Страница 243 от 569 ПърваПърва ... 193233241242243244245253293 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,631 до 3,645 от общо 8522
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #3631
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    @Board
    Отнисно цените нещата са ясни.Намаления ще има около 25.11.(''черен петък'') и после най-добре към март .април.
    За нова година търговците на техника правят половината си оборот и ''промоциите''.....
    Благодаря ти, това ме интересуваше. Значи или гледам за оферти на черния петък(мисля че е 29-ти) или оставям за периода около Великден.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #3632

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте.
    Имам въпрос: Препоръки за ТВ, 55 инча, с HDMI 2.1 и HDR+. Ценово около 3000лв.
    Мерси предварително.

  4. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #3633

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И още един въпрос, до колко е сериозен проблема с burn in при OLED телевизорите? Замислям се дали да се напъна за някой нисък клас OLED, но съм притеснен защото често гледме телевизия и то основно 5-6 канала. От друга страна в последните 7-8 години всичките ми телефони са с OLED дисплей и не съм имал подобен проблем. Но пък телефон сменям през 1-2 години, а телевизора искам да ползвам поне 3-4 преди да се замисля за друг.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    14
    #3634

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    При така зададените изисквания-да не е OLED,да не е SAMSUNG, да е ''nanocell или еквивалента при другите марки'(може би Qled)'',то май друго не остава освен LG .
    Относно контраста разликите м/у LG(IPS) и SAMSUNG (VA) съвсем не са малки (към 5 пъти),а пък до OLED разликата чисто математически е безкрайност(безкр.: число).По точно тук числата са следните(няма да уточняваме в чия полза):

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1
    За гледането в ''светло помещение за да не се уморяват очите'' съм напълно съгласен,но аз специално гледам на слабо осветление за тази цел и разликата м/у OLED и тв-р със слаб контраст е огромна,най просто казано тъмните сцени на последния са като в мъгла.
    Разбира се когато човек си дава собствените пари не е важно моето мнение.
    @Board
    Отнисно цените нещата са ясни.Намаления ще има около 25.11.(''черен петък'') и после най-добре към март .април.
    За нова година търговците на техника правят половината си оборот и ''промоциите''.....

    Добре де, а кое е еквивалентно на наносел в другите телевизори. Не съм запозната с другите технологии. Предварително се бях насочила към LG и затова в магазина поисках инфо само за тях. Проблема с контраста ми е ясен. Виждала съм Samsung каква наситена картина вади и несъмнено няма равна на себе си, поне за лаици като мен. Аз хубаво гледах описанията на рейтингс, ама обяснете малко като за малоумни, освен контрста друго какво му е толкова по- добро. И ако все пак остане самсунга, тогава ми трябват препоръки и за другите 3 телевизора.

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #3635

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    QLED е еквивалента на NANO CEL
    Дефакто едно и също

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3636

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    @Board,аз моя OLED да го хвърлям ли вече,кви са тия 3-4 години.За Burn in може да четеш пробите които се правят тук-таме,но внимавай как са правени тестовете ...иначе едва ли някой ще си остави тв-ра да пробва такива неща.
    @Ymiron, цитат
    ''освен контрста друго какво му е толкова по- добро''.
    Ами това малко ли е ,то цялата борба при тв-те е да се постигне по-добър контраст,дали OLED,дали VA/FALD(full aray local dimming или да се гаси подсветката за по-добър контраст).По-слабото му место е гледането под ъгъл,там всеки си определя,аз поне ако гледам нещо важно си търся най-доброто место,ако не е важно-не е важно. Всички разлики можеш да видиш в ревюто.
    За другите тв-ри предложения много,но не бих се харчил много,при малките размери няма кой знае кво,пък и едва ли е нужно.Може пак SAMSUNG,TCL или квото ти хареса,трябва пак да се почват по модели,но мисля,че желанието ти да са с еднакви дистанционни не е сериозно,защото за 10 лв. можеш да купиш едно за 3-те малки резерва,а не да жертваш качество на картината или големи суми заради дистанционно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3637

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от v.b.p. Виж публикацията
    Здравейте.
    Имам въпрос: Препоръки за ТВ, 55 инча, с HDMI 2.1 и HDR+. Ценово около 3000лв.
    Мерси предварително.
    Другата година - 2020

    Тази година
    HDMI 2.1 частично в LG




    HDR support in European TV 2019
    Multi - HDR
    HDR 10
    SMPTE ST2084 +
    SMPTE ST2086 +
    MaxFALL, MaxCLL
    BBC/NHK
    HLG10
    BT.2100

    Dolby Vision
    SMPTE ST2094 - 10
    HDR 10+
    SMPTE ST2094-40
    Philips/Technicolor HDR
    ETSI TS 103 433-1 (SL-HDR1)
    ETSI TS 103 433-2 (SL-HDR2)
    YouTube HDR Mura correction
    High-end TV PQ 10

    SL-HDR1/2
    VP9-PQ VP9-HLG Factory calibration
    LG
    Panasonic
    Philips
    Sony
    Samsung
    Sharp
    Vestel
    TCL
    Skyworth
    Hisense
    Metz (Skyworth)



    Цитат Първоначално публикувано от ymiron Виж публикацията
    Добре де, а кое е еквивалентно на наносел в другите телевизори. Не съм запозната с другите технологии.
    QLED на Samsung
    Triluminos на Sony
    Трите се базират на филм с реактивни квантови точки.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-11-19 в 17:44.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #3638

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз лично не бих взел Samsung телевизор предвид цветовете, които показва, но това е мое мнение, а аз не съм експерт относно телевизорите. Ползвам LG и съм супер доволен от системата, както и от magic remote дистанционното, а имам и apple tv 4k свързано към него.
    Дапитамнещо одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3639

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    За цветовете-кои по-хубави-е малко субективно и трябва всеки да реши за него си дали има проблеми.
    Относно ''magic remote'' съм съгласен,че това е най-доброто дистанционно което съм виждал,но никога не бих си избирал тв-р по дистанционното(дори и по марката)!
    Без да теоретизираме излишно това за контраста,което говорихме по-горе най-лесно се вижда на следния кадър(взето пак от там):

    Дали е слаб контраст,лошо черно или просто мъгла-изберете сами,ако това което виждате от ляво Ви е приятно...
    Сетих за един ''истински случай''.В Англия 2 отбора играли при много гъста мъгла.Мачът завършил 2:1.В интервю след срещата един футболист заявил,че е вкарал 5 гола .но не знае в коя врата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 08-11-19 в 21:52.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    5
    #3640

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,

    От няколко дена насам чета из разни форуми и гледам клипове в ютуб за сравнения на телевизори. Реших да си взема по-голям и по-хубав телевизор от сегашният ми. Спрях се на 65 инча. Ще се гледа от около 4-5 метра разстояние. Като главно ще гледам мачове и от време на време ще играя на PS4. Успях да си избера 3 модела от различни марки и се чудя кой би бил най-добрият избор от тях, както и можете да предложите нещо по-добро в диапазона 3800-4200 лв.
    Първият ми избор е SAMSUNG 65Q80R, след него SONY 65XG9505 и накрая LG OLED65B9PLA ( по принцип LG-то беше първият ми избор, но четох за изгарянето и това ме притесни много, тъй като съпругата ми има навика да оставя предавания на пауза с часове на включен телевизор, а разбрах , че така горят най-много пикселите ).

    Тъй като видях, че тук има доста запознати хора по темата, ще се радвам да чуя вашите мнения.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    14
    #3641

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Олеее, пак ме хвърлихте в голяма чуденка. Дайте тогава някакви идеи. Днес бях да меря помещенията и последно ми трябва 49"/50"/55" за спалнята около 3000 леи, ако има QLED още по- добре.43" за едната детска и 49" за другата, тези за децата просто да са с добро съотношение качество-цена. И ако може някой линк да прочета кои тв/монитор са най- подходящи за конзола, но там ми трябва нещо по-малко. Христослав ми беше дал една таблица за LG и там доколкото си спомням имаше и такава графа.
    Благодаря за съветите и извинявайте за главоболието!

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #3642
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    @Board,аз моя OLED да го хвърлям ли вече,кви са тия 3-4 години.
    Еми OLED-a едва ли ще изкара 10 години.
    Иначе аз преди 4 години си мислех, че повече от 50" не ми трябват, сега се заглеждам по 65", а след още четири сигурно и той ще ми се струва малък и ще зяпам по някой MicroLED 85"

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3643

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ymiron Виж публикацията
    И ако може някой линк да прочета кои тв/монитор са най- подходящи за конзола, но там ми трябва нещо по-малко.
    по-надолу има таблица
    https://www.rtings.com/tv/reviews/be...e/video-gaming

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3644

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от valkata86 Виж публикацията
    Здравейте,

    От няколко дена насам чета из разни форуми и гледам клипове в ютуб за сравнения на телевизори. Реших да си взема по-голям и по-хубав телевизор от сегашният ми. Спрях се на 65 инча. Ще се гледа от около 4-5 метра разстояние. Като главно ще гледам мачове и от време на време ще играя на PS4. Успях да си избера 3 модела от различни марки и се чудя кой би бил най-добрият избор от тях, както и можете да предложите нещо по-добро в диапазона 3800-4200 лв.
    Първият ми избор е SAMSUNG 65Q80R, след него SONY 65XG9505 и накрая LG OLED65B9PLA ( по принцип LG-то беше първият ми избор, но четох за изгарянето и това ме притесни много, тъй като съпругата ми има навика да оставя предавания на пауза с часове на включен телевизор, а разбрах , че така горят най-много пикселите ).

    Тъй като видях, че тук има доста запознати хора по темата, ще се радвам да чуя вашите мнения.
    Най-напред добре си помисли относно диагонала.От таблицата в линка се вижда ,че за ultra hd 75'' се препоръчва за макс.малко под 3м,а за hd макс.към 4,50 м!
    При така зададения ценови диапазон пак ми се вижда най-добре Q70,има малки разлики с по-големите класове,но ако сметнеш разликите (в%)за картина и за площ на екрана .....
    И вместо да чакаш съвети по-добре иди в магазин в който има реален сигнал на футбол и гледай 2 тв/ра с различни(10'')диагонали от желаното разстояние като не мислиш за качество на телевизорите а само коя картина в разл. диагонали ти е по-приятна да гледаш(футбол!!!).Но контраста напр. не го гледай в магазина.
    Ако цената не е решаващ фактор разбира се най-добрия избор без съмнение е LG 77''C9(B9).
    https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p629284
    @ymiron
    за 49'' за спалнята пак има Q70.За детските TCLEP660.Ако видиш добре таблицата която колегата даде TCL 6 серия е повече от достатъчен за такава цел(а и за каквато и да е за спалня) а разликата в цената е голяма(меко казано-цените в момента са с 10% отстъпка от тези в линковете).Аз лично бих сложил и в трите спални такива.Може би най-добрия вариант е да вземеш 43''TCL и ако ти харесва да решиш дали да купиш такива за 2-те или 3-те спални,ако не го връщаш и тогава мислиш за останалите модели.Ако вземеш и Q70 за хола спокойно можеш да направиш сранение и да решиш дали си заслужава разликата в цената за спалнята.
    Ако спестените пари ти са много,или пък можеш да добавиш малко,мини в хола на SAQ80.
    Щом като не искате OLED ето таблицата за най-добрите led тв-ри.В линка можеш да прочетеш забележките и обясненията.Остава да сравните и цените.
    Ако те интересуват подробности можеш да видиш( ?)коя оценка от кои замервания в % се получва:




    https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-type/led-lcd


    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/DKHDV6BBM/
    https://www.emag.bg/televizor-led-smart-android-tcl-43-109-sm-4k-ultra-hd-43ep660/pd/DTHDV6BBM/
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p629285
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 09-11-19 в 13:24.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #3645

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ymiron Виж публикацията
    ...
    В този сайт има Sony 75" XF9005, за 3999 лв. , ако не са останали само мостри е по-добър избор от Q70.

    https://techmart.bg/product/product/...173010/lang/1/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе