Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By novla

Помощ при избор на 40' телевизор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #1

    Помощ при избор на 40' телевизор.

    Здравейте. Доста години живях без телевизор, но заради любимия си футбол реших, че е време да си взема. Мислех, че изборът ще е лесен, но се оказа, че далеч не е така. За това се обръщам към вас за помощ. На телевизорът ще гледам главно мачове, както явно стана ясно и евентуално някои от научно-популярните канали, както и филми с добро качество от интернет. Размерът, на който съм се спрял е 40 инча, като мястото, на което съм замислил да го поставя не приема дори 41 или 42 инча, просто няма да се събере. Бях се нагласил да си купя една оферта със саунд бар от Технополис за 1000лв за 4к телевизор, но после се оказа, че той не е Смарт, което ме разколеба. Отделно от това момчето в магазина ме наплаши, че заради системата 4к Upscaling, повечето канали, които предлагат нашите оператори в SD формат дори ще се влошат като качество. Което,а ко е истина, директно ме препраща към Full HD вариант. Доста поразглеждах и се спрях на няколко неща, ще се радвам, ако се включите и ме посъветвате, включително и с други идеи. Бюджетът ми е максимум 1000 лв, като много бих се зарадвал и на нещо около 750-800 лв. Бих искал да е Smart. Също така чух, че е добре опресняването на картината да е повече от 100 Hz, особено за гледане на мачове. Вярно и задължително ли е това?

    Ето ги и вариантите, които набелязах:

    Телевизор Smart LED Sharp LC-40CFE6242E, 40" (100 см), Full HD - eMAG.bg
    Почти се бях навил на този, но прочетох такива страшни неща за Шарп тук, че направо се отказах.

    Телевизор LED Philips, 40PFH4200/88, 40" (102см), Full HD - eMAG.bg

    PHILIPS 40PFH4509/88 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    SAMSUNG UE-40J6300 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Този пък е извит, за доста добра цена, макар освен за ъгъла на гледане да не разбрах какъв друг е плюсът на извитите екрани

    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15436
    Това е най-вероятния за момента, с невероятните 1200Hz опресняване, на отлична цена.

    Телевизор Sony KDL-40R450C 40" на изгодна цена от PCStore.bg
    Момчето от магазина ми препоръча Сони, затова добавям този, макар да е само 100Hz

    Телевизор LG 40LF632V 40" на изгодна цена от PCStore.bg

    Телевизор Philips 40PFH5500 40" на изгодна цена от PCStore.bg
    Този е с андроид.

    Ами май това са. Ще се радвам на съвети и предложения.
    Поздрави!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Помощ при избор на 40' телевизор.

    Май само Pansonic-a отговаря на твоите изисквания, но дали въобще ще го намериш /нов и неразпечатан/ не знам.

  4. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #3

    Отговор: Помощ при избор на 40' телевизор.

    само панасоника ,другото за футбол не става,като гледам май само мостри са останали, ето ти един вариант обаче +100лв http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15747 ,ако можеш изчакай коледните промоции

  5. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #4

    Отговор: Помощ при избор на 40' телевизор.

    Взимай флашката качи някой футболен мач FHD и гледай да е повечко GB-ти. Отиваш в някой техно магазин и изпържи картината да видиш дали ще ти свърши работа. Докато, някой не го пробва и потвърди, че няма проблем с картината самo си пишем ей така за спорта (на пръстите ).

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #5

    Отговор: Помощ при избор на 40' телевизор.

    Аз бих избрал този: http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15461 - до Нова година все някога ще падне под 1000 лв., а дотогава върви и с 5-годишна гаранция.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: Помощ при избор на 40' телевизор.

    Ок, мерси. Имам още няколко въпросчета. Аз няма да гледам футбол на запис, ами на живо от бг операторите. И за там ли не стават останалите телевизори. Въобще има ли как в Бг да се гледа футбол на живо с максимално добра картина? Може ли някой да ми разясни до каква степен е важно е това за опресняването? И друго, въпросният Извит Самсунг, който съм сложил има 800 Hz, опресняване, при него какъв е проблема? И въобще този извит екран има ли друг, по-голям плюс от увеличения ъгъл на гледане? Много ви благодаря!

  8.  
     
  9. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #7

    Отговор: Помощ при избор на 40' телевизор.

    Добре бе човек, нали ти го написах да отидеш, за да пробваш как се справя картината при динамични сцени. Запис на футболен мач е идеален за тест. Така ще разбереш, как ще се вижда докато гледаш, някой футболен мач НА ЖИВО, от някой канал.
    Milkoy одобрява това.

  10. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #8

    Отговор: Помощ при избор на 40' телевизор.

    требват си 100hz

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #9

    Отговор: Помощ при избор на 40' телевизор.

    Не просто добър, най-добрият 40' за 2015!!!
    PANASONIC 40CS630E

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Отговор: Помощ при избор на 40' телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    Не просто добър, най-добрият 40' за 2015!!!
    PANASONIC 40CS630E
    Може ли да дадеш обосновка, че така малко е висящо във въздуха мнението. Не виждам с какво толкова впечатлява, че да е най-добрия....?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на 3D телевизор
    От mironcho във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-14, 08:19
  2. ПОМОЩ: Избор на телевизор до 600 лв.
    От bobongo във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-12, 18:50
  3. Помощ за избор на телевизор
    От ky3mu4 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 21-12-11, 19:00
  4. Помощ за избор на 32'' LCD телевизор
    От petia_a във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-09-10, 15:35
  5. Помощ при избор на телевизор
    От Coppermine във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 19-03-10, 18:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе