Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    46
    #1

    Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Panasonic Lumix DMC-FS37 Black + карта Transcend SDHC 4GB и
    Canon PowerShot SX130 IS Black + карта Transcend SDHC 4GB (Class 6)

    и двата са на цена 299лв. Виждам, че има разлика в характеристиките им, но не зная какво всъщност означава това .
    Моля да ме посъветвате кой от тях ще ми върши по-добра работа за любителски снимки !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Доста равностойни сапунерки, но все пак Канона е с едни гърди напред. Виж в линка има сравнение на двата http://snapsort.com/compare/Canon_Po...Panasonic-FS37
    Аз лично не бих се колебал и бих избрал Канон.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #3

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Преди време се бях засилил да взема Canon ixus 130, бях го виждал и бях снимал с него, но по магазините нямаше и взех powershot 3300. Много ме е яд сега. Въпреки, че в нета powershot го гледах, че бил по-добре от ixus, в действителност е много под него. Не бих си взел нищо от powershot серията, но ще е canon.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #4

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    вземи една сд карта и и иди поснимай с набелязаните апарати. Задължително матрицата да е CMOS !!! Големия зум е за сметка на по-малка матрица /на теория/

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    46
    #5

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля В

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Доста равностойни сапунерки, но все пак Канона е с едни гърди напред. Виж в линка има сравнение на двата http://snapsort.com/compare/Canon_Po...Panasonic-FS37
    Аз лично не бих се колебал и бих избрал Канон.
    Ами то се оказва май Canon IXUS 220 HS е по-добър от Canon_PowerShot_SX130 по тези сравнения и е на същата цена !??
    Как Ви се струва ? От тука http://snapsort.com/compare/Canon-IX...rShot_SX130_IS
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328956660[/time]_________________________________________________

    - 12.1 мегапиксела back-illuminated CMOS сензор (1/2.3")
    - процесор: DIGIC 4 with iSAPS technology
    - 5x оптичен зуум
    - обектив 24-120мм (35мм екв.) със светлосила f/2.7-5.9
    - оптична схема: 6 елемента в 5 групи (4 асферични елемента)
    - оптичен стабилизатор: lens shift-type (4-stop)
    - светлочувствителност: ISO 100-3200
    - скорости на затвора: 15сек. - 1/2000сек.
    - серия снимки: 8.0 кадъра/сек. (при 3.0MP), 3.4 кадъра/сек. (на максимална резолюция)
    - Full HD видеоклип: 1920х1080 (24 fps)
    - 2.7" (68мм) PureColor II G TFT дисплей (230000 пиксела)
    - тип памет: SD, SDHC, SDXC, MMC, MMCplus, HCMMCplus
    - размери: 92.2 x 55.9 x 19.5мм
    - тегло: 141гр. (с батерия и памет)

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #6

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Canon IXUS 220 снима клип на 1080р и е с 24мм обектив, което е много по-добре от 720р и 28мм обектив на powershots-a.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    46
    #7

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля В

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1
    Canon IXUS 220 снима клип на 1080р и е с 24мм обектив, което е много по-добре от 720р и 28мм обектив на powershots-a.
    Не знам ,но Canon IXUS 220 май ми допадна най-много !
    То вече човек не знае кога какво ще излезе на пазара и след 1мес. се оказва ,че съпунерката ти е техн. остаряла :-)

    Delta 1 май си прав за powershot . Бях чел някъде ,че IXUS са класа над powershot .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Не бих отрекъл моделите PowerShot, при тях има 4~5 серии като SX не е върхът на бора, виж G серията са друга работа, но този IXUS е наистина по-добър от точно този PoweShot.

    За уточнение искам да отбележа, че А серията какъвто е модела купен от Делта е най-бюджетната произвеждана камера от Канон, просто щракалка и в никакъв случай не може да я сравняваме и с който да е модел от IXUS.
    IXUS серията от своя страна не означава по-висок клас камери, а ултра компактната гама апарати на Канон.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    46
    #9

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Благодаря Ви на всички за съветите !
    Избрах си Canon IXUS 220 !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #10

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Здравей sve4lio и аз съм се насочил към този модел, или поне нещо в този клас, но попаднах на това мнение http://electron.bg/canon-digital-ixu...reviews_id=885 , дали е така наистина, много се разколебавам.
    Има ли други преложенеия в този ценови диапазон, които да предлагат по-добро качество, като не държа марката да е точно Канон?
    Предния ми фотоапарат беше Панасоник и бях разочарован, та добре че ни го откраднаха, за да го сменим.Вече една седмица чета мненията тука във форума и не мога да преценя, какво точно да си купя.Срока ми е до 13-ти февруари, че за 14-ти трябва да съм купил подаръка на жена ми .Благодаря предварително за съветите.
    П.С. харесах и този модел CANON POWERSHOT SX150 IS главно заради батериите, за мен е по-добре да са сменяеми.Дали си заслужава, по-високата цена, не държа на зуума.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #11

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Повече от година съм собственик на CASIO EX-H15. Досега не ми е дал поводи да съжалявам за покупката му. Прави супер снимки, батерията му държи много (не знам да има друг с такава батерия).

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    В интерес на истината и аз се загледах в този модел Canon IXUS 220, и първото нещо което направих е да разгледам демо клиповете правени с него... Наистина с фокусирането има някакви проблеми, наи-малкото става бавно. А при демо видео на тесен мост изобщо не можеше да се фокусира, зашото не знаеше какво да фокусира...
    Другото което ми направи впечатление, при снимане на видео на по-висока резолуция и завъртане на апарата, картината насича осезаемо...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    В интерес на истината и аз се загледах в този модел Canon IXUS 220, и първото нещо което направих е да разгледам демо клиповете правени с него... Наистина с фокусирането има някакви проблеми, наи-малкото става бавно. А при демо видео на тесен мост изобщо не можеше да се фокусира, зашото не знаеше какво да фокусира...
    Другото което ми направи впечатление, при снимане на видео на по-висока резолуция и завъртане на апарата, картината насича осезаемо...
    Все пак видеото е допълнителна функция на фотоапарата. Ако искаш да снимаш клипове ще трябва да се спреш на камера.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #14

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Повече от година съм собственик на CASIO EX-H15. Досега не ми е дал поводи да съжалявам за покупката му. Прави супер снимки, батерията му държи много (не знам да има друг с такава батерия).
    А как се справя с автофокуса, понеже при Canona явно това е проблем.Не държа чак толкова на видеоклиповете, предпочитам да прави добри снимки.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #15

    Re:Колебая се м/у тези два фотоапарата ! Моля Ви за съвет !

    https://www.youtube.com/watch?v=z4s4JgWdshQ&feature=related
    https://www.youtube.com/watch?v=S3OYYh4_Q1M
    https://www.youtube.com/watch?v=9sxlvl5TU7Y
    https://www.youtube.com/watch?v=AqU_cAqyohQ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. колебая се между тези ТВ-та
    От mihal85 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 07-01-12, 19:08
  2. Отговори: 14
    Последно: 06-01-11, 01:15
  3. Дайте съвет кой от тези модели да взема?
    От cy_sat във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 18-03-08, 13:00
  4. Дайте съвет, че много се колебая?!
    От taipan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-07, 17:53
  5. Помогнете, моля, на дядо поп за тези субтитри
    От dedo pop във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 15-03-05, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе