш неразпечатван и той има дефект, можеш да го върнеш, а мострата не можеш да я върнеш с довода "ама тоя ТВ е работил 3000 часа", нали?...
    Написах го защото обяснявате как мострата е тествана и няма да има дефекти, а единственият и недостатък е, че е работила "малко". Ако купя дефектен неразпечатван телевизор, ще го върна БЕЗ да завися от управителя.
    Както ти имаш право на лично мнение, такова право имам и аз и излагам доводите си.
    Весело посрещане на НГ!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #18

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija Виж публикацията
    Малко избирателно ме цитираш - ето какво точно написах:
    Написах го защото обяснявате как мострата е тествана и няма да има дефекти, а единственият и недостатък е, че е работила "малко". Ако купя дефектен неразпечатван телевизор, ще го върна БЕЗ да завися от управителя.
    Както ти имаш право на лично мнение, такова право имам и аз и излагам доводите си.
    Весело посрещане на НГ!
    Естествено, че имаш...Да съм написал нещо против твоите постове!? Оставам с впечатлението, че се опитваш да ме провокираш неоснователно.
    Хм, не знам как ще го върнеш, без знанието и одобрението на управителят или заместника му И не съм написал, че мострата не може да има дефекти, а
    Шансът да се проявят скрити дефекти в началото е най-голям.

  5. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #19

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Момчета, две мнения винаги ще има. Не съм тръгнал да агитирам никой да си купува мостри, просто изтъкнах плюсовете, които никак не са малко. 2200 часа нищо не са за един качествен телевизор. То, аз не съм видял качествен телевизор с проблеми, който е бил мостра. Никога не сме изключвали мостра за да не се трупат часове, както и поради каквато и да е друга причина. За повече от 1 слой тиксо също не съм съгласен, защото винаги тествахме бройките преди време при нас. Сега не знам как е. Точно, благодарение на мострите съм съветвал клиентите при новите модели телевизори, кое да купуват, тъй като за тях няма отзиви за брой рекламации. От управителя пък изобщо не зависите, има си ЗЗП, където ясно са регламентирани правата и на двете страни по договорите за покупко-продажба. Никакво значение няма, дали ТВ е бил мостра, или не, ако марката е реномирана и модела и е читав. За мен е факт, че клиентите ми оставаха доволни и търсеха мен при следващо посещение, дори са ме чакали, да се върна от почивка. На клиента предпочитах да продам последната останала бройка в магазина, или търговската мрежа. Нещо марково и доказало се, за същата цена, но на 1-2 години работа, отколкото нов боклук на .... марка за идентична сума. Доволният клиент винаги се връща при теб и води поне още двама нови. Това е от практиката.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #20

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Относно управителят не се изразих правилно...имах в предвид да го върнеш, защото не ти харесва, има 1-2 дефектни пиксели, а не повече или блок, неравномерна подсветка. В тези случаи, ЗЗП трудно помага
    Този пост е редактиран от pilot; 30-12-14 в 17:59.
    adrian_dimitrov одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #21

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Абе ползвайте си вие мострите работили по 1-2 години... чудно ми е ако не бяхте в този сектор и не продавахте такава техника - дали щяхте да си купите мостра ? А дали ТВ-тата във вашите домове са мостри работили по 1-2 години... мнееее нали

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #22

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Изопачавате нещата...Всичко тръгва от това, че ако даден модел си заслужава, като картина и е останала читава мостра/вече сме уточнили, какво се има в предвид/, според мен не е проблем да се вземе.

    P.S. За пореден път пиша, че не работя в тази сфера.
    adrian_dimitrov одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #23

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Да, и аз мисля, че няма нищо лошо да се вземе мостра. Но ако цената е приемлива. Но не мисля, че 5-10% намаление е достатъчно. Все пак телевизорът не е нов, а втора употреба. Това е същото, като да си купиш кола, върната от лизинг или такава, ползвана за тестдрайв. Почти нова е, но почти...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #24

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Не е същото. Колата на тестдрайв се кара на моменти с пълна газ за да може да усети клиента какво може автомобила. Даже те насърчават да я сръчкаш да видиш как дърпа. Някоя дупка може да улучиш, катастрофа може да стане и да отиде в сервиза за оправяне... А телевизора ще работи в магазина така както и у дома. Даже у дома ще види повече зор - ще се ръчкат флашки, ще се тестват екстрите, ще се ръчка ежедневно по 30 мин. по настройките и менютата, ще се играе на него, ще се включва към него какво ли не, а в магазина просто си работи.

    Я да ви питам нещо. На телевизор с два тунера може ли да се гледа програма на таблет или смартфон, различна от предаваната от телевизора? Идеята е докато жените зяпат сериал аз да гледам лежейки на леглото друга програма от приемника на кабелната.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    99
    #25

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Проблема с взимането на мостра не е в това, че е работил. Проблема е в мърлявото отношение на хората по магазините. Много е вероятно, ако вземете мостра, тя да бъде надрана, одраскана и тн. Иначе наистина дефектите(ако има такива) се проявяват първите 1-2 седмици. Има и друго, че според мен много трудно можете да намерите мостра работила 1-2 години... това не е реално. Максимум 2-3 месеца.
    Относно тиксото - за мен това е най-сигурния начин. Работил съм в в почти всички магазини на ТП и ТМ в София и никъде не сме отваряли кашоните просто така. Винаги телевизора се отваря пред клиента за тест. Просто няма смисъл да се тества едно нещо два пъти, да се прави двойна работа. Не знам ти в кой магазин си бил.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #26

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Цитат Първоначално публикувано от andy_forresite Виж публикацията
    Я да ви питам нещо. На телевизор с два тунера може ли да се гледа програма на таблет или смартфон, различна от предаваната от телевизора? Идеята е докато жените зяпат сериал аз да гледам лежейки на леглото друга програма от приемника на кабелната.
    Пробвай с TV Anywhere, на Panasonic AS750....може би ще стане.

  14.  
     
  15. ptw
    ptw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    28
    #27

    Отговор: Как да разбера дали телевизор е бил мостра?

    Е щом не те пускат в сервизното меню на някои телевизори за да видиш аджеба колко часа са навъртени е ясна работата - чиста проба втора употреба !
    Сега ако ти покажат колко часа е работил е друга работа.....това че някои мостри ги изключвали е меко казано ....шменди капели....
    За колите е същата работа - но там виждаш километража и реално ако колата мине повече от 3000 км е вече втора употреба !
    Гаранцията си е гаранция - тя няма общо с това дали Тв-то е работило или не щото сервиза е Български....ако имаш междунарондна гаранция е друга работа !

    Ама да не ти правят намаление на мострата пък е върха на айзберга...щото видиш ли го продавали на загуба вече и му била мнооого намалена цената...пълно е с мошенници !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Как да позная дали телевизора е нов или е мостра
    От АтаНаско във форум Телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 31-10-16, 23:12
  2. Отговори: 5
    Последно: 04-03-06, 23:27
  3. Отговори: 9
    Последно: 17-11-05, 21:53
  4. Отговори: 6
    Последно: 25-10-05, 14:43
  5. Как да разбера дали ме виждат в LAN
    От funkyfresh във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 25-06-04, 11:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе