Страница 290 от 570 ПърваПърва ... 240280288289290291292300340 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,336 до 4,350 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #4336

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ако са оправили този проблем ще бъде много добре, защото технологията принципно е страхотна.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #4337

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    И защо ли темите за новите ЛЕД модели, скъпи ЛЕД модели по световните форуми са пълни? Аааа да, щото 98% са тъпи, само Ристо е открил смисъла на живота.
    Ай да се хванем на бас колко от тези 98,2% знаят разликата между LED, QLED и OLED. Определено са тъпи потребители, но не бедни. Богатите главно си купуват евтини телевизори, по реклами.
    Мога да дам пример, как мой познат милионер ще си взима 40'' Samsung QLED, ама не най-високия клас за хол дълъг 5 метра. "А бе повече от 1200 не давам..." Такива са тези 98%!!!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4338

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hanibal Виж публикацията
    Ma ти си Бай Ганьо-веца в момента. Никой никъде не е казал ,че всичко над 2к трябва да е е OLED. Няколко човека се опитаха, да ти обяснят по интелигентен начин,че нещата се преувеличават по форумите. От първа ръка ти обяснявам че, при мен няма такива проблеми.Па обяснява кви проблеми си брал с некви телефони, как била куца технологията и кво ли не. Направо О - - а форума. На всякъде по форуми и класации,сайтове най-доброто в момента е OLED , и то от 2-3г.И колкото и да си мислиш и убеждаваш това което си взел , може да е добро но не е OLED което е най-доброто като картина.
    Бай Ганьовеца??? Ти адекватен ли си? Това е риторичен въпрос. Не се хаби.
    От първа ръка човекът ти написа за него и негов приятел. Какви глупости говориш изобщо? И burn-in е измислен проблем, така ли? От първа ръка пишел. Тия хилядите дето се оплакват по другите форуми те от шеста ръка ли пишат? Уточнихме вече, че си просто лаладжия. Нула факти, нула знания. Давай де, давай ревютата и форуми, на които LG C9 смазва конкретно Sony XG950. Че такъв имам и за него мога да коментирам.
    Аз ти дадох едно ревю, ама обективно, не от тези, на които производителите им плащат и им пращат телевизорите. Избягвай ги тези, безплатен съвет.
    За домашно научи защо най-податливи на burn-in са червените статични изображения.
    Ти имал ли си Sony XG/XH9505??
    Нали много следиш ревюта. Супер black levels като за лед, може би най-точното цветопредаване и то out of the box, страхотен upscaling, много, много по-светъл от иконата ти (1000 нита срещу 780). И ако в напълно тъмна стая оледът блести (факт), в много светла, Сонито ще го размаже. И това по всички ревюта го казват, че гледам критерий са ти.
    За всички проблеми, които твърдиш, че не съществуват, има тонове информация. Е, да, в платените ревюта всичко е цветя и рози.
    Отвори, прочети темата във AVForums за XH950. Сигурно ще се изненадаш колко хора минават от ОЛЕД на Сонито. Що така? А да, всички те са тъпи..... Ти си умен. Ти излъга системата.
    Цитат Първоначално публикувано от hanibal Виж публикацията
    Опитвам се това да кажа , за 2018,2019 вече пишат че са подобрени. А и производитрля си ги заменя гаранционно и това е тенденция.
    А, сега вече ПИШЕЛИ. А на мен викаш шурея, баджанака... Виждаш ли колко си смешен?
    Да те светна - технологията предполага burn-in. Гаранцията е 2 години. Ако някой го устройва - нека си дава парите. Ама да не вика, че тези с лед-овете се набутват. ОЛЕД-ът е набутвация. Първо уцели панел, що годе приличен, после си чакай бърнин-а. Щото и продаване няма втора ръка прогорял олед.
    Иска ти се да си ударил джакпота в живота с бета технологията, ама греда.
    Всъщност те могат да правят перфектни панели. Е, прогарянето няма как да се избегне, но поне другото ще е ок. Ама цената тогава нема ти хареса.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от style34; 28-06-20 в 00:11.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4339

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Ай да се хванем на бас колко от тези 98,2% знаят разликата между LED, QLED и OLED. Определено са тъпи потребители, но не бедни. Богатите главно си купуват евтини телевизори, по реклами.
    Мога да дам пример, как мой познат милионер ще си взима 40'' Samsung QLED, ама не най-високия клас за хол дълъг 5 метра. "А бе повече от 1200 не давам..." Такива са тези 98%!!!
    Няма какво да говоря с хора, които генерализират милиони на база един техен познат. Прочети във форумите. Изключително грамотни и запознати са хората.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #4340

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ама как запознати, като купуват технология, която е бъгава в зародиш? Да осветяваш всички пиксели или част от тях, вместо да свети само който трябва! Моля ти се!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4341

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Е искат поне бяло като хората да имат. Не да се чудят сега тука розово ли трябва да е наистина или телевизора така си го дава. [emoji23]
    Или блузата на райе ли е или си е от ултра модерната технология.
    Че и семейни скандали - да бие жената или детето, че оставили на пауза 30 минути и модерния телевизор ще се прецака. То си е опасно да имаш олед [emoji23]

    Между другото елжи, като пълни новатори, успяха да пуснат lcd екран, който прогаря. Ако някой е имал LG G4 знае за какво става въпрос.
    Нормално за треторазрядна марка. Всъщност и за такава не е нормално, но за елжи е.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от style34; 28-06-20 в 00:31.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4342

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Eй с - - - К .Тоя кенеф където си го купил е изначално осакатен с тая VA-матрица.Малко да мръднеш от иделаните ъгли на видимост и си показва недостатъците. Пиши каввото ти хрумне в нета и "утубето" ,директи сравнения и ще разбереш.Тва където си го постнал отдавна съм го гледал.И тия проблеми с прогрянето има доста свдения , че са отстранени. И да не са пак ще си дам парите за компания която е имала топките , и е била прозорлива да инвестира в нещо иновативно още пред години.И твоя кенеф е като огледало , по-зле от OLED.Аз гледам телевизор а не прожектор.За другите функции с които C9 е напред във времето си , ти оставям за домашно да ги прегледаш.И тва дистанционно като на телевизор от преди 10г на твоя ...a LG са уникални с тяхното Magic Remote. За другите неща няма да пиша . И аз така 12г. от първа ръка чакам плазмата да прогори , сега баща ми я глвда , пенсионер чивек ма го няма тва прогряне.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Е искат поне бяло като хората да имат. Не да се чудят сега тука розово ли трябва да е наистина или телевизора така си го дава. [emoji23]
    Или блузата на райе ли е или си е от ултра модерната технология.
    Че и семейни скандали - да бие жената или детето, че оставили на пауза 30 минути и модерния телевизор ще се прецака. То си е опасно да имаш олед [emoji23]

    Между другото елжи, като пълни новатори, успяха да пуснат lcd екран, който прогаря. Ако някой е имал LG G4 знае за какво става въпрос.
    Нормално за треторазрядна марка. Всъщност и за такава не е нормално, но за елжи е.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Майкооо милаа...смени доставчика или там квото е .
    Този пост е редактиран от hanibal; 28-06-20 в 01:15.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #4343

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Мисля, че щом вече започнаха и обиди, е време модератор да се намеси и даде заслужена почивка на господата.

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от gurcayy; 28-06-20 в 01:14.
    hanibal и vasettoo харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #4344

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Оставете го. Явно е някакъв хлапак в пубертета. Каквото и да кажеш, си знае неговото.
    hanibal одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4345

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Де да бях. Анибал, разликата между мен и теб и другите лаладжии е, че аз казвам - олед има тези предимства и тези недостатъци. VA панелите и конкретният модел има тези предимства и тези недостатъци.
    А ти твърдиш, че оледа е идеален и е по-добър във всяко отношение. Така казвали в ревютата ама не посочи ни едно. Имало "сведения", че нямало бърнин, ама един източник не посочи.
    Защо оледа е най-доброто - ами, ами...щото е най-доброто. Аз давам аргументи, които и в любимите ти ревюта ги дават, твоят "аргумент" е ми щото е по-добро. А и дистанционното, което не ползвам [emoji23]
    Щом до дистанционното го докарахме, ясни са нещата.
    Нелеп си, братле. Когато имаш мнение, теза, трябва да имаш аргументи, за да я подкрепиш. Ти нямаш, братле. Което те прави жалък.
    Другият пък имал познат и направи изводите за целия свят. Е какво да говорим?
    Сега, ако си дал две заплати на лизинг, горе-долу разбирам защо се възпаляваш като гнойна пъпка, все едно държиш контролния пакет акции в елжи.
    Иначе аз проблем нямам - утре мога да си купя и олед. И вероятно бих го направил, ама да усъвършенстват още малко нещата, че сега не са много добре.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4346

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Какво общо имат топ дисплеите на Самсунг, които слагат и в айфон, с третото качество на елжи??? Боже, Боже и аз си правя труда да споря с теб....

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    LG gets orders for 20M OLED iPhone screens this year, ending Samsung monopoly
    https://9to5mac.com/2020/05/27/oled-iphone-screens-2/


    LG правеха и панелите за Cinema дисплеите на Apple преди 10 години. Едни от най-хвалените монитори в професионалните среди.
    Сега нямам никаква идея кой им прави екраните, но няма да се изненадам ако пак са LG.

    Та LG изобщо не са толкова зле, колкото ги изкарваш.

    А между другото, кратък image retention (не burn-in) имам на LCD монитор Dell с IPS матрица.

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Естествено, че не съм уверен. Няма го в магазина, как да съм? Аз съм потребител. Да го измислят, да го направят, ако е добро, ще се купува. Panel lottery чували ли сте? Заради топ технологията ви такива термини се появяват...
    https://www.reddit.com/r/OLED/commen...panel_lottery/

    Чао, #behappywithyouroledtv

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Panel lottery съм играл и при плазмените телевизори, и при избор на монитори на Самсунг. Имаше един модел, който беше пълно тото. Бяха пуснали 4 разновидности, само 1 от която ставаше и тя беше тази, на която публикациите бяха правили ревюта.

    ------------------

    Не разбирам защо я продължавате тая дискусия. Всяка техология при телевизорите (като при всеки друг продукт) си има предимства и недостатъци. На потребителя се оставя да се информира и да реши коя би му допаднала и/или покрива нуждите му.

    Аз лично гледам предимно филми на телевизора. Телевизия пускам 1 път седмично за по 2-3 часа максимум. От време на време и някоя игра.
    Освен това, през деня съм на работа, та гледам само в тъмна стая.
    Технологията за мен е OLED по редица причини, но плазменият ми телевизор не иска и не иска да се предаде. Вече 8 години си работи. Сигурно не е разбрал, че трябва да спре след като му изтече гаранцията, както някой беше споменал по-горе. :D
    Имам продължителен image retention от разни игри/стриймове, но нямам перманентен burn-in. И това е на плазма.
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #4347

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hanibal Виж публикацията
    И тия проблеми с прогрянето има доста свдения , че са отстранени.
    Що за невежество е това ...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4348

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Де да бях. Анибал, разликата между мен и теб и другите лаладжии е, че аз казвам - олед има тези предимства и тези недостатъци. VA панелите и конкретният модел има тези предимства и тези недостатъци.
    А ти твърдиш, че оледа е идеален и е по-добър във всяко отношение. Така казвали в ревютата ама не посочи ни едно. Имало "сведения", че нямало бърнин, ама един източник не посочи.
    Защо оледа е най-доброто - ами, ами...щото е най-доброто. Аз давам аргументи, които и в любимите ти ревюта ги дават, твоят "аргумент" е ми щото е по-добро. А и дистанционното, което не ползвам [emoji23]
    Щом до дистанционното го докарахме, ясни са нещата.
    Нелеп си, братле. Когато имаш мнение, теза, трябва да имаш аргументи, за да я подкрепиш. Ти нямаш, братле. Което те прави жалък.
    Другият пък имал познат и направи изводите за целия свят. Е какво да говорим?
    Сега, ако си дал две заплати на лизинг, горе-долу разбирам защо се възпаляваш като гнойна пъпка, все едно държиш контролния пакет акции в елжи.
    Иначе аз проблем нямам - утре мога да си купя и олед. И вероятно бих го направил, ама да усъвършенстват още малко нещата, че сега не са много добре.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Ми "братле". аз нямам любими ревюта. Тя и информацията е за това, всеки сам да си направи изводите.Избора съм го оставил на теб.Ма ми пускаш линк на някакъв излегнал се в тъмнна стая без директно сравнение и ми прави "преразказ по каринка" и пак не казва че твоя кенеф е номер едно?? Ми да дистанционционото е вид интерфйс важен за много потребители, който щом ти дори не ползваш значи е много куц при SONY. Ми виж клипове на коакво е способно Magic Remote, защо е най-доброто в момента и че там са вложени не малко усилия.Не, земи тука тая "вафла" ако не ти харесва си изтегли мобиниото приложение.И да , OLED предлага най-добрата карина и не страда от лощите ъгли на видимост както VA, а това е главния критерий за повечето потребители, виж анетат в другата тема. И да срада от болежки тая технология са премахнати много от тях моделие от 2019. И както казах, и моя няма тия проблеми, а и да ги има волята на пройзводителя е да ги премахва. А твоята любима марка , се "мишкосва" и сега копува матрици от LG и ги продав в топ сегмента си. КАто са толо велики що нямат само LCD там , и ад си продават..Ako LG , хипотетично им каже че ,няма да ги снабдява с OLED панели. Какво става?
    И да , и аз имам богати приятели, и грам не ги вълнува какво имат като телевизорТехните неща са моори, кололи за по 30-50000 Евро. Гледаат да е от Марка до опреден бюджет и тва е.Грам не го мислят.
    И не се възпалявам, просто хората с ограничен ум ме взивяват направо!!Дай боже , да го притежавам тоя пакет в "елжии".

    - - - - - - - - - -
    Shark
    Ами има ги , чети и ще разбереш.Другото го остави на невежите ато нас

    А panel lottery го има особенно при LCD телевизори и монитори. И от там е тоя термин. Щото в един и същ модел се вграждат разлчни модели матрици, от различен доставчик. Ма явно и тва не знаеш.
    Този пост е редактиран от hanibal; 28-06-20 в 03:20.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #4349

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    След подобно твърдение не мисля, че бих си губил времето да коментирам с теб, точно защото съм чел.
    style34 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4350

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Всяка техология при телевизорите (като при всеки друг продукт) си има предимства и недостатъци. На потребителя се оставя да се информира и да реши коя би му допаднала и/или покрива нуждите му.
    Ето това е адекватно мнение. И аз това казвам. Но лаладжиите отричат недостатъците на олед технологията. Нямало ги. И ако някой избере различно от тях, а това са милиони платежоспособни потребители, биват обявени за глупаци.

    Samsung Display is the main display supplier for*Apple, shipping 90 percent of the OLED panels for the iPhones, including the iPhone 11 Pro and iPhone 11 Pro Max, LCD-based iPhones, like the iPhone 11, feature displays manufactured by Japanese Display,*LG Display*and Sharp.

    Верни на традиционно високите си стандарти, вижда се на кого залагат Епъл за топ моделите си и за бюджетните си решения. Като там се избира само най-доброто. И като се има предвид, че Самсунг са основният им конкурент.
    Преди при телефоните на Самсунг лотарията беше също много сериозна. Нереални цветове, петна, нюанси, изгорели пиксели. Затова даже взех LG G4 с LCD, което за 3-4 месеца прогоря зверски. Смениха го гаранционно. Масов дефект. После платката изгоря, също масов дефект.
    Сега вече нещата са други и Самсунг всяка година правят все по-добри дисплеи, с най-точното цветопредаване и много ярки, което за телефон е ключово.
    Разбира се, и тук бърнин е проблем, но всичко друго е наистина перфектно.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе