Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #16

    Отговор: Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

    Днес си получих UE46H7000.Опаковката е зле,но телевизорът си е о.к.,всички компоненти си бяха налице.Влизах в сервизното меню.Беше обновен до последната версия на софта и е на 5 часа.Не знам дали тази информация може да се ресетва.Работи си нормално.Продадоха ми го със стокова разписка и гаранцията е към Роял Електроникс ООД.Тествах си го,няма изгорели пиксели,клаудинг не забелязах.За сега всичко е добре.Времето ще покаже дали ще си ям ушите,заради икономисани 600 лв.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #17

    Отговор: Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

    Честито! Изглежда си изкарал късмет и си попаднал на добра и малко работила бройка. Приятно гледане!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    Отговор: Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

    след update на версията се ресетва брояча.
    Имаше някъде един дето казва че има меню с брояч на матрицата - ама дали е така .......

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Едва ли са повече от 4-5 месеца работа.
    5 месеца , средно 25 дни /мес * 12 часа = 300 часа * 5 месеца = 1500 часа в най-лошия случай , 1000 ( 25 * 8 *5 е реално ако е бил демо телевизор. )
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 12-03-15 в 09:12.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #19

    Отговор: Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    след update на версията се ресетва брояча.
    Имаше някъде един дето казва че има меню с брояч на матрицата - ама дали е така .......
    Няма такова нещо. Помисли реално, защо ще се ресетват наработените часове след ъпдейт? Нужни са на сервизните работници.
    Часовете могат да се ресетват само от сервизното меню.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Отговор: Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

    Защото Ице , в сервиза си има меню което както казах по -горе брои чаосвете на матрицата. Същото е и с телефоните. Флашнеш ли го , почва отначало, но с има Lifetime който не се ресетва и е видим само за сервизно меню, невидимо за теб и мен.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #21

    Отговор: Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

    Техно в сервизите няма меню...такова има в телевизора. Прочети си пак първото изречение.
    Брояча е важен за работата на шасито и подсветката, но не и за матрицата. Реално тя може да работи и 60-70 години без проблем(единственото ограничение се явява изсветляването на цветните филтри).
    Но подсветката е друго нещо - тя има ограничен живот + риск от изгаряне на отделен светодиод.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #22

    Отговор: Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

    hristoslav2 е прав.На тв-то в кухнята UE32F6510 му обновявам фърма редовно.Сега влязох в сервизното му меню и ми показа 2500 часа.Най-вероятно може по някакъв начин да се нулират часовете,но не и след флашване на нов фърм.Изборът дали човек да си купи демонстрационен артикул си е по лична негова преценка.Аз съм доволен,още повече,че имам и два лаптопа висок клас refurbished,от други фирми и нямам никакви грижи с тях.За съжаление финансите са ограничени и това е начина да се сдобиеш с висок клас продукт на разумна цена.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Отговор: Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

    Момент а дали сте сигурни че преди последния ъпдейт не са ресетнати всички броячи и тогава да е ъпдейтнат.
    Познавам мисленето на търговците и номерата на сервизите.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #24

    Отговор: Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

    А дали търговецът е запознат в подробности на работата във сервизното меню, защото си е риск - ако объркаш нещо да превърнеш телевизора в тухла.
    Освен това има куп други неща, които показват дали телевизорът е бил мостра и честно казано, ако е LCD предпочитам да е работил седмица-две.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #25

    Отговор: Покупка на демонстрационен или рециклиран ТВ

    Съжалявам,че наводних темата.Според мен си заслужава.Можеш да тестваш,да решиш и да не приемеш тв-то.Дали е работил 5 ч. или 5000 ч. не е от значение.Важното е да е читав.Дори и след 5000 ч. тв-то има живот за още поне 30000ч.Ако е имало грижа щеше да се е появила.Не е плазма,но и лед-тв му трябват поне 500ч. да си покаже истинските цветове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Покупка на нов ТВ
    От Martin Gugutkov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-14, 21:41
  2. Отговори: 28
    Последно: 06-09-14, 04:56
  3. Покупка на Е12-NKE-W
    От tonibgbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-12, 12:11
  4. Рециклиран LCD TV Samsung?
    От CaesarBG във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 23-12-07, 17:52
  5. GSM покупка
    От connect във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 15-06-06, 00:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе