Страница 176 от 570 ПърваПърва ... 126166174175176177178186226 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,626 до 2,640 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2626

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от flashh Виж публикацията
    казвам,че за мен не е нормално,пет годишен телевизор за една трета от парите на това "чудо" на техниката,да вади по-добра картина и звук от "чудото"...
    За да ти е точно сравнението, то трябва да ги сложиш един до друг и на 55" УХД модел да пуснеш УХД сигнал, а на 42" ти Филипс(леко ме съмнява 43" модел 2012г) съответно ФХД - дълбоко ме съмнява прякото сравнение да е в полза на стария ... ако пък и загасим лампите и изключиш Амбилайт-а ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2627

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    За да ги сравниш правилно, трябва да пуснеш видео материал с резолюция отговаряща на резолюцията на дисплея. Така автоматично изключваш скалирането, мащабирането - които са допълнителна обработка на изображението и влияят на крайното качество на картината.
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...-4k-a1832.html
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...age-a2099.html

    Казваш, че FullHD сигнал на нов UltraHD телевизор е ужасно...в този ред, защо не пуснеш UltraHD сигнал на оня стар FullHD телевизор?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-12-17 в 20:55.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    12
    #2628

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    За да ги сравниш правилно, трябва да пуснеш видео материал с резолюция отговаряща на резолюцията на дисплея. Така автоматично изключваш скалирането, мащабирането - които са допълнителна обработка на изображението и влияят на крайното качество на картината.
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...-4k-a1832.html
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...age-a2099.html

    Казваш, че FullHD сигнал на нов UltraHD телевизор е ужасно...в този ред, защо не пуснеш UltraHD сигнал на оня стар FullHD телевизор?
    a ти пусни НОВА,ДИЕМА,ОН ЕЪР или КАНАЛ 3 на любимото ви "чудо" и сподели от колко метра трябва да се гледа?
    тук нямаме ХД канали,та 4К ли да имаме....

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #2629

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    М, хора тия големите телевизори си ги купувате да гледате някакъв ефирен сигнал единствено ли?!?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    12
    #2630

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    М, хора тия големите телевизори си ги купувате да гледате някакъв ефирен сигнал единствено ли?!?
    не е ефирен,а кабелен,спътников или IPTV-резултатът при гореспоменатите програми е трагичен,а и не само при тях....
    все едно да караш Ламборгини по "Дондуков"...след ремонта....язък за колата...

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2631

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Гледат се с нормално на 49-50" от над 2.20м-2.50м - от по-близо вече стават леко неприятни (но поносими) ... и то според предаването - там различните филми и материали варират с голяма разлика - може да има перфектно изглеждащи за СД и такива дето и в ютюб на най-ниско качество няма да си ги пусна ...
    То в тоя случай най-добре да си гледате 21"CRT - там ще е "перфектна" картината

    Защо си мислите, че сме тръгнали едва ли не да ви лъжем - всичко казано/писано от мен е на база личен опит - минали са ми всякакви модели и сравнително различни размери , за да имам представа кое-как ... И не е добре да гледате само в настоящето , а поне година-две напред - дори по нашите ширини достига прогреса и не е казано, че трябва да се разчита само на Нова/бтв/Диема - стрийминг услугите и така популярните торенти предлагат всякакво качество ... дори и УХД вече в сериозни количества.
    Успех в търсенето - крайното решение винаги си е на купувача/питащия, но е добре да отчете и някой друг съвет от хора минали по тоя път .
    ruuni9 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    12
    #2632

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    обективно погледнато,в момента в България е необходим качествен или средно качествен Full HD телевизор с подходящ за помещението размер...
    всякакви изгъзици по него са излишни(телевизорът няма как да бъде компютър)....
    всичко останало е ....money for nothing......
    ruuni9 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #2633

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В един друг форум ме убежаваше човек който работи в Близу/Мтел че нямало начин в София да се поддържа оптична и коксиална нет мрежа едновременно при положение че аз лично по мое желание исках да ме преместят на оптика, а те нямаха желание.

    Наслушал съм се на бисери.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #2634

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Това не разбирам във връзка с какво го споделяш, но да се върнем на темата - ако сега избирам телевизор (и ако вкъщи няма двама "джедаи", които поставят телевизора под постоянна заплаха) с удоволствие бих се "наказал" с 58EX780, или с 55XE9005. Също така, ако трябва да избирам (примерно) между 32MU5500 и 50MU5500, без колебания бих избрал втория - понякога не е лошо да можеш да си "изпънеш" краката, докато гледаш филм, пък нека ми е лошо като гледам Нова и Диема

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #2635

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    120 херцовия 55XE9005 веднага го зимам. Както и 60 херцовото 32MU5500.

    Но 60 херцовия 50MU5500 ти го подарявам с удоволствие.

    Преди около два месеца взех SONY KD-43XE8077 магазина в който влезнах го нямаха запечатан ами имаха само мостра, поисках чисто нов и ме пратиха в друг техен магазин като преди това го платих при тях и те се обадиха да ми го приготвят, отидох в другия магазин отворихме го пуснах ме го всичко точно качвам го в колата и кво да видя случайно 49XE8077 дали ми по големия върнах им го веднага и си поисках 43XE8077 даже се учудиха защо им го връщам при положение че почти всеки на мое място ше го грабне и ще изчезне.
    Просто знам какво мазало е 49-инча сравнение с 43-инча на 60 херца.
    Този пост е редактиран от sony 1; 08-12-17 в 04:24.

  13. Junior Member Аватара на emci74
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #2636
    Цитат Първоначално публикувано от flashh Виж публикацията
    a ти пусни НОВА,ДИЕМА,ОН ЕЪР или КАНАЛ 3 на любимото ви "чудо" и сподели от колко метра трябва да се гледа?
    тук нямаме ХД канали,та 4К ли да имаме....
    Гледам ги тези канали на кабелна телевизия Скат,даже не е и оптичен кабела! Телевиорът е 55XE8596,качеството на картината е учудващо добро,в сравнение с това което видях в Технополис на мострата.Разликата с FHD каналите,гледано от 2 метра е минимална.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #2637

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Наскоро това си мислех – няма ли да е по-удачно всяка година да се стартира нова тема? Защото в момента с тези 180 страници е ужас като навигиране, ориентация и т.н.
    Ясно е, че и отделни теми да са, ще са доста страници, но все пак ще е по-прегледно, а и ще са структурирани по години.

    По-горните постове няма да ги коментирам. Мислех си, че такива приказки са отживелица.

    П.п. Сега проверих – първият пост е от 2 февруари 2015 г. Мисля, че една нова тема, стартирана в началото на 2018 г., ще е чудесно освежаване!

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2638

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Дайте мнение за 32 инча лсд,ще се гледа телевизия в кухнята.
    Важно е да има що годе картина ,да не маже много.
    За звук съм приготвил активни колони на Едифаер.
    Все пак се готви и пуши в стаята, та колкото издържи на тези условия,ще съм доволен.
    Ако съм объркал темата,сори.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-12-17 в 16:01.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2639

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-12-17 в 19:41.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    95
    #2640

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Моля за мнение за Sony, 43`` (108 cм), 43WE750.

    Основни предимства и недостатъци и струва ли си 850 лева?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе