Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree9Одобрявам

Избор на телевизор 55 инча

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #1

    Избор на телевизор 55 инча

    Здравейте,

    Искам да помоля за малко помощ при избора. Телевизорът ще се ползва предимно за гледане на кабелна телевизия, малко игри на PS4 и филми (до момента съм ги пускал по HDMI от лаптоп-а). Попрочетох малко по темата тези дни и като гледам доста препоръчвате моделите на Sony 55W809C, както и Panasonic 55CX700E, но имам няколко несигурности и въпроси:


    • За Sony-то някой се беше изказал, че Upscaling-а на SD сигнал не бил хубав. Това така ли е? Има ли някой преки наблюдения?
    • Също така не съм сигурен дали да е 55 инча или може би 50. Ще се гледа в горе долу нормален хол в панелка - някъде около 2.5-3 метра разстояние. Срещнах противоречиви коментари - някои казват че твърде голям ТВ за малко разстояние и SD канали не било добре, други твърдят че колкото по-голям ТВ-то толкова по-добре.
    • Upscaling-a на 4К телевизор на SD сигнал по-зле ли изглежда, отколкото на Full HD телевизор? Ами за гледане на HD канали?
    • Също така в едно Ревю за Сони-то пишеше, че имал проблем с яркостта и в стая с прозорци на светло не се виждало хубаво.
    • За Панасоник-а четох, че имал по-малък зрителен ъгъл, както и звука му не е ок (което се оправя с един хубав саундбар, така че не е кой знае какъв проблем)


    Принципно не държа толкова на разните екстри като 3Д, 4К, смарт функции и тн. но ако ги има и работят добре ще е само плюс. Както виждате имам доста колебания, а едва ли ще мога да ги сравня и двата модела на едно място. Разбира се отворен съм и за други предложения, стига да си струват парите - гледах и някакви модели на Самсунг, но като че ли там приемливите модели са по-скъпи. Като цяло не съм претенциозен твърде много, но не искам да правя компромиси с нещо, което после ще ми се набива на очи. За бюджет не съм мислил много - предполагам около 2000 лева телевизорите предлагат най-доброто съотношение цена/качество, но ако не си харесам нищо за тези пари мога да додам до около 3К.

    Благодаря предварително за мненията.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    40
    #2

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    С тия претенции си за олед или 32 инча телевизор , на книга средният боклук е това Sony Bravia KD-55X8505C , , а и на практика , щото допреди десетина дни го предлагаха в технополис на 2700 лв , сега не го виждам . По- добре 55 инча смарт , отколкото 49 инча с три де ,питай ги колко филма са гледали миналатата година , Първите пет дни ще ти е голям ако гледаш филми със много субтитри и не виждаш какво става горе, на седмия ден му свикваш ,Няма да пали и гаси от раз кат при мен , ма искаш да играеш игри . Те цените скочиха с двеста - триста лева , ширпотребата за 2000 лева седи , Ако ще е 4к,забрави за панасоник с тоя лаптоп, освен ако не е карбон за 4000 лева . SD сигнал ни на лед 42ас600 е хубав , ни на панасоник плазма 42ст50 е хубав, та какво очакваш за 55 инча . Плазмата навъртя 9702 часа и ще я пенсионирам за втори телевизор , 55 си е 55 , 4к имаш два концерта и 40 демота и планета 4 к ,гостите да се дзверят .Криско си го ъпскейлва в ютуб без грешка , като за 2000 лв телевизор колко да е разликата . ас600 и новия са с 5 годишни гаранции , та кат сдиплят да ги сменям за още по големи р То покрай твоя кат няма други телевизори,много те интересува как дават другите в магазина ,пускаш си диема екстра и като ти сечат мачовете,до третия ден го връщаш , Смарта е задължителен , особенно с новите дистанционни,то за тия пари вероятно ще има ,добре че не взех филипс 55 4900 , То лаптопа на неговия екран 4к го пъска да върви , ма на телевизора умира . Другото най-важно е черното, доколко се доближава до другия ти телевизор, моя се доближава до 85 процента от плазмата сравнени без сигнал и ми е последна грижа сонито с ква матрица е и се доближавал 90 процента премерно р Последните два месеца съм изчел всичко тука за 4к телевизорите и акъл взех да давам р

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #3

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    Пиши по грамотно Бее...голяма мъка да ти се прочете поста.
    Kasap и dnedkov харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    Надявам се да не става дума за моя пост А иначе OLED изобщо не гледам, по 2 причини - по-краткия живот и също така това че ще се играят игри/гледа телевизия по-продължително. При OLED доколкото разбрах има вариант някое позастояло се изображение да се отпечата на екрана. Днес видях в ЕМАГ следната оферта: Телевизор Android Smart 3D LED Sony, 55X8509C, 55" (139 см), Ultra HD - eMAG.bg. Не знам колко е оферта реално - сега чета малко ревюта, но май е подобно на Sony 55W809C, само че е 4К. Според вас струва ли си за тази цена или да гледам за нещо по-евтино/някаква алтернатива? За този конкретно пишеше някъде, че много добре ъпскейлва HD, че дори и SD съдържание. Също така от вчера една новина ми попадна, че Netflix вече се поддържа в България, а те предлагат 4K съдържание. В бъдеще сигурно и още ще виждаме, така че може би не е излишно да се запася от сега с 4K телевизор. При положение, че най-вероятно няма да го сменям в следващите 5-10 години...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #5

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    Цитат Първоначално публикувано от valmir Виж публикацията
    При положение, че най-вероятно няма да го сменям в следващите 5-10 години...
    Пожелавам ти го от сърце, но в предвид прочетеното във форума, не разчитай на дълго "съжителство" с ТВ-то. Аз лично не бих инвестирал голяма сума за нещо, което явно се оказва с не дълъг експлоатационен срок. Ти си знаеш какво за теб е "голяма сума", просто изказвам моето мнение.
    espace, karambam и burbeng харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    40
    #6

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    На тоя принцип си взех LG 55UF772V с 5 години гаранция , бичи та се кине , от лаптопа му разпъваш блу стакс и си имаш пълноценен андроид , кеф ти клаш оф кланс,кеф ти буум биич, телевизора си остава чист , на тоя медиятек с тази ценова политика каква вяра да имаш , та да го ръчкаш и товариш , тва да не е пентиум

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    И аз съм на сищият хал, търся 55" монитор за около 2000 лв.
    Много се чудя , този 4К Панасоник PANASONIC TX-55CX700E Ultra HD 3D LED за 2100 лв. дали няма да е много по-бавен от SONY KDL-55W809C 3D LED което е 1900лв? Щото ако ще се играят игри това се оказва много важно.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    Почти еднакво време им дават по ревютата - около 38мс , а ако и наистина е с директ ЛЕД подсветка , то мисля е един от най-добрите сравнително бюджетни варианти .
    bashnako одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #9

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    Цитат Първоначално публикувано от valmir Виж публикацията
    Надявам се да не става дума за моя пост А иначе OLED изобщо не гледам, по 2 причини - по-краткия живот и също така това че ще се играят игри/гледа телевизия по-продължително. При OLED доколкото разбрах има вариант някое позастояло се изображение да се отпечата на екрана. Днес видях в ЕМАГ следната оферта: Телевизор Android Smart 3D LED Sony, 55X8509C, 55" (139 см), Ultra HD - eMAG.bg. Не знам колко е оферта реално - сега чета малко ревюта, но май е подобно на Sony 55W809C, само че е 4К. Според вас струва ли си за тази цена или да гледам за нещо по-евтино/някаква алтернатива? За този конкретно пишеше някъде, че много добре ъпскейлва HD, че дори и SD съдържание. Също така от вчера една новина ми попадна, че Netflix вече се поддържа в България, а те предлагат 4K съдържание. В бъдеще сигурно и още ще виждаме, така че може би не е излишно да се запася от сега с 4K телевизор. При положение, че най-вероятно няма да го сменям в следващите 5-10 години...
    +1 за модела Х8509С

    Цитат Първоначално публикувано от bashnako Виж публикацията
    И аз съм на сищият хал, търся 55" монитор за около 2000 лв.
    Много се чудя , този 4К Панасоник PANASONIC TX-55CX700E Ultra HD 3D LED за 2100 лв. дали няма да е много по-бавен от SONY KDL-55W809C 3D LED което е 1900лв? Щото ако ще се играят игри това се оказва много важно.
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%BD%D0%B0.html
    bashnako одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    9
    #10

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Почти еднакво време им дават по ревютата - около 38мс , а ако и наистина е с директ ЛЕД подсветка , то мисля е един от най-добрите сравнително бюджетни варианти .
    Можеш ли да дадеш някакви линкове към ревюта на тези 2-та телевизора?
    Нали говориш за
    PANASONIC TX-55CX700E Ultra HD 3D LED за 2100 лв.
    SONY KDL-55W809C 3D LED 1900 лв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    +1 за модела Х8509С
    Това нещо къде го продават?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #12

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    В крайна сметка реших, че 55 инча ще са ми много и си взех един Sony 50W809C. Ходих в Технополис и го сравних с Panasonic 50CX700E и Samsung 48JS7000. Другите два телевизора освен че са Ultra HD не можах да видя съществена разлика на картината, да не кажа че за SD съдържание като че ли най ми допадна Sony-то, но е трудно да се каже. Разликата е минимална. Иначе това което го пишат по ревютата и по форумите, че SD-то било зле на голям екран от близо се оказва чисто субективно. Да видно е, че не е HD ама в същото време си е напълно гледаемо и вкъщи не ми прави впечатление. А цветовете на Сони-то къртят мивки според мен (макар че и Самсунга не беше никак лош, само че е доста по-скъп). Хайде със здраве и мерси за мненията.

    - - - - - - - - - -

    А и забравих да спомена, че единствената ми забележка досега от Сони-то е когато се гледат тъмни сцени и има включено осветление в стаята или светлина от прозореца - екранът наистина отразява доста и малко трудно се вижда.

  16. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #13

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    Ето за това се тества на място.Със здраве да го ползваш

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    40
    #14

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    стисна се за 300 лева и 3де,кат ни пуснат картина в картината ше има ги дириш р

  18. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    9
    #15

    Отговор: Избор на телевизор 55 инча

    Цитат Първоначално публикувано от gonzobg Виж публикацията
    стисна се за 300 лева и 3де,кат ни пуснат картина в картината ше има ги дириш р
    300лв за какво?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на телевизор 42-47 инча
    От yanko78 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-10-15, 21:51
  2. Избор на 39 инча телевизор
    От PinkPanther във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 26-06-13, 22:53
  3. Избор на телевизор 40 -42 инча ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-01-13, 17:52
  4. Избор на телевизор 40 -42 инча ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-12, 17:31
  5. Избор на телевизор 40 инча
    От novkov във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 13-10-11, 17:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе