Резултати от 1 до 13 от общо 13

Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    19
    #1

    Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    Здравейте. Харесах си SONY KD-43XE8005 4K Ultra HD LED

    Имам Самсунг, също 43 инча - 6072KU. Той предава отлично HD-каналите.В Ю туб клиповете 4К са страхотни! Но ъгълът му на видимост е зле, HDR--ът е зле, когато гледам филми в Нетфликс. Цветовете му - също. Само на цветови режим "естествен" има що-годе добри цветове.

    Въпросното Сони дали ще предава така добре HD-каналите, както Самсунга, и дали ще бъдат така прекрасни 4К клиповете. Разбрах от един от вашите редовни членове на форума (който е много добър), че Сонито е по-добрият вариант. Но искам да чуя и други мнения. Интересуват ме за него в сравнение със Самсунга ъгъл на видимост, HD-канали, 4К клипове и филми и HDR

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...-x800e/331/435
    щатският KU6300 е аналог на европейският KU60xx

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    Излиза, че моят Самсунг е по-добър от въпросното Сони? Не мога да повярвам. При моя ъгълът на видимост е трагичен, а клипчето показва друго - че е в пъти по-добър от този на Сони??? Ха сега, де! А HDR-ът при мен е ужасен! От сравнението бие на очи, че контрастът на Самсунга е много по-добър от Сони. Не знам дали да се доверя на всичко това. Може би най-добрият вариант е да кача Самсунга в колата и право в магазина, за да го сравним очи в очи със Сони. Благодаря ви, г-н модератор, за линка все пак... И кажете ми тогава коя е най-добрият 43-инчов телевизор в момента, за да си го взема! Има ли по-добър? Без значение каква е цената! Ще чакам отговора ви. ЧНГ, здраве и сила ви желая!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    При моделите от този клас няма адекватна хардуерна поддръжка на HDR, затова и липсва ефектът...
    Колкото по-висока е пиковата яркост и битността на панела, толкова по-добър е ефектът.

    Не съм модератор...

    Тук има таблица със замерените зрителни ъгли в моделите
    https://www.rtings.com/tv/tests/pict.../viewing-angle

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    Какви са ви настройките при HDR сигнал - при подаване на такъв първият път трябва ръчно да се зададе по-силна подсветка (обикновено на макс) и контраст (също на макс) , за да е видим HDR ефекта (някои ползват и режим "динамик" за HDR сигнал) по-добри и определено има разлика при моя (50MU61, който общо взето е същият като 50KU61) и определено по-добре изглажда от при по-старият ми 49X8309C, който е с IPS панел. Ъгълът не е добър , но за мен са по-важни контраста и черното ...
    Общо взето в тоя клас няма да видиш сериозно разлика в HDR представянето на моделите , по-скоро ще се дължи на ползваният панел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    19
    #6

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    Ами, Светльо, на макс са. и контрастът, и подсветката. Цветовият тон е стандартен. Виж не знам как да си настроя цветовете по избор (всичките нюанси - червено, зелено, синьо, жълто, циан и магента), както и баланс на бялото. Дай някакъв съвет за тези настройки. При мен има и друг проблем - понякога виолетовият цвят се вижда като син! Това е най-вече, когато гледам мачове на отбори с такива екипи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    Пробвай с тези настройки - https://www.rtings.com/tv/reviews/sa...u6300/settings - за тон може и warm1 да ползваш , че иначе може да ти жълтеят повече, а дори и в настоящите си настройки го смени на warm 1.
    Аз нямам такива драми с цветовете . За HDR няма какво да се очаква повече от най-ниският клас - ще има видима разлика, но все пак далеч от по-високият клас , особено в моделите с хардуерна поддръжка - там подсветката е в пъти по-силна, макар, че ако в тия модели имаше и локално затъмнение с прилично управление и тук резултата щеше да е по-добър ... , но пак отиваме на по-висока цена ...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    19
    #8

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    О, благодаря ти! Пробвал съм ги тези настройки - никакъв ефект за виолетовото и синьото. А и картината е далеч, далеч по-добра на режим "Естествен", отколкото на "Филм" и "По избор". Ако можеше на режим "Естествен" да ни настроя цветовете и да засиля с една идея червеното на синия цвят, ще стане перфектно. Но на режим "Естествен" не можеш да си настройваш цветовете по избор. Даже и баланс на бялото няма, както и на Гамата. Нищо, благодаря ти все пак, че отдели внимание.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    Малко ми е странно това за цветовете - да не си променил много неща ... ако ти се занимава пробвай ресет до първоначални настройки и пробвай пак на чисто
    Не "естествен" не са добре цветовете за мен - нищо общо с правилните , а и зеленото (примерно тревата на футболния терен) става неестествено ярко и силно . Все пак може да си ползваш "филм" и "по избор и да си настроиш другите неща като при тоя режим, който ти харесва.
    Или (още по-добре) дай си време и погледай на настройките от rtings на "филми" за няколко дни , за да привикнеш - не е толкова ефектно и eye candy, както се казва, но е по-добре от надути неестествени стойности (и не както е заснето) и не изморява очите .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    19
    #10

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    Благодаря, Светльо. Ще пробвам. Но при функцията "по избор" не мога да ги наглася добре цветовете. Както и да е...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #11

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    И баджанака не можа на самсунга 4 дни да му нагласи цветовете и го върна Не съм му стоял на главата, но беше бесен и го смени с някакво сони.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #12

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    Може би не трябва да изключваме и възможността за кофти/проблемна партида макар и аз да не съм срещал още такава

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #13

    Отговор: Моля да сравните тези два телевизора и да ми изтъкнете предимства и минуси!

    Кой знае за празничните "намаления" какви боклуци са докарали.
    Иначе reset, режим филм и най-топлата настройка на картината. После останалите настройки.
    И за предпочитане като източник на сигнал някакъв тестов DVD или Blu Ray, в краен случай BNT HD. Кабелни и т.н. само ще влошат нещата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 11-08-17, 21:44
  2. Отговори: 13
    Последно: 15-12-14, 20:33
  3. Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !
    От sve4lio във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 41
    Последно: 11-03-12, 10:24
  4. Отговори: 2
    Последно: 26-06-10, 02:02
  5. Помогнете, моля, на дядо поп за тези субтитри
    От dedo pop във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 15-03-05, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе