Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #1

    Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Здравейте, приятели. Днес си закупих нов телевизор SAMSUNG UE-40JU6400 и все още нямам Ка модул. Трябва да свържа телевизора с кабела на доставчика на телевизия, но искам същевременно да предавам сигнал в другата стая, за да може майка ми да има телевизия там. До момента правих това посредством цифров приемник, като в приемника влиза кабела от доставчика а към изхода беше свързан кабел, който отива в другата стая. Сега направих един малък тест, за да видя дали номера ще стане посредством сплитер и проблем няма, но не съм голям разбирач и се притеснявам да не прецакам новия телевизор ако го направя с него - има ли опасност или мога спокойно да си го вържа? Закачам снимка, за да видите какво съм направил и да споделите дали мога да го направя и с новия ТВ. Ще бъда много благодарен ако ми помогнете.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Не се притеснявай, всичко си направил правилно.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Добре е все пак да сложиш и галваничен разделител преди кабела да влезе в новия тв.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #4

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Не знам какво представлява този разделител, но ще разгледам в интернет. Така или иначе няма да го сложа в близките 3-4 дни, но мога спокойно да оставя сплитера в това му състояние, без да се притеснявам, че може да навреди с нещо на телевизора, аз поне така разбрах? Благодаря, колеги!

    - - - - - - - - - -

    Колеги, разбрах че галваничния разделител служи за предпазване на телевизора от разликата в напреженията с доставчика на телевизия. Нужен ли ми е такъв след като си закупих устройството по-долу? Предпазва от токов удар и от едната страна влиза кабела на доставчика, от другата отива към телевизора?

    http://www.technopolis.bg/bg/Distribution-panels/Distribution-panel-SONO-WP-230TV2/p/871705

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #5

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Цитат Първоначално публикувано от RitmoDelMar Виж публикацията
    Колеги, разбрах че галваничния разделител служи за предпазване на телевизора от разликата в напреженията с доставчика на телевизия.
    А също така и ако след сплитера има свързан кинескопен телевизор. Ако е така, добре е да направиш както те е посъветвал svetlio1 - да сложиш галваничен разделител между сплитера и новия ТВ.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #6

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Добре, благодаря.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #7

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Цитат Първоначално публикувано от RitmoDelMar Виж публикацията
    Закачам снимка, за да видите какво съм направил и да споделите дали мога да го направя и с новия ТВ. Ще бъда много благодарен ако ми помогнете.
    Оправи си връзката на кабел номер 3, с F-конектора. Вижда се част от екранировката на кабела - лесно ще се измъкне..

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #8

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Ще ги оправя всичките кабели, аз просто исках да тествам дали ще стане номера. Аз обаче не разбрах, тази защита, която съм взел не върши ли работата на галваничния разделител - предпазва и от ток, и от кабела на доставчика? Съжалявам, че пак питам, просто реших, че може да не сме се разбрали.

    http://www.technopolis.bg/bg/Distrib...30TV2/p/871705

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    101
    #9

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Твърдо да !

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #10

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Цитат Първоначално публикувано от RitmoDelMar Виж публикацията
    Аз обаче не разбрах, тази защита, която съм взел не върши ли работата на галваничния разделител.
    Ще трябва допълнително да купиш този модул Sono - Надеждна защита от токови удари - Sono WPM-GIF, който всъщност е галваничния разделител. Все пак провери на кутията кои два модула съдържа комплекта, който си взел (най-вероятно WP230BF и WPM-FTV), защото преди време май имаше и комплекти с WPM-GIF.
    Този пост е редактиран от Frogst; 29-05-16 в 12:51.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Оправи си връзката на кабел номер 3, с F-конектора. Вижда се част от екранировката на кабела - лесно ще се измъкне..
    Не и ако е зачистил кабела от изолацията на повече от 1см! Не шашкайте човека! Тука нещо много специалисти по кабелни мрежи се оказаха....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от RitmoDelMar Виж публикацията
    Ще ги оправя всичките кабели, аз просто исках да тествам дали ще стане номера. Аз обаче не разбрах, тази защита, която съм взел не върши ли работата на галваничния разделител - предпазва и от ток, и от кабела на доставчика? Съжалявам, че пак питам, просто реших, че може да не сме се разбрали.

    http://www.technopolis.bg/bg/Distrib...30TV2/p/871705
    Това, което си взел напълно ти върши работа! Свържи го преди сплитера и не пипай повече нищо!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #12

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Ако е свързано преди сплитера и едното разклонение отива в CRT TV какъв ще е ефекта от галваничния ?

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ако е свързано преди сплитера и едното разклонение отива в CRT TV какъв ще е ефекта от галваничния ?
    Да го пази от външни напрежения, генерирани от неизолирани от мрежата захранвания и такива от мълнии. Вътре се предполага, че всичко е занулено и да има някакви паразитни потенциали те се изравняват през нулевия и заземителния кабел. А като гледам и сплитера, той не е DC pass.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #14

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Не трябва ли сплитера да е вързан преди устройството? Благодаря за проявеното разбиране към непросветения в тази област.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: Предаване на сигнал от нов телевизор към стар, посредством сплитер.

    Цитат Първоначално публикувано от RitmoDelMar Виж публикацията
    Не трябва ли сплитера да е вързан преди устройството? Благодаря за проявеното разбиране към непросветения в тази област.
    Не. Защитата така е и за двата телевизора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. филми на стар телевизор?
    От Qqueen във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-16, 13:08
  2. Отговори: 5
    Последно: 27-07-12, 10:12
  3. DLNA за по-стар телевизор ?
    От obshtinska_mishka във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 2
    Последно: 17-10-11, 11:52
  4. Стар телевизор - за боклука
    От agk във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 01-11-10, 10:28
  5. Безжично предаване на A/V сигнал
    От newhope във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 18-10-06, 03:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе