Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Pat

Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    44
    #1

    Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    Проблема е следния след като включа телевизора към лаптопа през HDMI и натисна 3Д на дистанционното ми изписва съобщението "3D режима не е достъпен за този сигнал" . Това е от вчера , възможно е да съм разчовъркал някоя настройка на видеокартата . Телевизора е Панасоник 40AS640 , лаптопа e Асус с видео ati mobility radeon hd 3470. 3Д има пробвах през USB , на всички други канали ми разрешава да цъкна 3д с изключение на въпросния към който е включен кабела . Като пусна 3Д филм през лаптопа телевизора изписва , че разпознава 3Д сигнал и да го включа но като натисна на дистанционното 3Д- изписва въпросния надпис. Като човърках по настройките на видеокартата веднъж май се оправи ,но явно не съм запаметил съответната . Ако може малко помощ че от вчера не знам кво не съм пипнал да се опитам да го оправя. До сега съм : преинсталирал драйверите на видеото ; пробвах на всички HDMI входове . Мина ми през ума дали нещо не се е прецакал HDMI портовете ама всичко върви , другите филми тръгват само 3Д не ми дава да пусна от дистанционното.
    Този пост е редактиран от ceco81; 17-08-15 в 14:32.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    Обикновено се дължи на настройки в използваният софтуерен плеър на компютъра или драйвери/настройки на видеокартата (погледни и оверскан-а да е на 0) . Точно заради подобни простотии и изненади зарязах гледането на филми от комп./лаптоп и си взех мултимедиен плеър ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    44
    #3

    Отговор: Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    Докъде стигнах .... все още не тръгва , това което зразбрах е ,че когато са "разширени" дисплеите ми разрешава да натисна 3д опцията но тогава на телевизора се вижда само тапета на лаптопа без нищо друго . Когато дам да се клонират дисплеите пак не ми дава да натискам 3д а и във функциите на видеото оверскан стават неактивни. Тъпото е , че това ми е единствения вариант за пускане на 3д със субтитри , иначе за тези които имат бг. намерих начин - прехвърлям ги в папката публично видео и от там с плеара на тв . Продължавам с ровенето по настройките....

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    За 3Д , настрой телевизора да ти е единствен дисплей - първичен....основен... както искаш му кажи...
    Тогава ще имаш достъпни всички опции.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    44
    #5

    Отговор: Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    Без име.png
    Направих го това е снима на телевизора и пак ми изписа 3д режима не е достъпен за този сигнал

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    Гледам обаче пише 1280х768 - трябва да е FHD - 1920х1080 р 60/24

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    Като гледам на снимката нищо не си направил.
    в настройките на драйвера трябва да имаш само един дисплей - ТЕЛЕВИЗОРА. този на компютъра не трябва да е активен. Какво значи ЕДИНСТВЕН според теб? Дисплея на лаптопа трябва да е изгаснал, да няма никакъв сигнал на него. Резолючията на телевизора трябва да е FHD kakto каза светльо. 1920х1080 60р или 50р
    svetlio1 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    44
    #8

    Отговор: Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    Така се вижда преди да натисна приложи , след това си става 1920x1080 и съответно се забранява лаптопа . Открих начин ама е гимнастика и след всяко пускане трябва да се настройва наново видеото . Забранява се на лаптоп екрана след това се зарежда от HDTV 1920x1080 60hz . и тогава ти разрешава да включиш 3д и да гледаш . На тъпата видеокарта до онзи ден си работеха и тв с 3Д и лаптопа без проблем а сега е ебахти схемата да пуснеш един филм . Със сигурност има и по-лесен вариант въпроса е дали някой го знае или ще се рови още .2.png3.png

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    Виж дали не е излязла "нова" версия на Каталист-а - тия "проблеми" обикновено излизат съвсем случайно при пусната такава и "нужда" от ъпдейт , както писах - точно заради такива простотии ми писна и взех външен мултимедиен плеър - свалям , натискам play и гледам .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    44
    #10

    Отговор: Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    5.png
    Ето я прословутата функция която не можах да я открия на предния драйвер на видеото (била е скрита под другите резолюции) . При клониране на дисплеите и задаване на HDTV 720p просто екрана на лаптопа минава в режим 1280x720 подрязва се отгоре и отдолу по малко а на телевизора тръгва 3д . Тук резолюцията на тв. може да не е 1920x1080 (за което не съм сигурен) но е единствения вариант без да изключвам дисплея на лаптопа . Като се замисля най-вероятно проблемите идват от различните резолюции на двата екрана.

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #11

    Отговор: Проблем-3D режима не е достъпен за този сигнал ?

    При мен, като съм свързвал лаптопа към телевизора за резолюция на ТВ съм задал 1080p, а на лаптопа си е неговата 1366x768, просто като включа HDMI кабела и превключа на съответния HDMI вход автоматично изключва монитора и включва 1080p на екрана на телевизора. И аз съм ATI Catalyst...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със сила на сигнал на рутер
    От babatam във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 02-02-14, 17:31
  2. Проблем със сигнал на Panasonic ET5
    От brotzki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 13-05-13, 17:04
  3. Въпрос за stand by режима
    От presents във форум Windows
    Отговори: 37
    Последно: 18-08-07, 19:54
  4. Добър DC++ хъб с музика, достъпен от чужбина
    От Cko във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-05, 23:04
  5. "достъпен" и "недостъпен" при торент сайтовете
    От fiorino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-05, 10:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе