Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Цитат:
Първоначално публикувано от
eclips
Нещо май съм останал с грешно впечатление за Смарт телевизорите. Главно исках смарт за да ползвам Skype и youtube. Хайде скаипа ще го прежаля.
По форумите чета че не можело да се гледа онлайн телевизия защото паметта бързо свършвала. С youtube положението същото ли е ? Ако седна да гледам повечко клипове има ли вероятност също да ми изпише че паметта е пълна ?
Никакъв шанс, гледаш си YouTube от който и да е смарт тв без проблем (без това да засяга по какъвто и да е начин паметта на телевизора) ... просто скайп спряха поддръжка от тази година за тв. Със стария самсунг можеш да гледаш фюжън тв на булсат а при Сони можеш това плюс още 100 неща с коди. Между другото Андроид телевизорите са единствените на които можеш да теглиш филми директно на телевизора (само ще ти трябва една флашка за малко повече памет)
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
А това сони има ли го във вариант с по малак екран ? Почти ме нави да го взема но няма да влезе в секцията. Нещо 40" най много 41" въпреки че и тогава ще е на кантар работата :D
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Цитат:
Първоначално публикувано от
eclips
А това сони има ли го във вариант с по малак екран ? Почти ме нави да го взема но няма да влезе в секцията. Нещо 40" най много 41" въпреки че и тогава ще е на кантар работата :D
43ка е минимума. И не съм искал да те навивам, просто това е най-доброто за малко пари. (макар че 1000 не са малко). според мен влез в един магазин виж го мери го и ако не стане грабвай самсунга :)
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Здравейте, имам нужда от помощ с избора на телевизор, който може да помага :
В началото мислех да бъде с 3д ,4К и смарт, но в последствие се отказах от първите 2, а за 3-тото се колебая. От 3-д то се отказах защото хората,които питах казват, че го гледаш само докато си начешиш крастата за 2-3 месеца. От 4К се отказах защото разбрах,че в бг Няма канали,които да го излъчват, а и няма да има скоро. За смарта се колебая,защото не бих седнал да играя игри,да съм във ФБ, а за останалите приложения които имат не съм запознат( В магазините самите продавачи си казват, че не е кой знае какво чудо, като можеш да си свържеш един лаптоп с хдми).
Затова искам да наблегна на качеството на картината и марката. Големината да е в границите от 40-49инча. От разни форуми разбрах, че са важни и честотата на опресняване на картината за да не насича картината. От разликата в цената се колебая дали да не взема един тв-бокс, говорят че ставал по смарт от смарт тв-тата. Сумата,която мога да отделя е 1000лв
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Дай 1200 и ще имаш всичко което си написал дори това което не ти трябва. 43w805 е модела, в тм можеш да го минеш с виваком/мтел клубна карта и ще падне на и 100. Телевизора е хубав просто не ми се навлиза в романи защо. Върни няколко страници назад и ще видиш, че това е един от най-препоръчваните телевизори за тази и миналата година, ще видиш и причините.
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Здравейте имам LG 55EA970 и за момента не съм имам проблеми но както се казва до миналата седмица.Купих си домашно кино със ресиивър на който си пускам музика там през него някакви радия.Обаче там седи постоянна картина от менюто на ресивара и след да кажем около два часа слушане картината се е отпечатила на екрана.И сега като си пусна да гледам телевизия от зад картината на телевизията седи отпечатъка от ресивара и е супер дразнещо.Резивъра съм го изключил но пак го има този отпечатък.Може ли да се оправо този проблем и как.Как да го махна този отпечатък.Благодаря ви предварително.
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
За тези 2 часа, предполагам това ще помогне. Обаче го карай по-внимателно със статични изображения, че да не се сдобиеш с траен отпечатък:)
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
djzmei..
Как можа да направиш такава простотия - да ползваш Олед телевизор, като монитор за ресивър ? Ресивъра си има дисплей - гледай него.
Един от известните проблеми при Олед известен като остатъчен образ, е често наричан "прегаряне". Този проблем, който измъчва телевизорите още от дните на кинескопите и плазмата, е причинен от твърде дълго пускане на статично изображение на екрана.
За щастие, с OLED телевизорите това е по-скоро неудобство, отколкото нещо наистина страшно, но все още трябва да се знаят, най-добрите практики за справяне с него. В интернет направиха тест на OLED LG 55EG9100 проработил повече от 100 часа, за да видят за колко време ще стигне до прегаряне, колко време е необходимо да се изчисти, и какво може да се направите за него.
Какво е OLED Burn?
Понякога използваните и взаимозаменяеми термини - "прегаряне" и "отпечатване на образа", по същество са две страни на една и съща монета.
Остатъчно изображение се отнася до всяко изображение, което "стои" на екрана, дори и когато се променя съдържанието. То обикновено се появява като слаб призрак, и с повечето телевизори избледнява след някакво време - от час-два, до няколко дни.
Burn е форма на задържане на изображението, което продължава много по-дълго, и това е обикновено видимо дори когато на дисплея има друго съдържание. Това обикновено се причинява от пускане на статично изображение на екрана за по-дълъг период от време.
Цитат:
Ако играете една и съща игра на същият ТВ за няколко часа всеки ден, не забравяйте да пуснете алтернативна форма на съдържание (като DVD или кабелна телевизия) за няколко часа после, преди да изключите телевизора.
За щастие, шансът да получите на новия си OLED TV трайно увреждане е изключително нисък. Докато някои хора се оплакват в нета, никога не е имало OLED който да страда от постоянно прогаряне ако се грижите за него. Вижда се запазване на образа на всеки OLED, но това е най-осезаема с изваждането от кашона и е много по-малко проблематично след около седмица нормална употреба.
Случвало се е собственици да го оставят изключен през уикенда, като предполагат, че ще се изчисти. В понеделник го включват пак и установяват, че все още има някои слаби останали сенки. Това е частта, в която някои потребители изпадат в паника и мислят, "О, човече, аз просто съсипах моя чисто нов OLED." Не бойте се. :)
При тестовете, след няколко часа работа с различни източници на сигнал - на следващия ден всичко е било напълно изчезнало - като чисто нов телевизор.
Сега, това не означава, вашите проблеми с отпечатване на изображението са решени. След около 45 минути работа, всяко статично изображение с бели елементи има вероятност да се появи слаб "призрак". Но за разлика от модела на шахматнаjd дъска, тези образи са почти невъзможно да се видят и обикновено си отидоха от просто изключване, за две - три минути.
Според инженерите на LG, изглежда, че телевизорите минават през някакъв вид цикъл на периодична поддръжка, за да се уверят, че OLED клетките са пренастроени правилно.
Какво да запомните и научите?
Прегарянето, не изглежда да е основен проблем, ако сте един типичен потребител. Задържането на статично изображение/кадри е най-лошото, когато за първи път започнете да използвате вашия OLED телевизор, но той става по-добър с течение на времето, отпечатването е видимо само при екстремни обстоятелства, и не изглежда да бъде постоянно.
Ако това се случи, ето някои основни стъпки, които можете да предприемете:
1, Изключете телевизора за 5-10 минути и след това отново го включете
2, Възобновете типичната употреба, но внимавайте да няма статични елементи в съдържанието което пускате.
3, Не забравяйте да изключвате телевизора на всеки няколко часа
Дори и с изваждането от кашона, дългосрочно увреждане не е вероятно, ако използвате вашият OLED TV като нормален телевизор. За да получите трайно увреждане, ще трябва да се запазите статично изображение на екрана в продължение на повече от 24 часа без прекъсване. Това може да бъде проблем за летища или спортни барове, но в противен случай няма какво да се притеснявате. Повечето OLED екраните са с "Таймер за изключване", за да ги защити, и повечето устройства източниците използват скрийн-сейвъри или заглушаващи функции за намаляване на щетите.
Геймърите ще трябва да вземат специални предпазни мерки, особено ако искат да седнат за маратонски сесии на една и съща игра в продължение на часове в даден момент. Най-добре е да си вземат почивка от време на време, да сменят канала, и така телевизора (и вашите конкуренти) да си починат.
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Цитат:
Първоначално публикувано от
Сидеров
Нещо не ми се връзва информацията в статията
Цитат:
Vestel произвежда телевизори за марки като Toshiba, Finlux, Polaroid, Hitachi, RCA, Medion, Telefunken, Vestfrost и Electra. Компанията също така в миналото, произвеждаше Panasonic и Philips "входящо ниво модели телевизори (и все още може да ги произвежда). Vestel наскоро партнира с Google, за да интегрират Android TV в своите дисплеи.
Polaroid, RCA - това са марки за североамериканският пазар.
Televisions
RCA Television
Electra - май се правят в Бангладеш
Пропуснал е марки като - Sunny, Arrieli, Horizon, Wellington, Star-Light, Vortex, Techwood ,Tesco, Asda, Argos, Crown, NEO
http://vestelinternational.com/en/co...lectronics/tv/
TVs
Arçelik(Beko) владее 10 марки - Grundig, Bregenc, Arctic, Blomberg, Leisure, Telefunken, Sang
http://www.arcelik.com.tr/elektronik-televizyonlar/
http://www.arcelik.com.tr/grundig-televizyon/
Първо ще залеят западна Европа, след година-две може да се появят и у нас на цена от 4000 лева.
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
И Сони ли правят вестел? По кашоните пише Словакия?
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Цитат:
Първоначално публикувано от
Сидеров
И Сони ли правят вестел? По кашоните пише Словакия?
Няма такова нещо. Сони се сглобяват в Словакия от фабриката на Foxcon(бивша собственост на Sony)
Създават 8K консорциум
Exclusive: Lost market share prompts Sony-Panasonic TV tech alliance- Nikkei Asian Review
Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
Преди 1 месец взех 2 бр. 43w808c отзад на тях пише, че са произведени в Япония 09/2015. А тези в техномаркет са произведени в Словакия, наистина.
Sent from my Nexus 5 using Tapatalk