Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree13Одобрявам

40'' телевизор, който да не насича

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    12
    #1

    40'' телевизор, който да не насича

    Здравейте,

    По съвет от друг форум, бях в магазин да тествам телевизор с мои файл на флашка.
    Ето файла, 720p и 1080p:
    - https://www.youtube.com/watch?v=pqtrUOhscoI
    Този тест е още по брутален, и показва насичането (японката):
    - https://www.youtube.com/watch?v=rHb80prX964

    Проблема е, че при бързото движение на панорамни снимки, фигурите на телевизора се насичат/прескачат.
    На стария телевизор е така, на монитора на компютъра ми е още по-зле.

    Тествах един телевизор на самсунг: SAMSUNG UE-40MU6172 - най-ниския клас 4к.
    - LCD TV SAMSUNG UHD UE-40MU6172 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ
    С него, насичането почти го нямаше. В общи линии това ми беше тавана на евентуалния бюджет.

    Но, при скалиране от 720 и 1080 до 4к, картината на тестовия файл беше меко казано отвратителна!
    Освен че по принцип цветовете му са зле, както и на всичките самсунг, имаше странни ореоли и размазани линийки, около движещи се обекти.
    (вълнички, все едно че се пържи в тиган)
    В общи линии, много зле.

    Пробвах и един панасоник, не 4к, но насичаше ужасно: PANASONIC TX-40ES400E
    - LCD TV PANASONIC TX-40ES400E | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ

    Вкъщи сме с една стара lcd тошиба, 32 инча, и тя насича.

    Какъв телевизор да си купя, може и само HD REАDY, който да не насича???

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    Няма 100хц 40" телевизори вече , а и тия файлове са общо взето неособено добре конвертирани - в реални условия на повечето сегашни модели 40/43" няма сериозен проблем с бързи кадри . Ако му изключиш разните подобрители на оня Самсунг и картината е добра с оглед класа му. Аз имам 50" версия и не виждам сериозни проблеми със скалиране и цветове.
    А най-тъпото е, че едва ли ще забележиш разлика с повечето по-скъпи модели от следващия клас.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    12
    #3

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    В смисъл, какъвто и телевизор да си купя 32-40 инча, все тая, относно бързите кадри?

    Иначе панасоника от горния линк беше супер зле и насичаше. В нас, телевизор на 6 години предаваше не по-зле същите кадри.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    Долу-горе е така - всичко в тоя размер е с 50хц панели и колко добре се справя зависи изцяло от софтуера , така че при определена версия на софтуера може да е с кофти представяне, а друга да е добре .
    Гледал съм 50ЕХ700 на Панасоник и на мен също не ми хареса как е при бързи кадри , докато 50MU6102, който имам е изненадващо (за мен) добре в това отношение, НО със сегашната му версия на софтуера - имаше отзиви в нета за следващата, че не е толкова добре в това отношение ...

    Мисля имаше 40" 1080р модел на Сони - може да го погледнеш, техните модели са по-добре от Панасоник в това отношение ...цената обаче ме съмнява да ти хареса
    Този пост е редактиран от svetlio1; 28-03-18 в 00:13.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    12
    #5

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    Ами, бях решил да взема евентуално Samsung UE40MU6102 или 6172.
    Обаче са 4к. Самото увеличаване на картината от 1080 или 720p e отвратително. Размазани контури и шум.

    Все едно, картинка на компютъра, да я увеличиш двойно, с програмка.
    Има разни филтри, най-различни, но в общи линии резултата е г*мна и ....л*на, не ми харесва.
    Представям си какво ще е със SD телевизия, като на фул HD е много зле.

    Тези сонита, KDL-40WE660, стават ли за бързи кадри? Неудобно ми е пак да ходя с флашката :D.

    Накрая, да не взема някакъв 40'' turbo-x за 400 лв, или 39'' jvc за 500 :D :D

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #6

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    Цитат Първоначално публикувано от emosms Виж публикацията
    Ами, бях решил да взема евентуално Samsung UE40MU6102 или 6172.
    Обаче са 4к. Самото увеличаване на картината от 1080 или 720p e отвратително. Размазани контури и шум.
    Хм, какъв точно 1080 сигнал си му пуснал?

    Аз го ползвам от 2-3 седмици изцяло за Netflix, Youtube и PS4, и специално за 1080 сигнала на Netflix е страхотен.

    След като прегледах няколко 4к демота в YouTube, се замислих дали да не си ъпгрейдна Нетфликс абонамента на 4к, ама не съм сигурен, че има смисъл от 2 метра на 40".

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    12
    #7

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    Ето го клипа:
    - https://www.youtube.com/watch?v=pqtrUOhscoI

    Ако алгоритма им за ъпскейл зависи от вида видеофайл, в какъв формат е и как е компресиран, и така нататък, не ме урежда.
    Ще гледам 720 и 1080 от ютюб, торенти, двд рипове, каквото падне. Основно по HDMI. Нетфликс, не знам какво е точно :D.

    На монитора на компютъра, някакво LG 20 инча, качеството на горния клип си е екстра.
    Само че, насича доста брутално .
    Примерно, ето тук:
    - https://www.youtube.com/watch?v=pqtrUOhscoI#t=1m42s
    Този пост е редактиран от emosms; 28-03-18 в 01:40.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    За твой лош късмет плазмите умряха като технология. Още си спомням как изглеждаше клипа с японката на плазмата и как изглежда сега на висок клас LCD.
    Имай обаче предвид, че това е брутален тест за дисплея. Подобни кадри можеш да срещнеш изключително рядко и с хубава матрица и правилни настройки няма да е толкова дразнещо.

    За 4k не разбирам проблема ти със скалирането. От какво разстояние ще гледаш телевизора?
    Според мен мен, ако гледаш от над 2м няма да забелязваш евентуалните проблеми.
    То и самата идея за 40" с 4k дисплей е абсурдна защото би забелязал разлика само ако го ползваш за монитор.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    12
    #9
    Взех на промоция сони бравиа.
    KDL 40RE450
    Картината е добра, обаче клипа с японката насича брутално. Не само фанелата, цялата трепери.
    Уж се води актив моушън 400хз, което е някаква маркетингова залъгалка - матрицата си е 50хз.

    На фул хд предава доста по-добре от 4к самсунга, който пробвах. Абе, като монитора на компа горе долу. Със същия файл, същата флашка. 4к телевизора беще много зле. Размазано. Иска си 4к сигнал. Гледам от около 2 метра.

    Някой има ли предложения за модел, който не насича?
    Евентуално мисля, да пробвам да го върна. Но само ако открия по-добър. Дори и 32 инча.

    40 е доста голям екран и треперенето/насичането, гледано от 2 метра, е доста неприятно.
    И други клипове, с движещи се панорамни кадри. Не когато малък обект се движи, а когато цялата камера се движи и сменя гледката.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #10

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    Струва ми се, че имаш екстремно нереалистични очаквания към съвременните телевизори, особено в тия размери и най-ниския ценови клас.

    Не знам кое ти е размазано на 4к екран, но поради факта, че The Terror е сериал на AMC и го няма в Нетфликс вчера гледах 2та налични епизода от флашка в 720p. Възможно да не съм особено добре със зрението, ама честно казано нищо размазано не видях.

    Judder и blur при panning (движение на камерата) и резки движения има, но за тия пари - толкоз. Всичко под 50/55 инча вече е 50hz матрица и тия дефекти ще присъстват малко или много според софтуера и класа телевизор.

    Пусни си да гледаш нещо реално и мани тая японка.
    VanDan, espace, lazarus18 и 2 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #11

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    Тази "японка", мисля че вече не се счита за определящ тест, заради голямата разлика, която има с настоящото медиино съдържание, което се възпроизвежда в реалния живот. Така имаше преди време един Фюр тест за видеокарти на РС, който се отрече, защото беше опасен за прегряване на видоекартата в определени случаи и нямаше нищо общо с реалността.
    Както писаха по-горе, избирай с реално съдържание, което ще се гледа всеки ден на ТВ, а не с изкуствени тестове от преди доста години.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    12
    #12
    Теста с японката показва в концентриран вид колко е зле телевизора, и си е съвсем реален кадър, без никакви ефекти.
    Пусни си трейлъра на the hongkong connection и ще видиш много подобни кадри с такова трептене.

    Японката изглежда по-добре на 4к самсунга, не трепти така.
    Но..., омазана отвратителна фул хд картина, разпъната на 4к, през цялото време, е по-гадно от трептенето на определени кадри :D

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #13

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    Цитат Първоначално публикувано от emosms Виж публикацията
    омазана отвратителна фул хд картина, разпъната на 4к, през цялото време, е по-гадно от трептенето на определени кадри :D
    Няма такова нещо на 50" при мен , ти как го виждаш на 40" ... да не е бил включен DNR-а или някой от подобните "подобрители" ?

    За другия"проблем" вече няколко пъти пишем - всичко в тия размери е с 50хц панели и в не особено висок клас - зависи от конкретната версия на софтуера колко добри ще се справя или дали има и също как е реализирана мигащата подсветка.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    31
    #14

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    Цитат Първоначално публикувано от emosms Виж публикацията
    Ето файла, 720p и 1080p:
    - https://www.youtube.com/watch?v=pqtrUOhscoI
    Този тест е още по брутален, и показва насичането (японката):
    - https://www.youtube.com/watch?v=rHb80prX964
    Свалих ги в 720p на флашка и ги пуснах на Samsung UE32M5502AKXXH. С The Hong Kong Connection не забелязах особени драми. Японката не сече, но е замазана.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #15

    Отговор: 40'' телевизор, който да не насича

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Тази "японка", мисля че вече не се счита за определящ тест, заради голямата разлика, която има с настоящото медиино съдържание, което се възпроизвежда в реалния живот. Така имаше преди време един Фюр тест за видеокарти на РС, който се отрече, защото беше опасен за прегряване на видоекартата в определени случаи и нямаше нищо общо с реалността.
    Както писаха по-горе, избирай с реално съдържание, което ще се гледа всеки ден на ТВ, а не с изкуствени тестове от преди доста години.
    За мен екстраполацията не е изкуствен тест, а реално подобрение на картината. Аз като свикнах да гледам с постоянно включено изглаждане и сега ако го изключа за малко, картината ми се струва някак непривично сечаща и накъсана. Настроил съм го между 3 и 4, така почти незабележимо изглажда сеченето и бързите движения без да се натрапва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. звука на хд клиповете от нета насича
    От borivst във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-12, 12:39
  2. GTA4 насича
    От VPM във форум ИГРИ
    Отговори: 13
    Последно: 22-03-11, 22:21
  3. Проблем:ХД насича на Самсунг а550.
    От TheValidator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 23
    Последно: 30-01-09, 18:33
  4. Отговори: 2
    Последно: 10-10-07, 16:36
  5. Някой който има телевизор DAEWOO да ми каже
    От turbinii във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-09-07, 18:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе