Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19
Like Tree1Одобрявам

Помогнете за избора 50''-55''

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #16

    Отговор: Помогнете за избора 50''-55''

    Така, при положение че 55W815 е на цената на 55W805 - 1899лв. Изобщо няма смисъл да се разделяш с тия 200 Hz Motionflow заради едното тъчпад дистанционно (което се предлага в комплекта с w805) защото само с едно app, телефона ти със сензорен екран ще върши същата работа, дори по-добра! Мисля че до тук съм ти дал някаква насока, но пък дори и това one-flick дистанционно да е толкова блазнещо за теб, винаги може да го закупиш отделно, докато Hz опресняване - няма как.
    Относно диагонала, до скоро аз бях в подобна дилема: 50 или 55-инча и до този момент не съм я решил. Гледах абсолютно същите телевизори: Sony(50W829/55W815), Samsung(50H6400/55H6410) и Panasonic(50AS650E/55AS640E), ходих на място: обикалях, разглеждах, тествах. И според личните ми нужди (ще бъде закачена игрова конзола PS4, предполагам ти е ясно защо търся TV-то с най-нисък input lag, а и разстоянието от което ще го гледам 3,5м) се спрях като най-добър вариант - SONY KDL 50W829.
    Въпроса ти дали по-големия диагонал и по-малкия Motionflow, ще 'мажат' картината, това зависи от типа сигнал който ще бъде подаван към TV-то. При HD канали и съдържание с висока резолюция от външни източници не виждам никакъв проблем и 55" ще се справят идеално. Но при кофти SD канали, качеството на картината ще е осезаемо по-лошо, и може би 50" с 800 Hz Motionflow ще 'заличат' по-добре 'несъвършенствата'. Най-добре отиди с една флашка в шоурума, и пусни подобен сигнал на едно 55-инчово W815 и 50-инчово W829 за да прецениш сам дали излъчването на 55" те удовлетворява и не искаш да се лишиш от тези.. 21% площ!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #17

    Отговор: Помогнете за избора 50''-55''

    Питам само от любопитство-а защо никой и не обелва дума за Филипс!?Толкова ли са зле или причината е друга?

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    4
    #18

    Отговор: Помогнете за избора 50''-55''

    Цитат Първоначално публикувано от off_line Виж публикацията
    Така, при положение че 55W815 е на цената на 55W805 - 1899лв. Изобщо няма смисъл да се разделяш с тия 200 Hz Motionflow заради едното тъчпад дистанционно (което се предлага в комплекта с w805) защото само с едно app, телефона ти със сензорен екран ще върши същата работа, дори по-добра! Мисля че до тук съм ти дал някаква насока, но пък дори и това one-flick дистанционно да е толкова блазнещо за теб, винаги може да го закупиш отделно, докато Hz опресняване - няма как.
    Относно диагонала, до скоро аз бях в подобна дилема: 50 или 55-инча и до този момент не съм я решил. Гледах абсолютно същите телевизори: Sony(50W829/55W815), Samsung(50H6400/55H6410) и Panasonic(50AS650E/55AS640E), ходих на място: обикалях, разглеждах, тествах. И според личните ми нужди (ще бъде закачена игрова конзола PS4, предполагам ти е ясно защо търся TV-то с най-нисък input lag, а и разстоянието от което ще го гледам 3,5м) се спрях като най-добър вариант - SONY KDL 50W829.
    Въпроса ти дали по-големия диагонал и по-малкия Motionflow, ще 'мажат' картината, това зависи от типа сигнал който ще бъде подаван към TV-то. При HD канали и съдържание с висока резолюция от външни източници не виждам никакъв проблем и 55" ще се справят идеално. Но при кофти SD канали, качеството на картината ще е осезаемо по-лошо, и може би 50" с 800 Hz Motionflow ще 'заличат' по-добре 'несъвършенствата'. Най-добре отиди с една флашка в шоурума, и пусни подобен сигнал на едно 55-инчово W815 и 50-инчово W829 за да прецениш сам дали излъчването на 55" те удовлетворява и не искаш да се лишиш от тези.. 21% площ!
    Ако пропуснеш изискването за най-нисък input lag, на кой модел би се спрял след сравняването на място ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #19

    Отговор: Помогнете за избора 50''-55''

    Цитат Първоначално публикувано от ivajloyes Виж публикацията
    Ако пропуснеш изискването за най-нисък input lag, на кой модел би се спрял след сравняването на място ?
    Едва ли някой може да даде категоричен отговор на това кой от двата: W829 или H6400 е по-добрия! Не изключвам и AS640E с VA матрицата, но Panasonic-a е по-бюджетно предложение, а не нещо оптимално за парите си. Sony-то идва с по-добри заводски настройки и малко работата при него е: разопаковаш -> поставяш -> включваш и забравяш. Докато при Samsung, има нужда от известно калибриране, малко по 'фини' настройки за да 'изстискаш' максимума. За някой H6400 е по-добре софтуерно, смарт функционалността е по-изпипана, по-лесно се навигира из менютата. Докато при Sony всички било малко по-тегаво в скрулирането между информационните панели, но за мен това е до личната нагласа, а и не знам колко от вас ще ползват и 20% от това което предлага като Smart възможност вашия смарт телевизор (освен един YouTube за HD-клипове, отворен браузър по-рядко и може би достъп до социалните мрежи?).
    За мен лично -
    SONY W829 си заслужава короната, но и Samsung H6400 по нищо не му отстъпва! Въпроса се крие в това, на място, в шоурума, при еднакви настройки и сигнал, да се реши как окото възприема картината от двата. Предполагам чак тогава, единия модел ще надделее над другия при избора ви!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помогнете в избора К2У
    От charliii във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 29-12-13, 10:20
  2. Помогнете в избора на HDD 1ТВ.
    От Jackas във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-12-10, 11:13
  3. Помогнете ми в избора на 5.1...
    От petrovG във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 06-09-09, 16:39
  4. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05
  5. Помогнете в избора на pc
    От get във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 26-01-05, 15:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе